Kazanice 6:2 Mszanowo

• autor: kolek-1987, 2012-06-20 19:26

Niezwykła remontada Kazanic!!! Piłkarze LZS Mszanowo prowadzili z Jordanem już 0:2, ale miejscowi podnieśli się z kolan i odrobili wszystkie straty z nawiązką. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 6:2, a bohaterem zawodów został Arkadiusz Michałowski – strzelec 4 goli.

Na sam koniec sezonu trener Korzeniak miał nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ w busie jadącym na ziemię lubawską zabrakło 3 podstawowych obrońców. Pierwsze minuty niedzielnych zawodów napawały optymizmem, ponieważ eksperymentalna linia obronna spisywała się nad wyraz dobrze.

Pierwsza naprawdę groźna akcja miała miejsce w 25. min., a jej autorami byli zawodnicy z Kazanic.  Po gigantycznym zamieszaniu w polu karnym masę szczęścia miał stojący w naszej bramce M. Piotrowicz, który nie pozwolił pokonać się zawodnikowi miejscowych z najbliższej odległości. W odpowiedzi, kilka sekund później, ładnych technicznym uderzeniem popisał się D. Cieszyński, ale futbolówka o centymetry minęła lewy słupek bramki przeciwnika.

Po dwóch kwadransach gry piłka w końcu zatrzepotała w siatce. Znakomite podanie w „szesnastce” rywala, poprzedzone strasznym gapiostwem obrońców,  otrzymał A. Styborski i mocnym strzałem od słupka wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

Kilka sekund po wznowieniu gry piłka ponownie znalazła się w polu karnym Jordana. Przed znakomitą szansą na podwyższenie wyniku stanął M. Krawiecki, ale gracz oznaczony numerem 18 fatalnie przestrzelił w sytuacji sam na sam.

Końcówka pierwszej odsłony mogła zakończyć się miłym akcentem dla Jordana, ale M. Piotrowiczowi znów sprzyjały niebiosa i piłka poszybowała w znacznej odległości nad bramką.

Początek drugiej połowy z wysokiego „C” rozpoczęli gospodarze. Drużynę z Mszanowa od straty bramki ponownie uratował M. Piotrowicz, który uderzenie z rzutu wolnego w znakomitym stylu sparował na poprzeczkę.

Miejscowi zamiast cieszyć się ze strzelonej bramki chwilę później musieli przełknąć gorzką pigułkę, ponieważ po ładnej akcji do siatki rywala, po raz drugi tego dnia,  trafił A. Styborski. W tej sytuacji 3 asystę w sezonie zaliczył M. Raciborski.

Mogłoby się wydawać, że druga bramka dla Mszanowa załatwiła już sprawę i piłkarze Jordana nie podejmą dalszej walki. Nic z tych rzeczy!!! Sami jesteśmy sobie winni, ponieważ podaliśmy rywalowi przysłowiową rękę. Dwubramkowe prowadzenie niezrozumiale mocno podziało rozluźniająco na naszych zawodników. Od 55. minuty mszanowski LZS kompletnie stanął, a Kazanice z każdą sekundą nabierały rozpędu.

Na efekty takiego obrotu spraw nie było trzeba długo czekać. Dziecinne błędy poszczególnych zawodników sprawiły, że reprezentanci gminy Lubawa co kilka minut trafiali do naszej siatki. Aż czterokrotnie sposób na umieszczenie piłki w bramce Piotrowicza znalazł A. Michałowski. Dodatkowo dwa trafienia dołożył B. Modrzewski i wielka remontada Jordana stała się faktem.

Takim oto sposobem ostatni mecz LZS Mszanowo w sezonie 2011/2012 zakończył się wysoką porażką z Jordanem Kazanice.