Raport z 14. kolejki

• autor: kolek-1987/suzik84, 2015-04-29 08:00

Cztery ekipy z siedmioma punktami na wiosnę - tak wygląda sytuacja w lidze na początku rundy rewanżowej. W meczu na "szczycie" dolnych rejonów tabeli lepsza okazała się Ossa i tym samym sytuacja Olimpii staje się nie do pozazdroszczenia.

Novo 1:1 Zamek

1:0 Maciej Oelberg 61'
1:1 Patryk Szwechowicz 87'

Novo: Jakub Lendzionowski – Andrzej Podlaszewski (44' zmiana Sławomir Raciborski), Lucjan Szwarc, Remigiusz Kowalski ż, Henryk Świątkowski – Arkadiusz Banacki (60' zmiana Jakub Kowalski), Krystian Kowalski 35' , Piotr Kamiński, Maciej Oelberg  – Michał Raciborski (80' zmiana Radosław Buczkowski), Paweł Stępień (65’ zmiana Damian Jankowski).

Zamek: Mariusz Wiśniewski – Patryk Kozłowski, Marek Bojanowski, Rafał Jobs, Tomasz Krezymon – Karol Chrapiński (55' zmiana Mateusz Pukalski ż), Kazimierz Studnik (71' zmiana Patryk Ługiewicz), Mateusz Szpakowski, Bartosz Kreński, Patryk Szwechowicz ż   – Rafał Wiśniewski.

Relacja z naszego spotkania znajduje się tutaj. Poniżej nasza fotogaleria oraz skrót wideo:

fb.com/Novoplast

Delfin 2:0 KSM

1:0 Mateusz Łożyński 18'
2:0 Bazyli Jabłonowski 39'

Delfin: Piotr Kowalski – Sebastian Chrzanowski, Michał Dzwonkowski ż, Dawid Jendraszek (60' zmiana Michał Mączkowski), Karol Sobotkowski (77' zmiana Radosław Krygier) – Kacper Bogus (65' zmiana Dawid Świniarski), Karol Rykaczewski, Paweł Choma (65' zmiana Mariusz Szatkiewicz), Bazyli Jabłonowski  – Mateusz Łożyński , Piotr Gross.

KSM: Andrzej Pruchniewski – Damian Waruszewski, Mateusz Przytuła, Mariusz Gembicki, Adam Galiński – Patryk Rumiński, Bartłomiej Kamiński (72' zmiana Tomasz Górski), Łukasz Bendyk (35' zmiana Paweł Malinowski), Kacper Strzelecki, Łukasz Malinowski (67' zmiana Paweł Olęcki ż) – Mateusz Osicki.

Drużyna Mroczna na mecz 14. kolejki udała się na trudny teren do Rybna. Nastroje wśród gości były bojowe, ale braki kadrowe w postaci chociażby kontuzjowanego M. Kamińskiego nie napawały wielkim optymizmem. Sobotnia dyspozycja „Delfinów” była daleka od doskonałości, ale w zupełności wystarczyła, aby poradzić sobie z przybyszami z powiatu nowomiejskiego. Wynik spotkania otworzył w 18’ M. Łożyński, który płaskim strzałem pokonał bezradnego A. Pruchniewskiego. Kilka minut przed przerwą drugiego gola dorzucił B. Jabłonowski precyzyjnie egzekwując rzut wolny tuż zza linii pola karnego. Gospodarze mogli dobić przeciwnika jeszcze przed zejściem do szatni, ale rzutu karnego nie potrafił wykorzystać obchodzący tego dnia 20-ste urodziny, M. Łożyński, który trafił tylko w słupek. W drugiej odsłonie to KSM przyznano „jedenastkę”, ale M. Gembicki również nie zdołał celnie przymierzyć. Po przerwie ludzie trenera Wasielewskiego kontrolowali grę, bez większych problemów utrzymali rezultat z pierwszej połowy i tym samym zainkasowali kolejny komplet punktów.

2:5 Marcin Trzeciak 87'

Olimpia: Andrzej Lewandowski – Adrian Smoliński (32' zmiana Krzysztof Leszczyszyn), Mariusz Kwaśniewski, Marek Podlasek ż, Kamil Łukaszewski  – Dawid Wilczewski, Mateusz Michalski (60' zmianaCezary Kitliński), Artur Mikołajków, Piotr Szysler (46' zmiana Adam Korzeniak), Wiesław Murawski  – Marcin Trzeciak ż .

Ossa: Jakub Witkowski – Jakub Dzwoniarski ż, Karol Balewski, Tomasz Skarżyński (46' zmiana Daniel Lewandowski), Adam Szczygłowski – Jakub Jaroszewski (60' zmiana Mateusz Nadrowski), Kamil Karski (70' zmiana Karol Rosa), Jakub Jęczewski ż , Mariusz Kaźmierczyk, Patryk Lewandowski  – Bartosz Szwaracki .

