Zapowiedź 13. kolejki

• autor: suzik84, 2012-10-31 12:33

Czas na ostatni akcent tej rundy! Do Mszanowa zawita drużyna z Szymbarka, z którą rywalizowaliśmy już na dwóch poziomach ligowych: w A i B-klasie. Jak dotąd wszystkie spotkania pomiędzy naszym teamem a GieKSą były bardzo zacięte i trzymające w napięciu do ostatniej chwili.

W sezonie 2008/09 w pojedynkach obu drużyn na poziomie A-klasy dwukrotnie padł remis. W rundzie jesiennej w Msznowie było 1:1 za sprawą trafienia Radka Buczkowskiego. Wiosenny rewanż był bardzo kluczowy dla mszanowian, gdyż punkt wywieziony z Szymbarku dał naszej ekipie pewne siódme miejsce na koniec sezonu. Mimo, iż wynik był bezbramkowy, to jednak raz nasza siatka zatrzepotała, ale sędzia bramki nie uznał, gdyż przy rzucie wolnym pośrednim żaden z pozostałych zawodników GKS-u, oprócz wykonawcy, nie dotknął piłki.
25.10.2008 Mszanowo - Szymbark 1:1 (gol: Buczkowski Radosław)
14.06.2009 Szymbark - Mszanowo 0:0

Następny sezon był niestety bardzo nieudany dla ekipy z pod Iławy. GKS zajął ostatnie miejsce w tabeli i pożegnał się z A-klasą. W meczach z mszanowską drużyną dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. W Szymbarku bramkę na wagę trzech punktów zdobył Andrzej Podlaszewski. W rewanżu nasz kapitan bramki nie strzelił, ale za to wyręczył go Marcin, jego młodszy brat. Piękny rajd "Młodego" przez całe boisko, jak również bomba "Pucka" z wolnego w ostatnich minutach meczu były ozdobą tamtego widowiska.
13.09.2009 Szymbark - Mszanowo 0:1 (gol: Podlaszewski Andrzej)
01.05.2010 Mszanowo - Szymbark 3:2 (gole: Świątkowski Henryk, Podlaszewski Marcin, Laskowski Janusz)

Poprzedni sezon 2011/12, po degradacji do B-klasy, był jednym z najgorszych dla mszanowian. Przegrana z Szymbarkiem we wrześniu 2011 była drugą z pięciu porażek ze złej passy, która dotknęła nasz team jesieni tamtego roku.  Na pocieszenie pozostał nam gol "Olego", który wygrał w konkursie na Bramkę Jesieni dla naszej drużyny. Na wiosnę zrewanżowaliśmy się podopiecznym Waldka Lascha wygrywając 1:3, zadając decydujący cios w ostatnich sekundach spotkania.
24.09.2011 Mszanowo - Szymbark 3:5 (gole: Jabłoński Dawid x2, Cieszyński Damian)
06.05.2012 Szymbark - Mszanowo 1:3 (gole: Cieszyński Damian, Raciborski Michał, Kołakowski Mateusz)

Najbliższa 13. kolejka oraz obsada sędziowska:

sobota, godzina 13:00

Avista Łążyn - Płomień Turznica   RUDZIŃSKI G
LZS Mszanowo - GKS LZS Szymbark   PODLIŃSKI L

niedziela, godzina 13:00
Jordan Kazanice     - Wicher Gwiździny   KARBOWSKI P
KS Mroczno - Saturn Sławka Wielka   KOPERA M
Mewa Smykowo - LZS Jamielnik   NIERADKO Ł

Pauzują Oristo Montowo oraz Lider Złotowo

autor: suzik84 2012-11-01 12:57:27