www A-klasa

Aktualności

Raport z 24 kolejki

• autor: suzik84, 2012-06-05 16:10

Tessa Tuszewo powraca po pięciu sezonach do A-klasy! Piłkarzem tej kolejki został supersnajper Płomienia Turznica, Rafał Krawczyk, który w meczu z Mewą zdobywa podwójnego hat-tricka i dużymi krokami zmierza po koronę króla strzelców!

Prątniczanka Prątnica 0:4 LZS Mszanowo

Mimo bezbramkowej pierwszej połowy udało się naszej ekipie odczrować bramkę gospodarzy w drugiej odsłonie i zdobyć, aż cztery bramki. W woli przypomnienia gole zdobywali: Henryk Swiątkowski '49, Damian Cieszyński '65 '75 oraz Mateusz Krawiecki '79. Było to już trzecie zwycięstwo mszanowiaków w ostatnich czterech wyjazdach w tej rundzie i wciąż zachowujemy szansę na podium w Klasyfikacji "Rycerzy Wiosny".

D. Lendziowski w bramce, jak również arbiter M. Sieradzki nie mieli dużo roboty.

Tessa Tuszewo 3:1 Avista Łążyn

Dzięki zwycięstwu przed własną publicznością oraz w wyniku straty punktowej ekipy z Mroczna, po ośmiu latach znowu najlepsi w B-klasie okazali się piłkarze Tessy. Dużynie Krzysztofa Modrzewskiego jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia i sukcesów podobnej rangi, do tych z przed sześciu, siedmiu lat, kiedy zdobywali dwukrotnie drugie miejsce w A-klasie.

Płomień Turznica 9:4 Mewa Smykowo

Dziewiętnastoletni Rafał Krawczyk jest objawieniem tego sezonu! Podobnie jak we wcześniejszych latach Przemek Górzyński z Radomniaka przebił się przebojem do pierwszego składu zespołu seniorów i wyrasta na kolejny supertalent strzelecki w naszej grupie B-klasy! Mimo przekonującego zwycięstwa drużyny Płomienia z Mewą, mecz derbowy gminy Ostróda nie należał do jednostronnego widowiska. Już w 5. min. festiwal strzelecki zapoczątkował wspomniany wcześniej Krawczyk. Wyrównanie padło po 20 minutach, lecz po kolejnych pięciu Krzysztof Ferenc znów wyprowadził miejscowych na prowadzenie. 33' i 35' minuta wstrząsnęła i uciszyła cały stadion w Turznicy. Skazywani na pożarcie piłkarze Mewy wbili dwie bramki Grzegorzowi Dobieszowi i objęli sensacyjne prowadzenie! Ale gdy ma się w swojej kadrze takiego zawodnika, jak Rafał, to nawet przy chwilowym niepowodzeniu można oddychać i oglądać mecz spokojnie. Młodzian z Turznicy jeszcze w 40 minucie doprowadził do remisu, a zaraz po przerwie w 50 i 53 minucie wyprowadził Strażaków na dwubramkowe prowadzenie. Niestety dla gospodarzy, a jak najbardziej pozytywnie dla jakości spotkania futboliści ze Smykowa po godzinie gry strzelają bramkę na 5:4. Nerwowość wśród gospodarzy trwała jeszcze przez 10 minut. Wtedy w 70 min Bartosz Solis, a minutę później Krawczyk wyprowadzili Płomień na bezpieczne trzy bramkowe prowadzenie. Ostanie dwa ciosy dla Mewy nastąpiły w 80. minucie po bramce Łukasza Barana i w 84. po trafieniu Rafała, któremu udało się skompletować dwa hat-tricka w przeciągu całego meczu.

Lider Złotowo 2:2 KS Mroczno

Aby zachować matematyczne szanse na awans drużyna KSM-u musiała niedzielny mecz w Tuszewie wygrać. Po pierwszej połowie jak najbardziej ten scenariusz był możliwy, gdyż goście z Mroczna prowadzili po bramce Patryka Wesołowskiego. Druga odsłona spotkania należała już jednak do Lidera Złotowo, który strzelił dwie bramki. Punkt dla Mroczna uratował gol Patryka Michalskiego, który na początku drugiej połowy zmienił swojego imiennika, grającego trenera Patryka Osickiego.

Wicher Gwiździny 0:0 Ikader Redaki

Po przełamaniu "kazanickiego fatum" piłkarze KSW nie sprostali przedostatniej drużynie w tabeli i "tylko" zremisowali przed własną publicznością z Ikaderem. Kolejna strata punktowa zawodników z Wichru sprawia, że szanse na podium na koniec sezonu znacznie się oddaliły. Duet Rochewicz-Urbański, jak i reszta spółki z Gwiździn nie mogli znaleść sposobu na bramkarza Redak Kamila Zajko, więc bezbramkowy wynik najbardziej ucieszył gości, dla których jest to pierwszy punkt na wyjeździe w tej rundzie. W najblizszą sobotę w Mszanowie dojdzie do kolejnych derbów gminy Nowe Miasto, ale zanim to nastąpi podopiecznych Darka Urbańskiego czeka w środę starcie z Kormoranem Zwierzewo w Wojewódzkim Pucharze Polski.

Duet Rochewicz-Urbański zamiast strzelać bił głową w mur bramki Ikadera.

GKS LZS Szymbark 3:1 Oristo Montowo

Gieksa nie zwalnia tempa i pnie sie co raz bardziej w ligowej hierarchii. Mimo kolejnych absencji kadrowych piłkarze z Szymbarka świetnie sobie poradzili tym razem z drużyną z Montowa. W 25. minucie kornera wybijał Paweł Grzegrzółka, a stojący na dalszym słupku Sebastian Tarnowski trafił głową w spojenie bramki strzeżonej przez Leszaka Woźniewskiego, lecz w obliczu dobitki Przemka Olek z 5 metra był już bez szans. Na kwadrans przed końcem dwoją drugą żółtą kartke w meczu, w konsekwencji czerwoną, otrzymał Damian Falkowski. Piłkarze Gieksy poradzili sobie naprawdę przyzwoicie bez swojego stopera, gdyż po 5 minutach wyprowadzili zabójczą kontrę, którą sfinalizował Paweł Grzegrzółka. W 85. minucie do rzutu karnego podyktowanego za faul na Przemysławie Olek podszedł trener-bramkarz Waldek Lasch i podwyższył na 3:0. Chwilę później po rzucie rożnym i błędzie obrony gospodarzy piłkarz Oristo Krzysztof Marchelek zdobyli bramkę na otarcie łez.

Klasyfikacja Ogólna - Tessa awans, walka o podium

Na podium najwiecęj szans ma oczywiście KSM i Lider, GKS ma niestety pauzę w następnej kolejce, więc ich szanse automatycznie spadają do minimum i ewntualna strata punktowa tej dwójki w następnej kolejce daje jakieś możliwości Szymbarkowi w ostatniej turze meczy. Na ósme miejsce powrócił mszanowski LZS kosztem Avisty.

Klasyfikacja Wiosenna - Tessa o krok od tytułu, Gieksa z Mszanowem o vicemistrzostwo

Do zgarnięcia podwójnej korony, czyli mistrzostwa B-klasy i tytułu "Rycerzy Wiosny" Tessie potrzebny już tylko punkt. O drugie miejsce walczą tylko w zasadzie Gieksa z Mszanowem, ale żeby nasi zdobyli wicemistrzostwo wiosny muszą wygrać z Wichrem oraz z Jordanem i liczyć, że Szymbark nie wygra meczu w Turznicy.