WRK Jesień 2013

• autor: suzik84, 2014-01-30 11:45

Od dłuższego czasu w rankingu klubów piłkarskich naszego województwa na dwóch pierwszych pozycjach bez zmian. Prowadzi olsztyński Stomil przed elbląską Olimpią. Piłkarze z Mszanowa małymi krokami wspinają się coraz wyżej i obecnie plasują się na 90. miejscu.

Pomysł publikowania rankingu drużyn z naszego województwa zrodził się ze wspólnej inicjatywy naszej redakcji oraz administratorów strony Polonii Iłowo. W 2009 roku, kiedy nasze drużyny seniorskie rywalizowały ze sobą na poziomie A-klasy, nasza redakcja opublikowała PRK (Powiatowy Ranking Klubowy) a parę dni później "Poloniści" poszli krok dalej i stworzyli WRK (Wojewódzki Ranking Klubowy). Bazując na tym pomyśle i niezmiennych zasadach, z małymi poprawkami, kontynuujemy na naszej stronie tą jakże szlachetną ideę ;)

A oto przypomnienie zasad przyznawania kolejności miejsc w naszym rankingu:

1) Dla każdego zespołu obliczyliśmy punkty wagowe (PT W), według których sklasyfikowaliśmy poszczególne zespoły
2) PT W = PT/M x W - czyli punkty wagowe to ogólna liczba punktów zdobyta w rundzie przez ilość meczy razy Waga
3) W (WAGA) - w zależności od poziomu ligowego jaki reprezentuje drużyna: B-klasa---> x1, A-klasa---> x2, V-liga---> x4, IV-liga---> x8, III-liga---> x16 itd.
4) w przypadku równej ilości punktów wagowych o kolejności w rankingu decyduje bilans bramek.
5) aby uniknąć sytuacji z zerowym dorobkiem punktowym zespołom z lig wyższych niż B-klasa dopisaliśmy 0,5 pkt.

W późniejszym terminie (jeśli znajdziemy na to czas) pojawią się także rankingi z lat poprzednich, od początku istnienia WMZPN, czyli od sezonu 2000/2001.

autor: suzik84 2014-01-31 18:17:51

Profil suzik84 w Futbolowo Jeśli macie problemy ze znalezieniem swojej lub innej drużyny w rankingu lub ze zwykłego lenistwa nie chce Wam się przewijać tak długiej tabeli, to wystarczy wcisnąć ctrl+f i wpisać szukaną nazwę:)

autor: suzik84 2014-02-06 10:02:51

Profil suzik84 w Futbolowo Udało mi się jak na razie odtworzyć rankingi włącznie do sezonu 2007/08. Mam nadzieję, że u wszystkich działa ta tabela oraz zakładki. Plik excel jest umieszczony na wirtualnym dysku Google. Zakładka np. J09 oznacza zestawienie za rundę jesienną 2009 itd.

autor: wojtasSKF 2014-02-06 19:36:41

Profil wojtasSKF w Futbolowo Myślę, że dodanie do siebie kilku sezonów pozwoliłoby stworzyć bardziej realny ranking. Jedna runda to trochę mało żeby wnioskować o wartości klubu. Mimo wszystko wielkie graty za to co robicie! ;)

autor: suzik84 2014-02-06 20:21:18

Profil suzik84 w Futbolowo Powiem szczerze, że też o tym myślałem, aby właśnie w podobny sposób udoskonalić ranking, tak mniej więcej jak w rankingu FIFA, FIVB czy innych federacji sportowych, np.100% J13 i W13, 75% J12 i W12, 50% J11 i W11 itd. Jak na razie niech tak pozostanie, ale najbliższy czerwcowy ranking postaramy się jakoś 'przerobić' na bardziej miarodajny ;)