Sparingi 1/2 marca

• autor: suzik84, 2014-03-03 22:40

W pierwszy weekend marca odbyło się tyle meczy towarzyskich, wśród różnych przedstawicieli grupy 4 B-klasy, co w całym zeszłym miesiącu, czyli dokładnie 8. Liczyliśmy na to, że 9. sparing zostanie rozegrany w Montowie, lecz była to tylko gra wewnętrzna piłkarzy Oristo.

01.03 Lider Złotowo 3:1 Avista Łążyn

W sobotę po 4. miesiącach przerwy od ostatniego ligowego meczu znowu na przeciwko siebie stanęły drużyny Lidera i Avisty z tą różnicą, że tym razem w Złotowie i był to pierwszy test obu ekip przed zbliżającą się rundą. W pierwszej połowie zebrani na i wokół boiska byli świadkami tylko jednej bramki, a jej zdobywcą był Mateusz Żmijewski. Druga połowa również zakończyła się na korzyść gospodarzy, bo na dwa gole Jacka Kruszewskiego i Łukasza Licznerskiego, goście z Łążyna odpowiedzieli tylko trafieniem Rafała Rynkowskiego. W drużynie Avisty w tym pojedynku był testowany nowy golkiper, Karol Mergalski, wcześniej bez przynależności klubowej oraz były obrońca/pomocnik Tessy Tuszewo, Mateusz Smuorek.

02.03 GKS Szymbark 3:3 GKS II Wikielec/LZS Frednowy

Ponownie na własnej płycie boiska mecz kontrolny zagrali piłkarze Gieksy, z innym przedstawicielem gminy Iława - LZS Frednowy. O ile tydzień wcześniej piłkarze Tomasza Borkowego lepiej zagrali drugą część spotkania, to teraz korzystniej wypadli w pierwszej połowie, gdyż prowadzili do przerwy 3:1, a wszystko to zasługa Pawła Błaszczyka (x2) oraz Damiana Szczygłowskiego. Po zmianie stron 'dwójka Wikielca' zagrała zdecydowanie lepiej, czego udokumentowaniem były 2 gole na wagę remisu.

02.03 Dortom Relaks Górzno 4:3 Jordan Kazanice

Relacji i strzelców bramek z meczu Jordana na razie nie znamy, ale podamy w późniejszym terminie:)

02.03 Zamek Kurzętnik 3:2 Wardrom Jamielnik

Na bocznym boisku w Kurzętniku na przeciwko siebie stanęli piłkarze miejscowego Zamka i jamielnickiego Wardromu. Niżej notowani 'Jamajczycy' postawili wysoko poprzeczkę rywalowi i po zaciętej grze ulegli tylko 3:2. Bramki dla piłkarzy z północnej rubieży gminy nowomiejskiej strzelili Szymon Skręta oraz nowa 'twarz' w zespole: Michał Wilczewski. Dla podopiecznych Kazimierza Jaworskiego był to pierwszy sprawdzian tej zimy przed bardzo trudną rundą rewanżową, w której jak dobrze wiemy piłkarze z grodu Koguta będą walczyć o utrzymanie drużyny na poziomie A-klasy, mamy nadzieję, że oczywiście z udanym skutkiem. Przypomnijmy, że do składu KSZ wrócił Daniel Cieszewski, który naszym w grudniowym podsumowaniu rundy trafił do Jedenastki Jesieni.

02.03 Mewa Smykowo 4:2 Szeląg Stare Jabłonki

Jak 'wieść gminna niesie' wszystko wskazuje na to, że od przyszłego sezonu na mapę piłkarską województwa powróci i do naszej grupy dołączy drużyna ze Starych Jabłonek. Piłkarze ze stolicy polskiej siatkówki plażowej mimo niekorzystnego finalnego wyniku niedzielne zawody mogli zaliczyć do bardzo udanych. Do przerwy zgodnie z planem prowadzili gospodarze ze Smykowa po golu Jarosława Wilamowskiego, zdobytego strzałem lewą nogą z ok. 20 metra. Druga odsłona zaczęła się od zmasowanych ataków gości, którzy najpierw wyrównali na 1:1, a następnie mieli jeszcze co najmniej 4 klarowne sytuację do objęcia prowadzenia, lecz świetnie w bramce spisywał się niezawodny Mirek Kępka. W tym spotkaniu miał zadebiutować między słupkami bramki Mewy były golkiper LKS Tyrowo, Łukasz Klimowski, lecz okazało się, że ostatecznie wybrał barwy rywala zza miedzy Płomień Turznica. W następnych minutach do głosu doszli miejscowi i znowu za sprawą Jarka Wilamowskiego strzelili gola w podobnych okolicznościach. Inny nowy nabytek z Tyrowa, Krzysztof Grochalski, nie zawiódł, co więcej podwyższył rezultat niedzielnego sparingu na 3:1, a jego gola można śmiało uznać bramką 'stadiony świata' (chciał ładnie dośrodkować a wpadła bramka:)). Wynik na 4:1 poprawił Wojtek Wojtkiewicz, który pojawił się na ostatnie pół godziny gry, lecz ostatniego gola w meczu zdobyli przyjezdni ze Strych Jabłonek zmniejszając rozmiary porażki.

