Raport z 15. kolejki

• autor: suzik84, 2012-04-02 12:45

Piłkarzem tego weekendu bez cienia wątpliwości został Adrian Urbański, który pogrążył Mewę aplikując jej pięć bramek. KSM szczęśliwie wygrało na wyjeździe kończąc mecz w dziewiątkę. Emocji nie zabrakło również w Tuszewie, gdzie padło łącznie 10 goli.

Lider Złotowo 4:3 Płomień Turznica

Jako pierwsi w tej kolejce na boisko wybiegli piłkarze Lidera i Płomienia. Iście hokejowy wynik świadczy o zaciętym i o otwartym ofensywnym futbolu, który zaprezentowali kibicom zebranym w Tuszewie piłkarze obu klubów. Płomień trzykrotnie obejmował w tym meczu prowadzenie. Dwie bramki Rafała Krawczyka oraz jego asysta przy golu Stanisława Laskowskiego na wiele się jednak nie zdały "Strażakom" z Turznicy. W niedzielę drużyna Lidera tylko raz wyszła na prowadzenie i to w zupełności jej wystarczyło, aby zgarnąć komplet punktów.

Tessa Tuszewo 2:1 GKS Szymbark

Również zacięty bój w drugim spotkaniu w Tuszewie stoczyli godzinę później zawodnicy Tessy i Szymbarka. Już po 5 minutach gospodarze objęli prowadzenie po błędzie golkeepera gości Waldemara Lascha, który "wypluł" piłkę przed siebie i był bezradny wobec dobitki. Na odpowiedź "Gieksy" nie trzeba było długo czekać. W 12 minucie ładnym uderzeniem z woleja popisał się Mariusz Ruczyński doprowadzając do remisu. Jeszcze w pierwszych trzech kwadransach goście mogli wyjść na prowadzenie, ale żadna z dobrze zapowiadających się akcji nie zdołała zmienić rezultatu. I tym razem stare porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach, które lubią się mścić znalazło odzwierciedlenie. W 77. minucie spotkania gospodarze dokładnie wykonali rzut wolny i objęli prowadzenie, którego już nie oddali do końca. Na dodatek w 88. min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Damian Falkowski, ten sam, który zdobył Najładniejszą Bramkę Rundy Jesiennej w naszej grupie:

Jordan Kazanice 1:2 KS Mroczno

O zatargach jakie towarzyszyły temu meczu wspominaliśmy już w artykule poświęconym zapowiedzi tej kolejki. Dla niewtajemniczonych przypominamy, że walcząca przed rokiem o awans drużyna Jordana przegrała przed własną publicznością z drużyną KSM-u, aby w pięć minut po gwizdku sędziego "zrewanżować się" przyjezdnym sprawdzeniem tożsamości jednego z graczy. Przyznane walkowerem punkty za dużo nie pomogły drużynie Jordana, która na mecie rozgrywek i tak musiała uznać wyższość piłkarzom z Jamielnika. W ubiegłą niedzielę atmosfera wielkiego napięcia była również widoczna na płycie boiska jak i wśród kibiców. Arbiter spotkania pan Grzegorz Brzyski nie przebierał w środkach ostrożności i wyrzucił z boiska dwóch Galińskich, Mikołaja i Adama (nie są braćmi, podobnie jak Michał i Marcin Wójcik z kabaretu ANI MRU MRU:)). Mimo tego kończąca w dziewiątkę ekipa z Mroczna po golach Patryka Wesołowskiego i Damiana Waruszewskiego szczęśliwie dowiozła do ostatniego gwizdka sędziego korzystny wynik.

Ikader Redaki 0:3 Avista Łążyn

Trzy punkty i trzy strzelone bramki to zdobycz jaką wywieźli z gminy suskiej zawodnicy Avisty. Sędzia spotkania pan Leszek Podliński nie miał zbyt wiele pracy tego popołudnia. Zawody przebiegały pod dyktando gości, którzy na pierwsze trafienie czekali aż do 37. minuty. Gol Łukasza Rubalewskiego i bramka Artura Zelmy siedem minut po wznowieniu gry w drugiej odsłonie ustawiły cały mecz. Wynik ustalił Rafał Rynkowski w 74 minucie, dla którego było to już drugie trafienie tej wiosny.

Wicher Gwiździny 8:1 Mewa Smykowo

Kanonadę strzelecką urządzili sobie w ten weekend piłkarze Wichru. Na własnym podwórku ograli ostanią w tabeli Mewę aż 8:1! Duża w tym zasługa dwójki atakujących KSW: Adriana Urbańskiego i Krystiana Rochewicza. Pierwszy strzelił 5 bramek i z dorobkiem 16. trafień wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji "króla strzelców". Ten drugi asystował przy czterech bramkach i sam dorzucił jednego gola. Listę strzelców uzupełnili Piotr i Marian Szpakowscy zaliczając po jednym trafieniu.
W dwumeczu z KSW piłkarze Mewy stracili łącznie aż 15 bramek!!!

Prątniczanka 0:3 Oristo Montowo

Piłkarze z Montowa nie składają broni! Zapewne niedzielna wygrana w Prątnicy poprawiła nastroje w ekipie Oristo po przegranej w inauguracyjnym meczu z Tessą. Komplet trzech punktów daje ciągły kontakt z czołówką i nadzieję, na walkę o podium w tym roku. Bramki dla zwycięzców zdobyli: dwie Arek Konicz oraz jedną Krzysztof Marchelek. Dla ciekawostki dodamy, że mecz sędziował nasz stary dobry znajomy, na co dzień gwiżdżący w lidze okręgowej, eks-piłkarz mszanowskiego team'u, a prywatnie brat naszego trenera Jurka, Sławek Korzeniak.

Sytuacja w Tabeli Ligowej po 15. kolejce

Czołowa piątka wygrała swoje mecze w ten weekend, więc różnica punktowa pomiędzy nimi wcale się nie zmieniła w przeciągu tygodnia. Jedyne przesunięcie w tabeli, to awans Avisty kosztem Płomienia. Dla piłkarzy z Turznicy, to już drugi spadek tej wiosny w tabeli.

W tabeli "Rycerzy Wiosny" awans zanotowały wszystkie zwycięskie drużyny tego weekendu. Nowym liderem klasyfikacji jest KSM. Dotychczasowy lider wskutek przymusowej pauzy spadł na 5.lokatę.