Podsumowanie sezonu halowego

• autor: suzik84, 2014-02-21 11:55

W połowie lutego dobiegły końca rozgrywki ligowe w halowej odmianie piłki nożnej w naszym regionie. Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie w poszczególnych rozgrywkach, w których brały udział drużyny oraz piłkarze z grupy 4 B-klasy.

Nowomiejska Halowa Piłka Nożna im. Zbigniewa Stępnia 2013/14

Rozgrywki nowomiejskiej ligi mogliście śledzić na naszym portalu, więc nie będziemy szczegółowo rozpisywać się na jej temat. Dla tych, którzy nie są w temacie napiszemy krótko, że w ligowych zawodach brała udział trójka przedstawicieli naszej grupy 'Serie B': WEdon'tPLAY (Novoplast Mszanowo w składzie: Adam Przybyszewski, Jakub Lendzionowski, Michał Łukaszewski, Michał Raciborski, Sylwester Bukowski, bracia Krystian i Remigiusz Kowalscy oraz Kordian Sołtysik i Piotr Nawasielski), Magistrat NML (Wicher Gwiździny) oraz LZS Jamielnik, który w tym turnieju połączył siły z Ossą Biskupiec. Piłkarze 'Plastikowych' wystąpili także w innych teamach: Sławomir Raciborski (Okmar), Marcin Suchocki, Mateusz Kołakowski (obaj Św. Tomasz) oraz Karol Taranowski (Szynaka).

Końcowa klasyfikacja strzelców NHPN:

17 (+7)  Grzegorz Bała Auto Szkoła
15 (+1) Jakub Kaźmierczyk Rol.ko
14   Sylwester Bukowski WEdon'tPLAY

Halowy Turniej Piłki Nożnej Gminy Lubawa 2013/14

Drugimi rozgrywkami, w których zawsze możemy spotkać mszanowskie akcenty jest lubawska gminna halówka. Obrońcy tytułu sprzed roku, drużyna LZS Rumienica, w której kadrze grają Andrzej Podlaszewski i Damian Cieszyński, tym razem zajęli drugą pozycję, będąc tylko gorsi od Constractu Grabowo. Królem strzelców został kolega 'Bolka' i 'Parnika' z zespołu, Paweł Senkowski (Avista), strzelając 54 bramki. W tej samej klasyfikacji na 3. miejscu znalazł się Radosław Buczkowski, który w tym roku zdobył 29. goli. Nasz środkowy pomocnik razem z Mateuszem Krawieckim, Arkadiuszem Banackim i Dawidem Jabłońskim w składzie HDK Szwed Lubawa zajęli najniższe miejsce na podium. Swoje drużyny w tym turnieju wystawili także inni B-klasowcy: Jordan, Lider, Avista (Daw-Bud).

Końcowa klasyfikacja strzelców HTPN:

54 (+4)  Paweł Senkowski LZS Rumienica
37 (+2) Krystian Opałka EVCOM TRADE
29 (+6) Radosław Buczkowski Szwed Lubawa
25 (+2) Andrzej Podlaszewski LZS Rumienica
24 (+1) Bartosz Modrzewski Jordan Kazanice

Suska Liga Futsalu 2013/14

Beniaminek naszej ligi po latach nieobecności na piłkarskiej mapie Polski, reaktywował się 31. października 2012 roku, a jego pierwszymi zawodami była właśnie Suska Liga Futsalu, do której Ulnowianie przystąpili w zeszłym sezonie. W edycji 2012/13 piłkarze Orła zajęli odległą 8. lokatę (na 10 ekip). W tym roku było zdecydowanie lepiej, gdyż zajęli miejsce od razu za podium, czyli 4. Nowy, grający trener Orła, Radosław Połeć miał także inny powód do zadowolenia, gdyż jego podopieczny i kolega z teamu Maciej Wilczak z 27. golami na koncie został vice-królem strzelców suskiej halówki.