02.03 Płomień Turznica 3:4 Płomień Turznica U-19

W swoim debiucie na stanowisku trenera seniorów pan Janusz Sadowski przegrał, ale jako równoczesny opiekun juniorów może się pochwalić, ze pokonał starszych i bardziej doświadczonych piłkarzy Płomienia;) Na bocznym boisku Sokoła w Ostródzie futboliści z Turznicy stoczyli między sobą trzy pół godzinne tercje, gdzie sztab szkoleniowy mógł przeanalizować różne warianty ustawienia obu zespołów. Trzy, niestety honorowe bramki dla starszych 'Strażaków' zdobyli: Rafał Wróbel, Bartosz Solis oraz Mateusz Klamant. W meczu tym zagrał również jeden 'testowany zawodnik'.

02.03 Wicher Gwiździny 1:9 LZS Świedziebnia

Tydzień temu 'Pomarańczowi' wracali w wielkich humorach po rozgromieniu Jordana, a w ostatnią niedzielę niestety sami musieli pochylić głowy w ramach skrupuły. Bohaterem gości z toruńskiej A-klasy był Mateusz Karczewski, który już po 20' trzykrotnie pokonał Patryka Leśniewskiego kompletując hat-tricka. Odpowiedź Wichru nastąpiła dzięki Piotrowi Szpakowskiemu, który chciał dośrodkować w pole karne i szczęśliwie udało mu się pokonać stojącego w bramce Bartka Smoleńskiego. Jak się okazało na końcu był to jedyny i honorowy gol dla KSW, gdyż następne bramki zdobywali piłkarze Świedziebni. Jeszcze przed przerwą na 4:1 podwyższył Karol Bojanowski. Po zmianie stron zawodnicy z powiatu brodnickiego szturmowali nadal gwiździńską bramkę, czego efektem było kolejnych pięć goli, które zapisano na konto: Rafała Jakubowskiego i Bartłomieja Gontarskiego (po dwa) oraz Daniela Stawickiego.

02.03 SKF Kunki 5:2 Iskra Smykówko

To może być 'czarny koń' drugiej części sezonu, czytaj: jeden z kandydatów do tytułu 'Rycerzy Wiosny'! Taką opinie powoli wyrabiamy sobie o drużynie z Kunek, która chyba już się przebudziła po średnim początku, a zwiastunem zmian była końcówka rundy jesiennej (3:2 z Płomieniem, 5:1 z GKS, 9:1 z Orłem). Po zeszłorocznym pechowo przegranym (na własne życzenie) awansie nie pozostało już chyba nic, o czym świadczy kolejny dobry wynik w grze kontrolnej. Tym razem późnym wieczorem na bocznym boisku Sokoła w świetle jupiterów drużyna spod Olsztynka pokonała innego reprezentanta A-klasy: Iskrę Smykówko. Bramki dla SKF-u zdobyli: Karol Wanisiewicz x3, Krystian Szelugowski oraz Krzysztof Staszewski. Do kadry rywali powrócił po dłuższej przerwie Artur Rykowski, który zagrał już tydzień temu z Małdytami, a oprócz niego jest jeszcze testowany jeden zawodnik w formacji pomocy, ale jak na razie jego personalia nie są nam znane. Jak zapewnił nas prezes drużyny, pan Andrzej Szałkowski, zawodnicy są już po zajęciach wytrzymałościowych, a frekwencja na treningach jest w pełni zadowalająca, gdyż oscyluje w granicach 12-16 osób.