www A-klasa

Aktualności

Szymbark 0:2 Novoplast

• autor: mariusz19x, 2013-06-30 22:12

Udane zakończenie sezonu. Wyjazd do Szymbarka przyniósł naszym piłkarzom kolejne, już ostatnie 3 punkty w sezonie 2012/2013. Wynik 0-2 dla Novoplastu Mszanowo.

Chyba po raz pierwszy sezon piłkarskiej B-klasy zakończył się tak późno. Zazwyczaj większość drużyn w tym czasie odpoczywała. W piątek oficjalnie rozpoczęły się wakacje i ten nastrój udzielił się tego popołudnia obydwu drużynom, gdyż wystąpiły w mocno okrojonych składach, z krótką, a w zasadzie znikomą ławką rezerwowych. Mimo iż już wszystko jasne w lidze to mecz jednak toczył się o prestiż. Zawody rozpoczęły się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy. Stwarzali groźniejsze sytuacje, często przerywane faulami w obrębie naszego pola karnego. Jednak żadna z nich nie zakończyła się zdobyciem bramki.

Najlepszą okazję do zdobycia gola zawodnicy z Szymbarka mieli z rzutu karnego, ale piłka po strzale minęła prawy słupek bramki przyjezdnych (obie sytuacje na filmach zmarnował Sławek Borkowy).

Innym razem naszych uratował słupek. Po mocniejszym początku gospodarzy do głosu doszli wreszcie Mszanowiacy, raz za razem atakując skrzydłami na których to brylowali Krawiecki i Banacki, ale i ich szarże nie zakończyły się strzeleniem gola i wynik do szatni widniał 0-0.

W przerwie z powodu urazu musiał opuścić boisko Taranowski, a w jego miejsc wszedł młody, obiecujący skrzydłowy Mateusz Dreszler. Druga połowa to wymiany cios za cios. Dobrze tego dnia w środku pola spisywał się Kamiński, który dzielił piłki na lewo i prawo, a i sam stworzył sobie idealną sytuację do zdobycia gola, ale jak pięknie wypracował tak i pięknie sp… Swoje dogodne sytuacje zmarnowali Krawiecki, Raciborski i wspomniany już Dreszler (poniżej akcja Michała R).

W 60 minucie boisko opuszcza Szwechowicz, któremu odnowiła się dawna kontuzja i od tego momentu graliśmy w 10. Oczywiście odbiło się to na obrazie gry. GKS wyczuł swoją szansę na pokonanie wicelidera i ruszył zmasowanymi atakami na bramkę Novoplastu. Żadna z ich sytuacji nie spowodowała zmiany wyniku meczu, gdyż albo świetnie grali obrońcy R.Kowalski, Bukowski, Ewertowski i Świątkowski lub dosyć szczęśliwie interweniował Bartkowski, który powrócił do bramki po 3 latach przerwy. To co długo nie udawało się żadnej z drużyn, zrobił w 73 minucie Krawiecki, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywy Szymbarku i zdobył bramkę na 0-1. W tym momencie GKS postawił wszystko na jedną kartę i ruszył do ataku co dało naszym szansę do gry z kontrataku. No i po jednej z takich sytuacji Krawiec podał piłkę do Banackiego, który nie miał najmniejszych problemów by umieścić piłkę w pustej bramce. Tak więc od 85 min 0-2. W końcówce dobić gospodarzy mógł Raciborski, ale chyba miał za dużo pomysłów na wykończenie sytuacji sam na sam. Chwilę później sędzia zakończył mecz. Podopieczni trenera Kopiczyńskiego osiągnęli nie lada sukces, wygrywając wyjazdowy mecz i grając przez ponad 30 minut w osłabieniu.

Skład: Bartkowski - Ewertowski, R.Kowalski, Bukowski, Świątkowski - Banacki, Taranowski, Kamiński, Krawiecki - Szwechowicz, Raciborski.

Grali też: Dreszler