Zapowiedź 7. kolejki

• autor: suzik84, 2013-09-20 09:30

W najbliższą niedzielę czekają nas dwa spotkania derbowe: gminy Lubawa: Tessa vs Avista oraz powiatu nowomiejskiego: Oristo vs Wicher. Siódmą serię obecnej rundy zakończy pojedynek aktualnych wicemistrzów B-klasy z poprzedniego sezonu: SKF vs Novoplast.

Spotkanie z drużyną z gminy Olsztynek będzie dla nas pierwszym meczem w historii pojedynków Mszanowo vs Kunki. Co prawda SKF grał jeden rok w naszej starej grupie 3, ale było to w sezonie 2008/09, w którym nasza drużyna grała o jeden poziom ligowy wyżej, więc nie było wcześniejszej możliwości, aby zagrać ze sobą w bezpośrednim meczu o ligowe punkty.

Klub z Kunek w ostatnich dwóch latach dosłownie otarł się o A-klasę. W sezonie 2011/12 w sześciozespołowej grupie, gdzie obowiązywał 'system szkocki', czyli grano z każdym rywalem 2 razy u siebie i 2 razy na wyjeździe, lepszą drużyną w końcowym rozrachunku okazała się Gmina Kozłowo:

W poprzednim sezonie wszyscy kibice już widzieli swoich pupili w 'Serie A'. Przewaga Kunek nad drugim Różnowem wynosiła 4 punkty do 14. kolejki i wtedy przyszedł feralny mecz z KS Wrzesina wygrany 6:1,  ale w wyniku bijatyki jaka zaszła podczas tych zawodów oba klubu zostały ukarane obustronnym walkowerem. W następnej kolejce SKF zaliczył wpadkę w Spręcowie i spadł na drugą lokatę. W ostatniej 18. kolejce w Kunkach doszło do meczu o wszystko. SKF podejmował lidera z Różnowa i aby awansować musiał wygrać ten pojedynek, lecz zawody skończyły się bezbramkowym remisem. Po przegranym awansie, jak już pewnie wiecie, klub opuściło siedmiu podstawowych zawodników, którzy wzmocnili rywala zza miedzy, czyli rezerwy Olimpii z Olsztynka.

Wszystkie pozostałe pojedynki tej kolejki rozpoczną się w niedzielę punktualnie o 14. Najciekawiej zapowiadają się wspomniane na wstępie dwa mecze derbowe. Wiele emocji zapewne nie zabraknie również w Kazanicach, gdzie waleczny Jordan zagra z nieobliczalnym Wardromem.

Rozkład 7. kolejki plus obsada sędziowska:

niedziela, godzina 14:00:
GKS LZS Szymbark - Olimpia II Olsztynek MIŁOSZEWSKI M