Raport z 7. kolejki

• autor: suzik84, 2012-09-27 13:25

W hicie kolejki były wielkie emocje na boisku i poza nim! O jedno trafienie był jednak lepszy lider i powiększył przewagę w tabeli, ale stracił dwójkę filarów swojej drużyny. Kolejny świetny mecz zaliczyło Oristo, co tylko podkręca atmosferę przed derbowym starciem z KSM.

LZS Mszanowo 3:0 Saturn Sławka Wielka

Sobotnia wygrana mszanowskiego teamu przeszła już do historii i odbiła się bez większego echa. Gdyby nasi wykorzystali jeszcze dogodne sytuacje takie jak: dwie poprzeczki (Kamiński, Jabłoński) oraz uderzenie w słupek (Cieszyński) wynik mógłby być większy, ale przede wszystkim cieszą kolejne trzy punkty, które umocniły mszanowiaków w czołówce tabeli.

Oristo Montowo 8:0 LZS Jamielnik

Piłkarze z Montowa nie pozostawili większych złudzeń przybyszom z Jamielnika w powiatowych derbach. Bagaż ośmiu bramek zrobił wielkie wrażenie nie tylko na podopiecznych Grzegorza Kopiczyńskiego, ale zapewne na ekipie KSM-u, z którą Oristo zagra w najbliższą sobotę kolejne derby, tym razem gminy Grodziczno. Bramki dla zwycięskiej drużyny z Montowa strzelali: Piotr Kraśnicki x2, Michał Szałkowski x2, Michał Soboczyński, Krzysztof Czarnecki, Jarosław Klimek i Bartek Kwiatkowski.

Płomień Turznica 2:3 KS Mroczno

Hit kolejki pod względem czysto piłkarskim wypadł bardzo dobrze. Jeśli natomiast chodzi o zachowanie pozaboiskowe, to lepiej tę sprawę przemilczmy i pozostawmy ocenę zainteresowanym stronom, którym po sobotnim spotkaniu raczej bliżej do dalszych waśni niż pogodzenia. Zawody rozpoczęły się od mocnego uderzenia lidera z Mroczna. Już w 49 sekundzie pierwszy kontakt z piłką Mateusza Osickiego w piątce bramkowej Płomienia daje bramkę na 0:1 (asysta Kamiński):

W 3. minucie spotkania straty zostały odrobione przez miejscowych. Niepewność Andrzeja Wardowskiego, który nie przechwycił i zgubił piłkę bitą z prawej strony z rzutu wolnego, wykorzystał zawodnik z numerem "8" na plecach, czyli Kamil Maszkało:

W dalszej części pierwszej połowy zawodnicy obu drużyn mieli swoje okazję do zmiany rezultatu, ale jedynymi, którym ta sztuka się udała był ponownie duet Kamiński-Osicki. Na minutę przed regulaminową przerwą Elvis zaliczył drugą asystę, a Mateusz drugiego gola.

Druga odsłona meczu przebiegała w podobnym stylu jak pierwsza z licznymi sytuacjami podbramkowymi po obu stronach. W 78' kolejny cios miejscowym zadał znowu Kamiński z Osickim i w ten oto sposób dwójka z KSM-u skompletowała hat-tricka z asyst i z bramek. Chwilę później z boiska dosyć niespodziewanie "wyleciał" po ujrzeniu czerwonego kartonika "Elvis". Oprócz Maćka, KSM straciło również Mikołaja Galińskiego, który w pierwszej połowie nabawił się poważnego urazu i także go zabraknie w najbliższych derbach z Montowem. Grającą z determinacją i przewagą jednego zawodnika drużynę gospodarzy było stać tylko na zmniejszenie rozmiaru porażki. Karnego w 80' wykorzystał Kamil Maszkało strzelając swoją 7. bramkę w sezonie:

GKS LZS Szymbark 1:4 Lider Złotowo

Ekipa z Szymbarka nie dała rady Liderowi ze Złotowa. Wynik spotkania został ustalony już po trzech kwadransach. Bohaterem piłkarzy z pod Lubawy został Jacek Kruszewski, strzelec dwóch bramek. Sposób na Waldka Lascha znaleźli również Radosław Grubalski i Łukasz Mróz. Honorowego gola dla Gieksy zdobył Bartosz Nowicki i nie mała w tym zasługa bramkarza gości, gdyż strzał o średniej sile z 20 metrów wpadł po rękach prosto do siatki.

Avista Łążyn 4:1 Mewa Smykowo

Zawodnicy z Łążyna wygrali w ostatnią sobotę "tylko" 4:1. Oczywiście słowo "tylko" jest tutaj zwykłą przenośnią, gdyż futboliści Avisty powoli przyzwyczaili wszystkich swoich kibiców do tak zwanych "sześciopaków", które fundowali swoim rywalom ;) Worek z bramkami otworzył Łukasz Rybak, który w 18' po wrzutce z kornera i przedłużeniu podania od Rafała Rynkowskiego wpakował piłkę do siatki. W 24' asystujący przy pierwszej bramce wykorzystując zamieszanie pod bramką gości sam podwyższył wynik. Na 5. minut przed gwizdkiem oznajmującym przerwę Avista straciła gola oraz bramkarza. W wyniku urazu boisko musiał opuścić Piotr Kowalski, a jego miejsce w bramce zajął pomocnik Łukasz Junkier. Zatem pierwszy golkiper Avisty zakończył serię bez wpuszczonego gola z liczbą 377 minut! W drugiej połowie kolejne bramki dla miejscowych zdobył Janusz Rudziński (60'), a później Paweł Ossowski (71') ustalając rezultat meczu.

Zawody w Łążynie poprowadził M. Górski, który miał sędziować mecz w Mszanowie

Jordan Kazanice 1:1 Ikader Redaki

Do małej niespodzianki doszło w Kazanicach. Mimo, iż oby dwa zepoły nie prezentują wysokiej formy w tegorocznych rozgrywkach, to jednak ekipa Jordana należała w tym meczu do faworyta. Po pierwszej połowie kazaniczanie prowadzili zgodnie z planem. Bramkę dla miejscowych, pierwszą w tym sezonie zdobył Tomasz Grzybowski. Po zmianie stron do głosu doszli goście z Redak, którzy dzięki trafieniu Łukasza Gabryszewskiego wywieźli cenny remis z trudnego terenu.

Sytuacja w ligowej tabeli po 7. kolejce

Tak jak przypuszczaliśmy tydzień temu w tabeli doszło do sporych zmian. Wicher spadł na szóste miejsce zyskiem Mszanowa, Montowa oraz Łążyna. Przewaga lidera nad drugim Płomieniem wzrosła do 5 oczek. Między miejscami 2-6 powinna toczyć się obecnie spora rywalizacja. W tabeli może jeszcze "namieszać" mecz derbowy gminy Grodziczno KSM kontra Oristo. Lider zamienił się miejscami z Gieksą, a Ikader delikatnie o dwa miejsca wyprzedził Jamielnik i Smykowo.