Sparing nr 2 - LZS Bobrowo 0:2 Novoplast

• autor: kolek-1987, 2014-07-27 19:57

Pierwsze zwycięstwo letniego presezonu!!! Przygotowująca się do rozgrywek A klasy drużyna Novoplastu Mszanowo udała się w słoneczną niedzielę do Bobrowa na mecz z miejscowym LZS-em. Wyjazd okazał się udany, gdyż nasi chłopcy zwyciężyli przeciwników 0:2.

Rozpoczęte właśnie żniwa oraz inne „okoliczności przyrody” sprawiły, że w busie jadącym do Bobrowa było sporo wolnych miejsc. Na ziemię brodnicką udało się ledwie 13 piłkarzy, z czego do gry nadawało się tylko 12, ponieważ w ostatniej chwili swoją niedyspozycję zgłosił S. Bukowski. Przetrzebione szeregi Novo nikogo jednak nie zrażały, ponieważ w tej sytuacji każdy z obecnych zawodników miał szansę zaprezentować trenerowi swoje umiejętności w większym wymiarze czasu.

Strony umówiły się, że zawody rozegrane zostaną w systemie 3x30min. W pierwszej tercji obie „jedenastki” wiele nie kalkulowały i starały się prowadzić w miarę otwartą grę. W końcu był to tylko sparing:) Sytuacji podbramkowych nie brakowało, ale piłka ani razu nie zatrzepotała w siatce.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Bobrowie bramki ujrzeli za to w drugiej tercji. Wynik otworzył w 45. minucie meczu zawodnik testowany, który po długim zagraniu od H. Świątkowskiego opanował trudną piłkę, zwiódł dwójkę defensorów i płaskim strzałem nie dał szans doświadczonemu portero rywala.

Kilka chwil później było już 0:2, a na listę strzelców ponownie wpisał się zawodnik testowany (strzelec pierwszego gola). Cała sytuacja miała dość komiczny przebieg, ponieważ zamiarem zawodnika nie było oddanie strzału, lecz podanie do wbiegającego z głębi pola M. Szwechowicza. Najlepszy napastnik B klasy sezonu 2013/14* nie trafił w piłkę, ale na całe szczęście swoją obecnością na tyle zaabsorbował uwagę bramkarza gospodarzy, że futbolówka wturlała się do pustej bramki. Zobaczcie zresztą sami jak to wyglądało:

W ostatniej części zawodów tempo gry nieco opadło. Drużyna Novo mając korzystny wynik i cały czas pamiętając o wąskiej ławce rezerwowych nie forsowała się, chcąc spokojnie dotrwać do ostatniego gwizdka arbitra. Przeciwnicy mieli natomiast kilka dobrych momentów, ale ich strzały głównie mijały w bezpiecznej odległości bramkę strzeżoną przez J. Lendzionowskiego.

Wynik nie uległ już zmianie i popularni „Plastikowi” mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa podczas letniego presezonu 2014.

W meczu grali: Lendzionowski J., Świątkowski, Buczkowski, Kowalski R., Kowalski K., Kamiński, Raciborski M., Lendzionowski M., Szwechowicz oraz 3 zawodników testowanych.

Na tą chwilę nie podajemy jeszcze personaliów nowych zawodników, ale śmiało możemy powiedzieć, że będą to znaczące wzmocnienia naszego team’u.

*wg internautów biorących udział w typowaniu Najlepszej Jedenastki B klasy sezonu 2013/14.