Sparing nr 4

• autor: lendri/suzik84, 2013-08-12 17:30

Piłkarze Novoplastu zakończyli okres przygotowawczy meczem kontrolnym z GSZS Rybno. Niestety i tym razem kolejni rywale z wyższej ligi okazali się za mocni dla wicemistrza B-klasy i wygrali 1:4 (0:2). Zatem w tym presezonie 'Plastikowi' obeszli się bez zwycięstwa.

W sobotnie popołudnie na własnym obiekcie rozegraliśmy ostatni już sparing obecnego presezonu. Rywalem była tym razem drużyna z Rybna, z którą znamy się jeszcze z boisk A-klasy. Ostatnim razem spotkaliśmy się z ekipą GSZS-u w wiosennym okienku przygotowawczym w Bratianie. Niestety i tym razem nie sprostaliśmy gościom z Rybna, którzy ostatniej niedzieli dali sobie wbić o jedną bramkę mniej (w poprzednim meczu padł wynik 2:4).

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy długimi, prostopadłymi podaniami starali się stwarzać zagrożenie pod bramką Novoplastu. Na nieszczęście podopiecznych Grzegorza Kopiczyńskiego w 15 minucie taka gra dość szybko przyniosła efekty w postaci zdobytej bramki. Po jednej z długich piłek za plecy obrońców w świetnej sytuacji znalazł się Mateusz Łożyński, minął interweniującego na przedpolu Lendzionowskiego i ze spokojem skierował piłkę do pustej bramki.

3 minuty później na boisku groźnie wyglądający upadek zaliczył jeden z piłkarzy GSZS-u. Kiedy większość grających miała w zamiarze przerwanie gry, jeden z gości zdecydował się kontynuować akcję i samotnie pobiegł na bramkę rywali. Taka postawa szybko się zemściła, gdyż nie potrafił on wygrać pojedynku sam na sam z bramkarzem.

W następnych minutach do głosu doszli gospodarze, a gra przeniosła się pod pole karne P. Kowalskiego, który jeszcze niedawno strzegł bramki Avisty Łążyn. Szczególnie aktywny był Marcin Suchocki, który starał się stwarzać sytuacje bramkowe i groźnymi dośrodkowaniami wykładać piłki partnerom. Poza "Suchym" na uderzenia decydował się również Radek Buczkowski oraz Krystian Kowalski, lecz żaden z nich nie zdołał umieścić piłki w siatce. Na uwagę zasługuje także uderzenie Andrzeja Podlaszewskiego, który bardzo mocnym strzałem z dystansu trafił w spojenie.

W drugiej części pierwszej połowy przebieg gry przypominał początek spotkania, a przyjezdni wciąż takim samym sposobem próbowali przedostać się pod bramkę gospodarzy. W podobnej sytuacji co wcześniej wspomniany Łożyński znalazł się inny z zawodników Rybna, lecz z dużego kąta nie zdołał pokonać bramkarza i musiał zadowolić się rzutem rożnym.

40 minuta, to powiększenie prowadzenia przez piłkarzy z Rybna. Dobrze skonstruowana akcja, piłka trafia do Pawła Świniarskiego, a ten bez większych problemów wypracował sobie sytuację 1 vs 1 z Lendzionowskim i ze spokojem umieszcza piłkę w siatce.

W przerwie Grzegorz Kopiczyński dokonał kilku zmian w drużynie, które w pierwszych minutach drugiej połowy zepchnęły zespół z Rybna do defensywy. Na boisku pojawili się między innymi grający ofensywnie D. Lendzionowski i M. Szwechowicz, którzy starali się razem z kolegami zmniejszyć stratę bramkową.

W 60 minucie groźną sytuację stworzyła sobie drużyna przyjezdnych, lecz w porę interweniował R. Kowalski i wybił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne najwyżej na 7 metrze wyskoczył jeden z piłkarzy Rybna, lecz jego uderzenie głową broni goalkeeper Novoplastu. Niestety dobitka Mariusza Szatkiewicza z najbliższej odległości okazała się już skuteczna i goście mogli cieszyć się ze zdobycia trzeciej bramki.

Pięć minut później zawodnikom Novoplastu udało się w końcu zdobyć pierwszą bramkę. Po nieudanych próbach z rzutu wolnego Oelberga i Podlaszewskiego bramkę zdobył Piotr Kamiński, który w polu karnym zabrał piłkę nieodpowiedzialnie zachowującemu się obrońcy GSZS-u i z bliskiej odległości pewnie umieścił piłkę czubkiem buta w siatce.

Zdobyta bramka podziałała mobilizująco na zespół z Mszanowa, bowiem chwilę później piłka kolejny raz znalazła się w siatce. Po ładnej akcji całego zespołu w świetnej sytuacji znalazł się Dawid Lendzionowski i pewnym strzałem w długi róg skierował piłkę do bramki. Niestety arbiter tego spotkania uznał, że "Lenc" znajdował się na pozycji spalonej, przez co piłkarze Novoplastu dalej tracili do przyjezdnych dwie bramki.

Ofensywne zapędy gospodarzy zostały ukarane w 75 minucie. Kontra gości, szybka wymiana podań i błędy w ustawieniu mszanowskiej defensywy spowodowały, że w sytuacji 1 vs 1 znalazł się Piotr Gross i umieścił piłkę w bramce.

Chwilę później kolejny zabójczy atak wyprowadzili piłkarze z Rybna. Kopia poprzedniej akcji, jeden z zawodników Rybna wychodzi 1 vs 1  z Lendzionowskim, mija go i uderza w kierunku pustej bramki. Tym razem na ogromną pochwałę zasłużył Krystian Kowalski, który pędził ile sił w nogach do bramki i ofiarnym wślizgiem zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Do końca meczu gra toczyła się już głównie w środku pola i żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnej bramki. Dla Novoplastu Mszanowo był to ostatni sparing przed pierwszym meczem w sezonie, który rozegrany zostanie w Turznicy z miejscowym Płomieniem.

Skład: Lendzionowski J. - Łukaszewski, Podlaszewski, Kowalski R., Świątkowski - Knozowski, Oelberg, Buczkowski, Kowalski K. - Suchocki, Raciborski M.

Grali także: Ewertowski, Kamiński P., Szwechowicz, Cieszyński, Dreszler, Frąckiewicz, Lendzionowski D.