Zapowiedź 6. kolejki

• autor: suzik84, 2012-09-13 13:40

W poszukiwaniu kolejnych bramek i ligowych punktów podopieczni Jerzego Korzeniaka wybierają się do Redak. Mecz na trudnym terenie Ikadera odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00, a spotkanie poprowadzi sędzia R. Rabczyński.

Z drużyną z Redak przyjdzie nam się zmierzyć po raz piąty. Blisko dwanaście lat temu w premierowym spotkaniu oby dwóch drużyn o jedno trafienie lepsza była nasza ekipa. W rewanżu na wiosnę mszanowiacy wygrali 1:3, a swoją pierwszą bramkę w barwach naszego zespołu zdobył wtedy 18-letni wówczas Andrzej Podlaszewski:)

Po dziesięciu latach przerwy, kiedy w zeszłym sezonie nasza drużyna była spadkowiczem z A-klasy, a ekipa z Redak została przeniesiona z 4. do 3. grupy B-klasy, doszło do kolejnego dwumeczu wspomnianych zespołów. W otwierającym sezon spotkaniu odnotowaliśmy tylko remis w Redakach, a główna zasługa w uratowanym punkcie należała do kapitana Andrzeja "Bolka" Podlaszewskiego, który dwukrotnie (z karnego i po indywidualnej akcji) doprowadzał do remisu:

Pierwszy mecz tego roku o ligowe punkty z drużyną Ikadera okazał się jednostronnym widowiskiem. Pewna wygrana 5:0, jak i pierwsza bramka w meczu autorstwa Marcina Knozowskiego oraz piłkarska kołyska była dedykowana... Andrzejowi Podlaszewskiemu, któremu urodził się syn Hubert;)

Jak widać, wszystkie znaki na niebie wskazują, że główną role w kolejnym starciu z Redakami może odegrać kapitan naszego zespołu, którego zabrakło w ostatnim meczu z Jordanem. Liczymy zatem na pierwszą bramkę Andrzeja w tym sezonie i trzymamy kciuki za całą drużynę!

08 10 2000 Humdrex Mszanowo - Zjednoczeni Redaki 2:1 (Mierzyński Marek, Mróz Marek),
27 05 2001 Zjednoczeni Redaki - Humdrex Mszanowo 1:3 (Podlaszewski Andrzej, Orzechowski Leszek, Grabowski Przemysław)
21 08 2011 Ikader Redaki - LZS Mszanowo 2:2 (Podlaszewski Andrzej x2)
25 03 2012 LZS Mszanowo - Ikader Redaki 5:0 (Cieszyński Damian x2, Knozowski Marcin, Świątkowski Henryk, Raciborski Michał)