Ossa 3:5 Novoplast

• autor: kolek-1987, 2014-08-23 19:00

Zwycięstwo na inaugurację!!! Ekipa Novoplastu Mszanowo pokonała na wyjeździe spadkowicza z V ligi, Ossę Biskupiec 3:5 (1:3) i tym samym zaliczyła niezwykle udany powrót do rozgrywek A klasy. Bohaterem spotkania został Krystian Kowalski, który zdobył 2 bramki.

Trzy lata. Tyle klub z Mszanowa musiał czekać, aby ponownie móc zagrać w A klasie. Druga przygoda z popularną „Serie A” rozpoczęła się od mocnego uderzenia, ponieważ już w 1. kolejce udało nam się pokonać znacznie wyżej notowanego przeciwnika i zainkasować niezwykle cenne 3 punkty.

Pierwsze minuty spotkania były jednak bardzo nerwowe dla futbolistów grających z logo Novo na piersi. Debiutancka (mimo wszystko) trema trochę splątała nam nogi. Zaistniały obrót spraw momentalnie chcieli wykorzystać miejscowi, dlatego odważniej zaatakowali bramkę J. Lendzionowskiego – naszego nowego kapitana. Dwukrotnie zrobiło się bardzo gorąco, ale w pierwszym przypadku Kuba stanął na wysokości zadania parując futbolówkę na rzut rożny, a w drugim piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką.

Wraz z upływem minut ciśnienie zeszło z mszanowiaków i to my mogliśmy zaprezentować kilka ofensywnych zapędów. Efekty naszych starań okazały się błyskawiczne, ponieważ już pierwszy groźny strzał zakończył się zdobyciem gola. W 14. min. na uderzenie z dystansu zdecydował się K. Kowalski i przy wydatnej pomocy jednej z niedoskonałości boiska piłka zatrzepotała w siatce.

Kilka chwil później przed szansą na podwyższenie wyniku stanął R. Pełka, ale odważna interwencja portero Ossy zażegnała niebezpieczeństwo. W 25. min. drugi z naszych letnich nabytków – A. Konicz nie potrafił pokonać bramkarza rywala w dogodnej sytuacji po zagraniu od K. Kowalskiego.

Pięć minut później było jednak 0:2. Jeden z defensorów Biskupca, we własnym polu karnym, nieprawidłowo powstrzymywał R. Buczkowskiego i arbiter główny wskazał na „wapno”. Po piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem po raz drugi ucieszył kibiców Mszanowa.

36. minuta zawodów przyniosła kolejnego gola dla Novo. Tym razem na listę strzelców wpisał się P. Kamiński, który płaskim uderzeniem z ok. 12 metrów sfinalizował podanie od A. Konicza. Gracze Ossy domagali się odgwizdania zagrania ręką u naszego pomocnika, ale sędzia Miłoszewski pozostał niewzruszony na ich sugestie.

120 sekund później powinno być już 0:4. Po ładnej indywidualnej akcji R. Pełka dograł do A. Konicza, ale gracz z „9” na plecach nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem spadkowicza.

Gospodarze kolejny groźny strzał na mszanowską bramkę  oddali w 40.min. meczu. Po raz kolejny na posterunku znajdował się jednak J. Lendzionowski, który zbił futbolówkę na rzut rożny. Wywalczony stały fragment gry Ossa wykorzystała wzorowo, ponieważ zamieniła go na gola. Cała sytuacja miała dość niecodzienny przebieg, ale najlepiej będzie jeśli sami to zobaczycie.

Z wynikiem 1:3 obie „jedenastki” udały się do szatni na regulaminową przerwę.

Po zmianie stron do ponownego natarcia ruszył Novoplast. W krótkim odstępie czasu futbolówka dwa razy uderzyła w poprzeczkę bramki Biskupca po strzałach odpowiednio K. Kowalskiego i A. Banackiego.

Mimo niekorzystnego obrotu spraw Ossa nie składała broni. Zawodnicy w trykotach w zielono-białe pasy przeprowadzili kilka akcji na naszej połowie, ale J. Lendzionowski znajdował się dziś w wybornej formie i przez dłuższy czas z uderzeniami rywala radził sobie bez zarzutu.

Dopiero dwa rzuty karne sprawiły, że nasz kapitan musiał wyjmować piłkę z siatki. Pierwszy podyktowany został w 70.min. za faul D. Ewertowskiego. Pewnym egzekutorem „jedenastki” został B. Szwaracki.

Drugi karny arbiter zarządził 120 sekund później za zagranie piłki ręką przez A. Podlaszewskiego. Wykonawca, którym ponownie został B. Szwaracki nie pomylił się i tym razem, dlatego na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:3.

Reakcja zawodników „Plastikowych” na dwa łatwo stracone gole była błyskawiczna. W 79.min. potyczki piekielnie mocno z rzutu wolnego huknął A. Podlaszewski i na prowadzeniu ponownie znaleźli się goście. Wobec takiego uderzenia Andrzeja niewielu bramkarzy w naszej lidze miałoby coś do powiedzenia.

W 80.min. meczu arbiter znów musiał wskazać na „wapno”. Czwarty rzut karny tego dnia podyktował z kolei za rękę w "szesnastce" jednego z obrońców Ossy. Do piłki podszedł K. Kowalski i pewnym uderzeniem ustalił wynik meczu na 3:5.

W końcowych fragmentach zawodów gospodarze próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, ale J. Lendzionowski nie dał się już pokonać tego popołudnia.

Skład: Lendzionowski J. – Świątkowski, Podlaszewski, Kowalski R., Ewertowski – Pełka, Kamiński, Kowalski K., Banacki – Buczkowski, Konicz

Grali też: Krawiecki, Raciborski M., Kowalski J., Lendzionowski M.