Zapowiedź 10. kolejki

• autor: kolek-1987/suzik84, 2013-10-11 08:40

Kolejne wyzwanie Novoplastu! W najbliższą niedzielę piłkarzy z Mszanowa czeka ciężki wyjazd do Olsztynka, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z rezerwami Olimpii. O wiele łatwiejsze zadanie ma aktualny lider tabeli, czyli Wicher, który podejmie u siebie zespół z Kunek.

Zawodnicy popularnych „Plastikowych” mogą zapomnieć o sobotnich baletach, ponieważ pierwszy gwizdek niedzielnych zawodów w Olsztynku zabrzmi już o godz.11:00 (wyjazd z Mszanowa o 9:00!!!). Konfrontacja zapowiada się bardzo interesująco i mimo wczesnej pory jej rozgrywania emocji nie powinno zabraknąć.

Chyba wszystkim obecnym jak i byłym zawodnikom mszanowskiego klubu na słowa 'już w ten weekend mecz z rezerwami' kojarzą i kojarzyć się będą z 'odwiecznymi' pojedynkami derbowymi z drugim składem KS Zamek. Zawody z klubem z Kurzętnika przeważnie należały do ciężkich, gdyż Zamek II zawsze mobilizował skład na mecze z nami, nie raz posiłkując się piłkarzami z IV bądź V ligi.

Nasze najbliższe spotkanie zapewne będzie wyglądać podobnie. Piłkarze Olimpii Olsztynek grający w IV lidze, którzy w dany weekend nie mieszczą się do pierwszego składu trenera Mirosława Romanowskiego lub grali tylko 'ogony', jeśli terminy z B-klasą nie nachodzą na siebie, na drugi dzień przeważnie występują w drugim zespole trenera Jana Fijałkowskiego. W tą sobotę pierwszy skład gra u siebie ze Stomilem II, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby w niedzielę koledzy z IV ligi, spełniający powyższe kryteria, przybyli na swój stadion jeszcze raz.

Pewnie mało osób wie, ale drugi garnitur MKS Olimpia istnieje od 7. maja 1990! Jak to bywa z 'Rezerwami' przeważnie istnieją one dla pożytku pierwszej drużyny, często pojawiając się i znikając na parę lat. Na początku nowego wieku Olimpia II pojawiła się na trzy sezony 2003/2004-2005/2006, aby grać na poziomie B-klasy. W trzecim roku grania MKS spotkał się w jednej grupie z obecnymi rywalami: z Mewą (2:3 (w), 2:2 (d)) oraz z Płomieniem (2:2 (w), 1:2 (d)), kończąc sezon na 5. miejscu (grali też z A-klasowymi: KS Tyrowo 3:2 (w) 0:3vo (d) i LZS Frednowy 0:1 (w), 4:4 (d)).

W sezonie 2009/10 ponownie został wskrzeszony drugi skład, który zagrał tylko rok. W grupie trafił na SKF Kunki, któremu dwukrotnie uległ 2:3 (w), 0:4 (d), lecz w końcowej tabeli był wyżej od kolegów o jeden stopień, ale przegrał bezpośrednio z Iskrą Dywity 6. lokatę 2:1 (w), 2:3 (d).

W innych spotkaniach 10. kolejki powinno być nie mniej ciekawie. W weekend jako pierwsi na boisku zaprezentują się futboliści Turznicy i Tuszewa oraz Szymbarka i Smykowa. Oba spotkania rozegrane zostaną w sobotę o godz. 15:00.

W niedzielę kolejka zostanie dokończona i dojdzie do następujących pojedynków: Lider – Jordan (godz. 13:00), Wicher – Kunki (godz. 14:00), Orzeł – Oristo (godz. 14:00) oraz Avista – Wardrom (godz. 15:00).

Wszystkich kibiców zapraszamy na boiska B klasy!

Najbliższa 10. kolejka plus obsada sędziowska:

sobota, godzina 15:00
Płomień Turznica - Tessa Tuszewo HRYBYK P MARCHLEWSKI G