Złotowo 3:2 Novoplast

• autor: lendri, 2013-06-10 00:37

Nadzieja oddaliła się równie szybko, co pojawiła! W 24. kolejce b-klasowych potyczek Novoplast Mszanowo nie podołał czwartej sile naszej ligi i w niedzielne popołudnie uległ gospodarzom ze Złotowa 3:2. Choć piłkarskie porzekadło brzmi: „ Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”, po tej porażce zostały nam tylko matematyczne szanse na dogonienie lidera.

W słoneczne, niedzielne popołudnie drużyna Novoplastu wybrała się do Złotowa, by walczyć o ligowe punkty z rywalem i kontynuować serię kolejnych wygranych meczów. Od samego początku wiadomo było, ze nie będzie to łatwa przeprawa, gdyż mecze z ekipą ze Złotowa od zawsze są bardzo zacięte, o czym przekonaliśmy się między innymi w rundzie jesiennej, kiedy to drużyny podzieliły się punktami.

Pierwsze minuty spotkania polegały na obustronnym badaniu się, przez co można było zaobserwować grę toczącą się głównie w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie zdecydowała się na śmielsze ataki, co mogło początkowo wywołać u kibiców spory niedosyt.

Po pierwszym kwadransie delikatną przewagę osiągnęli piłkarze Novoplastu. Swoich szans szukali Bukowski i K. Kowalski, lecz ich uderzenia z dystansu były blokowane już na 16 metrze i o poważnym zagrożeniu bramki gospodarzy nie było mowy.

W 25 minucie do głosu doszli gospodarze. Po dobrze skonstruowanej akcji na uderzenie w okolicy 20 metra zdecydował się jeden z graczy Lidera, lecz mimo groźnego strzału nie zdołał pokonać Lendzionowskiego, który z dużym spokojem poradził sobie z tym uderzeniem. Jak się później okazało, było to jedyna niebezpieczna sytuacja pod bramką Novoplastu w pierwszej połowie spotkania.

Kolejne minuty, to coraz większa dominacja gości, którzy swoją przewagę udokumentowali w 31 minucie spotkania. Strzał-podanie Taranowskiego z prawego sektora, za piłką pobiegł Banacki, który zdołał utrzymać ją w grze i zagrał w pole karne z lewej strony boiska, gdzie odpowiednio ustawiony Bukowski z około 10 metra pakuje piłkę od słupka do bramki.

Wydawałoby się, że gospodarze podrażnieni takim przebiegiem sytuacji ruszą do bardziej zdecydowanych ataków, lecz to ekipa z Mszanowa dążyła do powiększenia przewagi bramkowej. Ofensywna gra mogła przynieść korzyści tuż przed przerwą, lecz piłka uderzona lewą nogą przez Raciborskiego z okolic 25 metra minimalnie minęła „okienko” bramki bramkarza ze Złotowa.

Do przerwy nic się już nie zmieniło i to goście w lepszych humorach mogli udać się na przerwę.

Po zmianie stron dalej górowała drużyna Novoplastu, lecz żadna z akcji nie była na tyle groźna, by zagrozić miejscowym. Gospodarze zmuszeni do obrony ograniczali się do kontr, lecz za każdym razem na posterunku była defensywa, która już w środkowym sektorze boiska skutecznie przerywała ataki piłkarzy Złotowa.

W 55 minucie doskonałą okazję na podwyższenie wyniku miał Bukowski. Z bocznej strefy boiska piłkę na trzeci metr do naszego nabiegającego napastnika zagrał Banacki, lecz mający przed sobą pustą bramkę Sylwek tylko w sobie znany sposób uderzył nad poprzeczką, dzięki czemu zaskoczeni zarówno piłkarze jak i kibice Złotowa mogli odetchnąć z ulgą.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bowiem 5 minut później pada bramka wyrównująca. Akcja lewym skrzydłem, dośrodkowanie na 7 metr, a tam niepilnowany zawodnik Lidera ze spokojem silnym uderzeniem pakuje piłkę pod poprzeczkę. Należy wspomnieć, że bramka ta, to efekt biernej postawy mszanowskiej defensywy, która mogła lepiej zachować się w całej tej sytuacji.

Drużyna przyjezdnych długo nie zastanawiała się nad sposobem gry, tylko natychmiastowo ruszyła do zdecydowanego ataku. W 66 minucie spotkania piłkę w bocznej strefie boiska otrzymał Mateusz Krawiecki, który od razu zdecydował się na głębokie dośrodkowanie w pole karne. Kiedy wydawało się, że kolejna akcja „Plastikowych” zakończy się niepowodzeniem, najwyżej na 10 metrze wyskakuje Sylwek Bukowski, po czym przypadkowo trafia futbolówką w głowę gracza ze Złotowa, a ta mimo rozpaczliwej interwencji obrońcy wtacza się do bramki.

Jak się później okazało, bramka dająca ponowne prowadzenie źle wpłynęła na postawę piłkarzy z Mszanowa. W szeregi gości wdarło się najwidoczniej rozluźnienie, przez co kolejny raz w naszej defensywie pojawiły się dość duże błędy powodujące utratę bramki. Kontra gospodarzy w 70 minucie, prostopadłe podanie do napastnika, który wykorzystuje złe ustawienie obrońców i upadając na 16 metrze bardzo szczęśliwie umieszcza czubkiem buta piłkę tuż obok słupka nie dając zbyt dużych szans Lendzionowskiemu.

Po tej bramce scenariusz nie różnił się wiele od poprzedniego. Goście, którzy przy sobotnim zwycięstwie liderującej drużyny z Mroczna nie mogli pozwolić sobie w żadnym wypadku na stratę punktów, starali się za wszelką cenę zdobyć bramkę dającą prowadzenie, lecz szczelna obrona Lidera Złotowo nie pozwalała na stworzenie groźnych sytuacji.

Ostatni kwadrans gry, to zdecydowana przewaga podopiecznych trenera Kopiczyńskiego, którzy dążyli do jak najszybszego gola zapewniającego 3 punkty. W tym czasie gospodarzy próbował zaskoczyć uderzeniami z dystansu Oelberg, Podlaszewski groźnym strzałem z rzutu wolnego oraz Krawiecki, lecz zamiast dograć futbolówkę do lepiej ustawionych w polu karnym kolegów, uderzył prosto w bramkarza.

Kiedy wydawało się, że po nieudanych próbach zdobycia zwycięskiej bramki przez Novoplast mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie wpada bramka, przez którą po tej kolejce drużyna z Mszanowa nie będzie mogła dopisać sobie choćby jednego punktu. Po szybkiej kontrze w pojedynku 1 vs 1 z  „Bolkiem” górą wychodzi skrzydłowy Lidera, znajduje się sam na sam z Lendzionowskim i silnym strzałem z kilku metrów pakuje piłkę pod poprzeczkę.

Po utracie tej bramki goście próbowali przenosić jeszcze piłkę w pole karne rywali, lecz żadna z sytuacji nie była na tyle groźna, by mogła odmienić losy spotkania. Chwilę później arbiter kończy spotkanie i Novoplast wraca do Mszanowa niestety bez żadnej zdobyczy punktowej.

Skład: J. Lendzionowski – K. Kowalski, Podlaszewski, R. Kowalski, Świątkowski - Banacki, Taranowski, Kamiński, Krawiecki - Bukowski, Raciborski

Grali też: Ewertowski, Szwechowicz, Oelberg, Knozowski.