Najgorszy klub w Polsce

• autor: suzik84, 2012-12-07 17:25

Przegrać mecz 0:20? Rzecz normalna! Przynajmniej takie wyniki w tej rundzie sezonu piłkarskiego 2012/13 osiągnęły dwa najgorsze kluby w Polsce. A ile można czekać na pierwsze zwycięstwo w lidze? Okazuje się, że baaardzo dłuuugo:)

Na samym wstępie informujemy, że pomysł na "najgorszy zespół w Polsce" nie jest naszym oryginalnym wytworem. Otóż głównym  jego autorem jest pan (teraz nie pamiętam;]), redaktor sport.pl, który corocznie na koniec sezonu przyznaje ten jakże "zaszczytny tytuł". Nasza redakcja, będąc jak zwykle bardzo ciekawa i nie mogąca przecież czekać, aż tak długo do czerwca przyszłego roku na następne ogłoszenie "AntyMistrza Polski", postanowiła prześledzić wyniki "debeściaków" polskiej piłki amatorskiej po rundzie jesiennej Anno Domini 2012. Podstawą do sklasyfikowania w poniższej tabeli był zerowy dorobek punktowy na półmetku rozgrywek wśród wszystkich polskich drużyn występujących w rozgrywkach C jak i B-klasy.

Najgorsi w Polsce: MKS Machnice minus 133

Pamiętacie jeszcze nasz pierwszy, historyczny sezon w seniorskiej piłce? Bilans mszanowskiej Astorii po pamiętnym sezonie 1998/99 wynosił 18 meczy, 18 przegranych i w bramkach 14:105... Jednak taki wynik okazuje się drobnostką w porównaniu z tym co osiągnęła polska czołówka już na półmetku obecnego sezonu! Jeśli nie dojdzie do jakiegoś większego trzęsienia ziemi w przerwie zimowej w zespołach MKS Machnice i Casimirusie Bydgoszcz, to walka o tytuł "AntyMistrza" między tymi drużynami powinna oscylować w granicy co najmniej 200. bramek straconych w całym sezonie! Jak na razie różnice między zdobytymi i straconymi golami dla wspomnianej dwójki wynoszą odpowiednio: minus 133 oraz minus 114. Natomiast nasz rodzynek z Warmii i Mazur, Iskra Dywity, z bilansem minus 48 zajmuje dopiero 14. lokatę, ale podobnie jak reszta drużyn w tym rankingu, na wiosnę może zdziałać wszystko:)

Największa porażka: Casimirus Bydgoszcz 1:26

Słowo "Casimirus" w nazwie zespołu z Bydgoszczy jest oczywiście na cześć Kazimierza Wielkiego, lecz jak na razie drużyna po legendarnym królu powtórzyła jedynie "wielkie wyniki". Na piętnaście najwyższych wyników w B i C-klasie tej jesieni w Polsce, trzy są autorstwa bydgoskiego klubu. Co ciekawe w tym zestawieniu znajduje się także Hutnik Warszawa, ale nie ze względu na tracone, tylko zdobywane bramki. W ostatnio opublikowanym artykule na sport.pl okazało się, że Hutnicy mają najlepszy bilans bramkowy wśród wszystkich drużyn seniorów Europy (119:0)!

Najdłużej bez zwycięstwa: LZS Chrząstawa od 55. meczy

"AntyMistrz Polski" z sezonu 2010/11 niestety "zaprzepaścił" swoich szans na powtórzenie swojego historycznego wyczynu (22 mecze: 22 przegrane, bilans bramek 9:261) remisując tej jesieni jeden z ligowych meczy. W pierwszej kolejce sezonu okazało się przez moment, że szczęście powróci do piłkarzy z Chrząstawy, gdyż pokonali 4:0 LKS Wola Będkowska i objęli prowadzenie w swojej lidze. Niestety po paru dniach zostali ukarani walkowerem za grę nieuprawnionych zawodników w tamtym meczu... Podopieczni Bohdana Kwaśniaka z jednym punktem zajmują dopiero 42. miejsce w klasyfikacji na najgorszy team w naszym kraju (zespołów z jednym oczkiem nie uwzględniliśmy w powyższej tabeli), ale pobili oni nowy niechlubny rekord: 55. mecze bez wygranej w pojedynkach o stawkę !!! Ostatnie zwycięstwo osiągnęli w 24. kolejce sezonu 2009/10, 3. czerwca 2010 z Orkanem II Buczek na wyjeździe 2:5. Od tamtej pory, czyli od dwóch ostatnich spotkań sezonu, aż do dnia dzisiejszego nie wygrali ani razu (2+22+22+9=55). Poniższy filmik pochodzi z wiosny tego roku. Zatem słowa prezesa: "od czterdziestu spotkań nie ma zwycięstwa" musicie w domyśle poprawić na aktualną obecnie liczbę 55:)