Novoplast 2:4 Rybno

• autor: kolek-1987, 2013-04-21 14:13

Porażka na koniec serii zimowych sparingów!!! W próbie generalnie przed pierwszym występem ligowym piłkarze Novoplastu Mszanowo przegrali na boisku w Bratianie z GSZS Rybno 2:4 (0:2). Bramki dla mszanowiaków zdobyli Michał Raciborski i Sylwester Bukowski.

Bardzo często zdarza się tak, że w różnych klasach rozgrywkowych występuje nieparzysta ilości drużyn, dlatego terminarze naszpikowane są licznymi pauzami. W sobotę działacze z Olsztyna zafundowali przymusowy odpoczynek kopaczom z Mszanowa i Rybna. Szkoleniowcy obu zespołów nawiązali kontakt i dzięki temu nadarzyła się okazja do rozegrania meczu towarzyskiego.

Fotorelacja z meczu na naszym facebooku

Początek zawodów należał do Novoplastu, ale zaprawiona w A-klasowych bojach ekipa z powiatu działdowskiego bez większych problemów przetrwała napór i po chwili sama zaczęła stwarzać zagrożenie pod bramką J. Lendzionowskiego.

Na efekty ich pracy nie było trzeba długo czekać, ponieważ w 20. min. padła pierwsza bramka tej potyczki. Niezbyt dokładne krycie zawodników rywala podczas wykonywania stałego fragmentu gry spowodowało, że P. Choma uderzeniem na raty znalazł sposób na zaskoczenie naszej defensywy.

W 32. min. było już 0:2, a na listę strzelców wpisał się M. Dzwonkowski. Zawodnik z Rybna znów wykorzystał bierną postawę obrońców „Plastikowych” i mocnym uderzeniem głową podwyższył rezultat tego meczu.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, ponieważ gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska.

Dwubramkowy handicap spowodował, że w drugiej połowie podopieczni trenera Wasilewskiego spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Kontynuacja dobrej gry zaowocowała w 57. min., gdy drugiego gola tego popołudnia zdobył M. Dzwonkowski. Gracz z „3” na plecach odpowiednio spożytkował dobrą centrę z prawej flanki i fantastycznym uderzeniem głową nie dał najmniejszych szans J. Lendzionowskiemu.

Chwilę później czwartego gola dla GSZS-u dołożył D. Świniarski i losy sobotniej potyczki wydawały się być rozstrzygnięte. Młody napastnik wykorzystał świetne zagranie od P. Chomy i pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.

Mimo niekorzystnego rezultatu „Plastikowi” nie załamywali rąk i w końcowej fazie meczu, ze wszystkich sił, dążyli do strzelenia choćby gola honorowego. Wysiłki opłaciły się, ponieważ w 72. min. do bramki przyjezdnych trafił M. Raciborski.

Mszanowiacy poszli za ciosem i kilka chwil później zdobyli drugiego gola. Rozmiary naszej porażki na 120 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego zmniejszył S. Bukowski, który z najbliższej odległości pokonał rezerwowego bramkarza Rybna – M. Banackiego.

Novoplast 2:4 Rybno

Skład: Lendzionowski – Świątkowski, Podlaszewski, Kowalski R., Kowalski K. – Knozowski, Taranowski, Kamiński, Krawiecki – Raciborski, Bukowski

Grali też: Bartkowski, Łukaszewski