Końcowa klasyfikacja strzelców SLF:

50 (+1)  Marcin Trzeciak Mix Electronics
27   Maciej Wilczak Orzeł Ulnowo
18   Bartosz Brzeziński Auto-Handel
17   Krystian Staniec Amex Bączek
17   Tomasz Rakowski Amex Bączek

Gminna Liga Halowa Ostróda 2013/14

Dobiegła również końca II edycja ligi halowej w gminie Ostróda. Głównym pomysłodawcą tych rozgrywek jest nie kto inny jak były trener Płomienia, a obecnie wójt gminy, pan Bogusław Fijas. Jego byli podopieczni byli blisko wywalczenia mistrzostwa ligi, gdyż w ostatniej kolejce spotkali się z drużyną Lichtaj, która także miała szansę na ten tytuł. Obie ekipy, jak również zespół LKS Tyrowo po 10. kolejkach mieli na swoim koncie po 27 'oczek'. Ze względu na pewną wygraną Tyrowa 5:1 nad teamem z Durąg, ekipa z Turznicy i Lichtajn miały klarowną sytuację w meczu kończącym sezon. 'Strażacy' niestety stracili szansę na tytuł, gdyż w bezpośrednim meczu byli gorsi od Tyrowa (2:4), natomiast szansa otworzyła się przed rywalami, gdyż wygrana nad Turznicą dawała im końcowy sukces (Lichatjny zwyciężyły wcześniej z Tyrowem 2:1). Na minutę przed końcem tego meczu scenariusz ten był jak najbardziej realny, gdyż Lichatjny prowadziły 4:3, lecz wtedy decydującą bramkę o losach tego sezonu zdobył Bartosz Solis i dzięki remisowi 4:4 dał swojej drużynie vice-, a kolegom z Tyrowa mistrzostwo w obecnej edycji ostródzkiej halówki. Drugi przedstawiciel B-klasy grupy 4, drużyna ze Smykowa zajęła miejsce tuż za podium, a najwięcej bramek dla Mewy zdobyli Jarosław Wilamowski 17, Amadeusz Witt 12 oraz Grzegorz Brodziński 10.

Końcowa klasyfikacja strzelców GLH:

42 (+1)  Karol Narojczyk Grom Lichtajny
32 (+1) Łukasz Goździejewski LKS Tyrowo
30 (+2) Bartosz Solis Płomień Turznica
26 (+1) Adrian Sadowski Płomień Turznica
25 (+1) Michał Solis Płomień Turznica
25 (+3) Marcin Kostiok Iskra Smykówko

Olsztynecka Liga Futsalu 2013/14

Jak co roku również w Olsztynku rozegrano kolejne zmagania wśród miłośników halowej piłki. Na chwilę obecną nie wiemy, ilu piłkarzy z naszej B-klasy wystąpiło w tych rozgrywkach, ale możemy powiedzieć, że na pewno byli obecni. W sąsiedzkiej gminie wystartowali także zawodnicy z Lichtajn, a królem polowania na największą ilość bramek w lidze został Karol Narojczyk, tym razem z wynikiem 24 goli. Drużyna Gromu mogła wystartować w tych zawodach, gdyż ligowe kolejki odbywały się w piątkowe wieczory, więc nie kolidowały w żaden sposób z sobotnią gminną halówką w Ostródzie.

autor: suzik84 2014-02-27 10:33:59

Profil suzik84 w Futbolowo Dodałem jeszcze rozgrywki halówki w Olsztynku, ale poszukuję ciągle danych o składach drużyn, aby uwzględnić zawodników z naszej 4 grupy B-klasy. Proszę o komentarz, jeśli coś wiecie na ten temat ;)

autor: wojtasSKF 2014-02-27 15:47:51

Profil wojtasSKF w Futbolowo tylko 2.5 zawodników SKF-u grało w lidze halowej w Olsztynku z tego co się orientuje :)

autor: suzik84 2014-02-27 17:20:46

Profil suzik84 w Futbolowo Hm? :) Od dwóch do pięciu, czy może dwa i pół zawodnika? ;)