LZS Mszanowo 5:2 KS Mroczno

• autor: kolek-1987 & suzik84, 2012-04-14 20:15

Lider poległ w Mszanowie!!! W hicie 17. kolejki podopieczni trenera Korzeniaka nie dali większych szans liderowi z Mroczna i w pełni zasłużenie zwyciężyli na własnym terenie 5:2 (3:1). Historycznym osiągnięciem może pochwalić się M. Krawiecki, który strzelił 2 bramki!!!

Kibice, którzy zdecydowali się dzisiejszego dnia odwiedzić Mszanowską Arene za żadne skarby nie powinni żałować swojej decyzji. Piłkarze Mszanowa i Mroczna stworzyli świetne widowisko, które już od pierwszego gwizdka arbitra gwarantowało mnóstwo emocji.

Foty z meczu

Zaledwie po 120 sekundach gry mogło być 0:1. Nieudana pułapka ofsajdowa w wykonaniu mszanowskich defensorów zaowocowała doskonałą okazją dla zawodników gości. W tej sytuacji skórę uratował nam jednak Z. Rulkiewicz, który w bardzo dobrym stylu zaasekurował strzegącego naszej bramki D. Lendzionowskiego i ofiarną interwencją tuż przed linią bramkową zażegnał olbrzymie niebezpieczeństwo.

Mocny początek w wykonaniu przyjezdnych wzmógł apetyty na kolejny komplet punktów licznej rzeszy kibiców przybyłej z Mroczna. Najbliższy kwadrans był dla nich jednak niczym przysłowiowy kubeł zimnej wody. I to prosto z Drwęcy! W 5. min. meczu kapitalnym zagraniem na wolne pole do M. Krawieckiego popisał się K. Taranowski. Filigranowy skrzydłowy wykorzystał swoją wrodzoną dynamikę, uprzedził obrońców oraz golkipera rywala i nie pozostało mu nic innego jak tylko skierować futbolówkę do pustej bramki.

Dwie minuty później piłka znów zatrzepotała w  siatce bramki rywala. Ładną indywidualną akcją popisał się nasz środkowy pomocnik – K. Taranowski. Popularny „Cytryn” wykorzystał dużo swobody, którą otrzymał od zawodników gości i płaskim strzałem po długim rogu wyprowadził drużynę z Mszanowa na dwubramkowe prowadzenie.

Na kolejne trafienie w wykonaniu miejscowych nie musieliśmy długo czekać. Po raz kolejny wiele dobrej roboty wykonał M. Krawiecki. Najpierw gracz z „18” na plecach odebrał przeciwnikowi futbolówkę w środkowej strefie boiska, a później dograł do D. Jabłońskiego w taki sposób, że popularny „Oli” pokusił się o skopiowanie jednego z firmowych zagrań Leo Messiego i piękną podcinką zdobył swoją 9 bramkę w obecnym sezonie.

„Kopacze” z gminy Grodziczno jeszcze przed przerwą zdołali nieco poprawić wynik. Błyskotliwa akcja, zapoczątkowana jeszcze pod własną „szesnastką”, lewym korytarzem boiska zupełnie zaskoczyła naszą linię obronną. Sytuację odważnym wyjściem ratować próbował D. Lendzionowski, ale ostatecznie był bezradny i piłka wylądowała w siatce.

W samej końcówce pierwszej odsłony przed szansą na zdobycie kolejne gola stanął D. Jabłoński. Młody napastnik nie potrafił jednak wykorzystać świetnej asysty D. Cieszyńskiego i defensywa gości mogła odetchnąć z wielką ulgą.

W pierwszych minutach po zmianie stron walki i emocji wciąż nie brakowało, ale klarownych okazji na trafienie do siatki przeciwnika obie drużyny miały jak na lekarstwo. Pod tym względem sytuacja poprawiła się w ostatnich dwóch kwadransach.

Najpierw z dystansu huknął D. Jabłoński, ale portero Mroczna nie musiał interweniować. Chwilę później A. Podlaszewski, z własnej połowy, posłał długą piłkę w kierunku naszych napastników. Futbolówkę przytomnie przedłużył głową  „Oli”, a M. Krawiecki wykorzystując swoją szybkość, zgubił pilnującego go obrońcę i dość nieoczekiwanie znalazł się w dogodnej pozycji strzeleckiej. Przed oddaniem strzału „Krawiec” przełożył sobie piłkę na lepszą, prawą nogę i sprytnym uderzeniem podwyższył na 4:1. Dwie bramki Mateusza w jednym meczu?! Tego jeszcze nie było!!!

Na pięć minut przed końcem bramkarz przyjezdnych – M. Ewertowski znów musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem gola zdobył S. Raciborski, który odważnie podłączył się do ofensywnej akcji kolegów i uderzeniem „na raty” przypieczętował zwycięstwo miejscowego team’u.

Na otarcie łez w 88. min. goście zdobyli drugiego gola, czym nieco poprawili sobie minorowe humory. Po długim zagraniu w pole karne Lendzionowskiego błąd popełnił jeden z naszych obrońców i po uderzeniu głową futbolówka wylądowała w mszanowskiej bramce. 5:2.

Kilka chwil później arbiter zagwizdał po raz ostatni i 3 „oczka” zostały w Mszanowie.

Skład: Lendzionowski – Rulkiewicz, Raciborski S., Podlaszewski, Świątkowski – Banacki, Cieszyński, Taranowski, Krawiecki – Raciborski M., Jabłoński

Grali też: Knozowski, Piotrowicz, Kołakowski, Ewertowski

Najbliższy trening w czwartek o 18:30 na orliku w Bratianie.

autor: winko09 2012-04-15 09:50:29

Profil winko09 w Futbolowo brawo panowie swietny mecz juz dawno nie widzialem was w takiej formie Mroczno nawet nie mialo nic do gadania!!!

autor: grzes7910 2012-04-15 11:41:23

Profil grzes7910 w Futbolowo W Mrocznie grał nie uprawniony zawodnik i WZPN przyznał walkower dla Redak!!!!.

autor: wiernykibicmroczno 2012-04-15 13:53:28

Profil wiernykibicmroczno w Futbolowo grzes kolego nie gadaj bzdur. Zawodnik byl uprawniony. Chodzi o cos innego ale nie chce mi sie dokladnie mowic o co chodzi. Zbyt duzo pisania xD

autor: loskobietos 2012-04-16 09:24:34

Profil loskobietos w Futbolowo Zaslozone gratulacje w zwycieskim meczu, lecz musze napomiec iz graliscie z rezerwa z ksm gdyz nie grali zawodnicy: M.Kaminski, A. Galinski, M.Galinski oraz bramkarz gdyby byli pewnie powtorzyl by sie sukces z poprzedniego roku lecz nie ma co gdybac. Gratulacje i powodzenia w kolejnych meczach.

autor: modrak 2012-04-17 16:40:25

Profil modrak w Futbolowo Jak byl uprawniony? Gosc dostal czerwona kartke w meczu z Jordanem wiec nie mial prawa wystapic z Redakami - proste. Brawo Mszanowo! Szkoda, ze jesien taka slaba bo teraz ta rudna to juz cala o pietruszke ;)