Zapowiedź 2. kolejki

• autor: suzik84/lendri, 2014-08-28 08:00

4 mecze w sobotę, 2 w niedzielę! W najciekawszych pojedynkach 2. serii faworyci rozgrywek podejmą ostatnich spadkowiczów. Powrót A-klasy do Mszanowa uświetni występ rezerw IV-ligowego Wikielca. Tym razem w rolę typera wcielili się aktualni mistrzowie: drużyna Welu Lidzbark.

Rezerwy IV-ligowego GKS-u są specyficzną drużyną, gdyż nie pochodzi ona z miejscowości Wikielec. Otóż formalnie GKS II tworzyły dwa zespoły: najpierw w sezonach 2006/07 - 2008/09 zawodnicy byłego Rezerwatu Karaś, a następnie od 2009/10 aż po dziś piłkarze LZS Frednowy. Pierwsze pojedynki w historii z wymienionymi przeciwnikami rozegraliśmy w sezonie 2002/03, kiedy obie ekipy zostały dołączone przez związek do naszej starej gr 3 B-klasy. Od następnego sezonu WMZPN przeniósł oba teamy do grupy 5, na czym najbardziej skorzystał Karaś, gdyż po dwóch latach tam spędzonych wygrał ligę (w 2004/05) i awansował do A-klasy. Po roku gry na wyższym poziomie Rezerwat zmienił nazwę na GKS II. Po naszym awansie do A-klasy na wiosnę w 2009 gościliśmy w Karasiu, którego formalnie nie zdobyliśmy, gdyż przegraliśmy na boisku, ale po paru dniach tamten mecz zweryfikowano jako walkower dla nas z powodu gry nieuprawnionego zawodnika. Po przeniesieniu drużyny do Frednow również nie udało nam się urwać rywalom choćby punktu na ich boisku. Na pocieszenie pozostaje fakt, że jak dotąd wszystkie mecze w Mszanowie wygraliśmy.

HISTORIA MECZÓW DRUŻYN Z MSZANOWA I WIKIELCA II (KARASIA I FREDNOW)

data gospodarze   goście wynik
01.09.2002 Humdrex Mszanowo - OHI Frednowy  6:0
13.10.2002 Humdrex Mszanowo - Rezerwat Karaś  8:0
14.05.2003 OHI Frednowy - Humdrex Mszanowo  2:3
01.06.2003 Rezerwat Karaś - Humdrex Mszanowo  2:3
11.10.2008 Finishparkiet Mszanowo - GKS II Wikielec/Karaś  4:1
31.05.2009 GKS II Wikielec/Karaś - Finishparkiet Mszanowo  0:3 vo (3:2)
27.09.2009 GKS II Wikielec/Frednowy - Finishparkiet Mszanowo  3:1
16.05.2010 Finishparkiet Mszanowo - GKS II Wikielec/Frednowy  1:0
22.08.2010 GKS II Wikielec/Frednowy - Finishparkiet Mszanowo  4:1
16.04.2011 Finishparkiet Mszanowo - GKS II Wikielec/Frednowy  3:2

Poniżej dla przypomnienia ostatni mecz Finish vs GKS II sprzed 3 lat, oj się pozmieniało ;)

NA 2. KOLEJKĘ ZAPRASZA ORAZ WYNIKI TYPUJE DRUŻYNA WELU LIDZBARK

Novoplast vs GKS II - beniaminek z Mszanowa kapitalnie rozpoczął sezon wygrywając w Biskupcu, piłkarze z Mszanowa i ten pojedynek powinni rozstrzygnąć na swoją korzyść, ekipa z Wikielca ma jak na tę klasę rozgrywkową piłkarzy z nazwiskami ale jeszcze chyba nie ma drużyny.

Nasz typ 1

Czarni vs Ossa - rozbita Ossa nie będzie stanowiła wielkiego problemu dla Czarnych, drużyna z Rudzienic zawsze na początku rozgrywek imponuje formą i wręcz zmiata rywali z placu, schody zaczynają się pod koniec sezonu. Ossa znajduje się w bardzo głębokim kryzysie i nie ma argumentów piłkarskich żeby przeciwstawić się podopiecznym trenera Zakierskiego.

Nasz typ 1

GSZS vs Zamek - pojedynek chyba najsilniejszej kadrowo drużyny z Zamkiem, który spokojnie odbudowuje drużynę. Na papierze zwycięstwo piłkarzy z Rybna, ale na placu różnie to może wyglądać, obydwie drużyny uzupełniały składy, zarówno Rybno jak i Kurzętnik pozyskały zawodników z wyższych lig. Nasz typ to zwycięstwo GSZS Rybno, naszym zdaniem faworyta całych rozgrywek.

Nasz typ 1

Olimpia vs Osa - pojedynek ekip, które jeszcze nie tak dawno stanowiły o sile tej ligi, na dzień dzisiejszy zostały tylko sny o potędze. Mecz średniaków A-klasowych, typowy mecz walki i tu zadecydować może atut własnego boiska, dlatego typujemy zwycięstwo Olimpii Kisielice.

Nasz typ 1

LKS vs Iskra - to dwie równorzędne ekipy, o zwycięstwie mogą decydować szczegóły. Iskra lepiej sobie radzi w ataku pozycyjnym ale w odpowiedzi KS Tyrowo jest bardzo skuteczne w szybkim ataku posiadając w swoich szeregach jednego z najlepszych napastników tej ligi Przemka Różyckiego. Jak wspomnieliśmy wcześniej, decydować będą szczegóły, takim szczegółem może być własne boisko.

Nasz typ 1

Gmina vs KSM - zdecydowanym faworytem do zwycięstwa są piłkarze z Kozłowa, inny wynik niż ich zwycięstwo będzie sensacją. Za piłkarzami z powiatu nidzickiego przemawia wszystko: umiejętności, doświadczenie grającego trenera Roberta Sobotki, atut własnego boiska. Drużyna z Mroczna to jedna z najsłabszych ekip tej ligi i naszym zdaniem jeden z głównych kandydatów do spadku.

Nasz typ 1

ROZKŁAD 2. KOLEJKI PLUS OBSADA SĘDZIOWSKA:

kiedy? kto z kim? sędzia główny sędzia liniowy I sędzia liniowy II
sb 16:00 Novoplast - GKS II * RUDZIŃSKI G TROCHIM T GRYSZ T
sb 16:00 Czarni - Ossa PODLIŃSKI L PUWALSKI M MARCHLEWSKI G
sb 17:00 GSZS - Zamek DRZEWIŃSKI K KRYSTKIEWICZ G GREMBOCKI T
sb 17:00 Olimpia - Osa KARBOWSKI P SZCZYPIŃSKI K DOBRZYŃSKI Ł
nd 14:00 LKS - Iskra KOPERA M GRYSZ T SZCZYPIŃSKI P
nd 14:00 Gmina - KSM RABCZYŃSKI R KORZENIAK S WIERZCHOWSKI J

* Na meczu będzie obecny obserwator pan MAREK ŁUKIEWSKI, który na co dzień jest dyrektorem biura WMZPN oraz arbitrem na szczeblu II ligi, a podczas wizyty w Mszanowie wręczy naszym zawodnikom puchar za awans oraz puchar dla S. Bukowskiego za króla strzelców B-klasy.

Na facebook'u oraz w wybranych miejscach Msznowa i Bratiana można znaleźć poniższy plakat:

Wszystkich gorąco zachęcamy do odwiedzenia Mszanowskiej Areny w sobotnie popołudnie.