Zapowiedź 1. kolejki

• autor: suzik84, 2012-08-13 22:10

Nowy sezon naszej grupy B-klasy rozpoczyna się już w tą środę! Na początek czeka nas starcie w Turznicy z jednym z faworytów do mistrzowskiego tytułu. Mecz Płomienia z mszanowskim LZS-em zakończy pierwszą serię spotkań.

Chyba najstarsi górale nie pamiętają takiego szybkiego rozpoczęcia sezonu w najniższym poziomie ligowym w Polsce, tym bardziej, że najwyższa krajowa liga, T-Mobile Ekstraklasa startuje dopiero pod koniec tygodnia. W skali kraju dwie grupy warmińsko-mazurskie (oprócz nas gra również grupa II) jesteśmy pierwsi, którzy zainaugurują sezon na tym szczeblu rozgrywek.

Do tej pory z drużyną Płomienia graliśmy dwukrotnie. Po klęsce w Turznicy jesienią zeszłego roku, o której już dawno zapomnieliśmy, wiosną na naszym obiekcie zanotowaliśmy sprawiedliwy remis.

2011 10 01 Płomień Turznica - LZS Mszanowo 6:1 (2:1)
(Rafał Krawczyk x2, Łukasz Baran, Wojciech Majewski, Mariusz Dobiesz, Andrzej Koszewski - Andrzej Podlaszewski)
2012 05 12 LZS Mszanowo - Płomień Turznica 1:1 (0:1)
(Dawid Jabłoński - Arkadiusz Rydzewski)

Oczywiście nie mamy nic przeciwko temu, aby wynik z Mszanowa nasi zawodnicy powtórzyli w tą środę, ale jesteśmy przekonani, że będzie o to bardzo trudno. Nowy duet trenerski, Bogusław Fijas i Jacek Wojciechowski, który od tego sezonu będzie kierował poczynaniami "Strażaków" zaliczył dobre wyniki w sparingach tego presezonu. Dwukrotne minimalne przegrane po 3:4 z drużyną z okręgówki, Grunwaldem Gierzwałd i wygrana w ostatni weekend z dobrymi znajomymi z A-klasy, LKS Tyrowo budzi wielki respekt przed teamem z pod Ostródy. Zatem zapraszając wszystkich do Turznicy, mamy ogromne nadzieję, że w środowy wieczór po ostatnim gwizdku pana S. Wiśniewskiego, będziemy mogli powiedzieć, że mecz Płomienia z naszą drużyną zasłużył na miano hitu pierwszej kolejki.

Zestawienie par 1. kolejki i obsada sędziowska:

środa, godzina 12:00

Oristo Montowo - Avista Łążyn   GÓRSKI M