LZS Mszanowo w pigułce

• autor: suzik84, 2011-12-08 14:07

12 punktów zdobytych, z czego 10 na własnym terenie, a tylko dwa na wyjeździe. Co czwarty mecz to remis albo nasza wygrywana, a co drugi - porażka. Z szerokiej kadry w 12 spotkaniach zagrało 24 piłkarzy, który każdy przeciętnie występował na boisku przez 68 minut i 15 sekund - tak w wielkim skrócie prezentuje się statystyka zawodników LZS Mszanowo tej jesieni.

Pozycja bramkarza

W obecnej kadrze mszanowskiego zespołu znajduje się dwójka golkiperów: Marcin Piotrowicz i Dawid Lendziowski. Zapewne jak zauważycie w poniższych rubrykach pozycja bramkarza to nie jedyne ustawienie, na których grali nasi "łapacze". W pierwszych dwóch meczach sezonu to "Gruby" stał na bramce, a "Lenc" grał bocznego obrońcę. Do następnego "wyjątku" doszło w meczu ze Złotowem, gdzie Marcin wszedł z ławki rezerwowych jako pomocnik. W całej rundzie obaj bramkarze rozegrali po 6 meczy, Dawid został pokonany 15 krotnie, natomiast Marcin wpuścił trzy bramki więcej, co daje odpowiednio 2,5 oraz 3 stracone gole na mecz.

Linia obrony

Podstawę "żelaznej" obrony tworzy trójka zawodników: Sławek Raciborski, Henryk Świątkowski oraz Andrzej Podlaszewski. To na nich najczęściej stawiał trener Korzeniak tej jesieni. Reszta naszych obrońców grała mało lub rzadko (wyjątkiem jest Paweł Dembiński, który studiuje). W związku z brakami kadrowymi w 3 meczach w obronie zagrał także nominalny pomocnik - Marcin Knozowski, podobnie jak wspomniany już bramkarz Dawid Lendzionowski - 2 mecze oraz pozostali wymienieni w tabeli.

Linia pomocy

"Główne skrzypce" w drugiej linii mszanowskiego team'u stanowią: Michał Raciborski, Damian Cieszyński, Mateusz Krawiecki oraz Marcin Knozowski. Razem cały kwartet biegał na B-klasowych boiskach w tej rundzie przez 3330 minut, co daje średnio 83,5 minuty na mecz. Również i w linii pomocy trener Jerzy Korzeniak w kilku meczach musiał się posiłkować piłkarzami z innych formacji (m in. A. Podlaszewski, Dembiński, Piotrowicz).

Linia ataku

Liderem "szpicy" jest zdecydowanie Dawid Jabłoński. Mieszkaniec Łążyna jest naszym najlepszym snajperem, który do siatki rywali trafił ośmiokrotnie. Najczęściej w parze z "Olim" na ataku występował Mateusz Kołakowski bądź Arek Banacki. Nas najbardziej zmartwiła kontuzja Michała Szwechowicza w pierwszym meczu, co wykluczyło zawodnika rodem z Bratiana z całej rundzie. Mamy nadzieję, że wiosną Michał dojdzie do zdrowia i wysokiej formy.

Strzelcy bramek oraz asysty

Królem pola karnego oraz prawdziwym łowcą bramek jest Dawid "Oli" Jabłoński, natomiast najlepiej asystującym - Damian "Parnik" Cieszyński. W punktacji kanadyjskiej właśnie ta dwójka przewodzi w stawce. Oczywiście nie zapominamy o wysiłku i poświęceniu całego zespołu: bramkarza, obrońców, pomocników, bez których nie byłoby tylu bramek oraz asyst ;)

Gra "Nie-Fair Play" czyli kartki

Czternaście żółtych kartek i ani jednej czerwonej to w miarę przyzwoity bilans jak na tak długą rundę jesienną. Oczywiście jedna czerwona kartka się przytrafiła (Bolo w meczu z Wichrem), ale była ona konsekwencją dwóch żółtych kartoników. Najczęściej karanym naszym zawodnikiem przez sędziów był Henio Świątkowski (4 upomnienia).

Najdłużej na boisku

1055 minut - tyle czasu spędził tej jesieni Damian Cieszyński na boiskach B-klasy. Razem z Mateuszem Krawieckim wystąpili we wszystkich 12 spotkaniach tej rundy. Pełne 11 spotkań, czyli o jeden mecz mniej, rozegrali "Bolek" i "Oli". W czołówce najczęściej i najdłużej grających zawodników można znaleźć przeważnie liderów poszczególnych formacji wymienionych powyżej.

Bramka Jesieni

I na sam koniec proponujemy wam zabawę w typowanie Bramki Jesieni. W konkursie bierze udział 5 najładniejszych naszym zdaniem goli, które udało nam się sfilmować. Stały operator kamery bardzo żałuje, że nie mógł być na ostatnich trzech meczach naszej drużyny, która strzeliła aż 12 bramek. No cóż! Szkoda! Wybieramy z tego co widnieje w sieci. Głosować może każdy użytkownik (ankieta po lewej stronie)!!! Oto bramki kandydatki:

Andrzej Podlszewski (na 2:2 z Ikaderem)

Damian Cieszyński (na 2:1 z Mewą)

Damian Cieszyński (na 3:1 z Mewą)

Dawid Jabłoński (na 1:2 z GKS-em)

Michał Raciborski (na 2:3 z Oristo)

autor: ~siwy 2011-12-08 15:36:55

avatar stawiam na bramkę Jabłońskiego

autor: ~siopak1991 2011-12-08 15:43:45

avatar Damian Cieszyński (na 3:1 z Mewą)

autor: ~suzik84 2011-12-08 18:11:25

avatar W takim razie proszę się zalogować i oddać głos! :)

autor: ~kibic 2011-12-09 14:19:38

avatar Jablonski z GKSem

autor: suzik84 2011-12-09 22:15:07

Profil suzik84 w Futbolowo Dokonałem istotnej zmiany: głosować może każdy, nawet niezarejestrowany w naszym serwisie! Bardzo zapraszam do oddawania głosów!

autor: ~seju1989 2011-12-10 08:45:06

avatar wszystkie bramki byly dobre hehe :)
A najlepsze slowa trenera po bramce bola w ostatnich sekundach !!

autor: ~przemo8581 2011-12-10 12:00:24

avatar A może by coś wspomnieć o najlepszych typerach?
Może jakieś wyróżnienie?
Pozdro

autor: suzik84 2011-12-10 12:31:00

Profil suzik84 w Futbolowo Typera może zostawmy na wiosnę, bo tutaj wszyscy idą łeb w łeb ;)