W Kisielicach doszło do bardzo ważnego pojedynku dla dolnych rejonów tabeli. Jeśli miejscowa Olimpia liczy na utrzymanie się w naszej grupie A klasy to pojedynki takie jak ten z Ossą Biskupiec musi bezwzględnie wygrywać. Chęć wygranej była na pewno wielka w kopaczach ze stadionu przy ul. Wojska Polskiego, ale boiskowa rzeczywistość okazała się niezwykle brutalna. Podopieczni J. Karbowskiego nie pozostawili gospodarzom wielkich złudzeń i zanotowali pewną oraz wysoką wiktorię. Na listę strzelców wpisali się: B. Szwaracki (2), P. Lewandowski (2) oraz J. Jęczewski. Dla pokonanych gole zdobyli: K. Łukaszewski i M. Trzeciak.

ilawa.wm.pl

Czarni 2:0 GKS II

1:0 Rafał Kuchnik 56'
2:0 Krystian Wrześniak 77'

Czarni: Paweł Osasiuk – Adam Kulkowski, Adam Jankowski, Krzysztof Osasiuk, Marcin Szulc – Krystian Wrześniak , Tomasz Tadajewski (45' zmiana Tomasz Szpadkiewicz 55' zmiana Jarosław Duński), Patryk Gostrowski, Tomasz Zakierski – Arkadiusz Karkut (89' zmiana Krzysztof Trzaska), Daniel Szymański (45' zmianaRafał Kuchnik ).

GKS II: Arkadiusz Szramke – Arkadiusz Pieńkowski, Artur Kijewski, Łukasz Besser, Damian Demczak (78' zmiana Marek Kopczewski) - Patryk Łukomski, Piotr Dymowski, Sylwester Kuciński, Patryk Wodzicki – Dominik Wrzesiński (68' zmiana Robert Łopatyński), Piotr Kowalski.

W sobotnie popołudnie doszło do kolejnych w sezonie derbów ziemi iławskiej. Tym razem naprzeciw siebie stanęły ekipy Rudzienic i Frednowy. Ku dużemu zaskoczeniu miejscowych kibiców w pierwszej odsłonie zawodów lepiej prezentowali się niżej notowani goście. Najbliżej strzelenia gola był D. Wrzesiński, który uderzeniem z dystansu trafił w spojenie bramki P. Osasiuka. Trener Zakierski zaniepokojony słabą postawą Czarnych w przerwie dokonał dwóch roszad. Na boisku zameldowali się R. Kuchnik oraz T. Szpadkiewicz. Pierwszy z wymienionych bardzo szybko odwdzięczył się za otrzymane zaufanie i w 56’ meczu wyprowadził swój team na prowadzenie. Druga bramka padła na niespełna kwadrans przed ostatnim gwizdkiem. Po rzucie rożnym i ogromnym zamieszaniu, które wyniknęło na jego skutek największą przytomnością umysłu wykazał się K. Wrześniak i z najbliższej odległości pokonał bramkarza rezerw - A. Szramke. Frednowiacy rzucili się w pogoń za przeciwnikiem, ale nie zdołali zdobyć nawet gola honorowego. Derby dla Czarnych.

LKS 1:4 Osa

0:1 Grzegorz Rodak 4'
0:2 Cezary Dedek 24'
1:2 Michał Rutkowski 39'
1:3 Jarosław Zagórny 63' k
1:4 Paweł Chiliński 90+3'

LKS: Paweł Chamera – Andrzej Pasiut ż, Łukasz Kujawski, Łukasz Lenzkowski, Karol Kowalski – Adrian Gęstwicki, Bartosz Klamant, (75' zmiana Paweł Ossowski), Paweł Langowski, (65' zmiana Marcin Brodziński), Michał Rutkowski ż  – Przemysław Różycki, (75' zmiana Paweł Chiliński) , Mariusz Gradys (60' zmiana Damian Rawdonis).

Osa: Dawid Suchocki – Dawid Maksimik, Michał Szczypiński, Damian Falkowski, Tomasz Konopka – Maciej Nakonieczny (74' zmiana Łukasz Olszewski), Sebastian Marciniak, Grzegorz Rodak  (60' zmiana Sylwester Szawczuk), Jarosław Zagórny   – Kamil Solecki (79' zmiana Tomasz Kruszewski), Cezary Dedek ż .

W niedzielę jako pierwsi na A-klasowych boiskach zameldowali się futboliści LKS-u oraz Osy. Pojedynek zapowiadał się niezwykle ciekawie, gdyż do walki o ligowe punkty stanęli dwaj sąsiedzi z tabeli. Kibice dobrze jeszcze nie rozsiedli się na swoich miejscach, a goście już prowadzili. Gola otwierającego wynik zdobył w 4’ G. Rodak uderzeniem po długim słupku bramki P. Chamery. Kilkanaście minut później goście zwiększyli swoją zdobycz. Mocny strzał C. Dedka kompletnie zaskoczył miejscowego portero. Tyrowiacy złapali kontakt jeszcze przed przerwą za sprawą M. Rutkowskiego, który uprzedził daleko wysuniętego z bramki D. Suchockiego i strzałem głową skierował piłkę do celu. Kolejne gole padły po przerwie. Na 1:3 podwyższył J. Zagórny, który bez większych problemów trafił z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry wynik zawodów ustalił futbolista Tyrowa - P. Chyliński, który nieszczęśliwie trafił do własnej bramki.

fb.com/Osa-Ząbrowo-Fanpage

Gmina 2:0 Iskra

1:0 Robert Kęcik 6'
2:0 Kamil Kowalik 55'

Gmina: Konrad Krzyżewski – Robert Kęcik , Tomasz Lesiński, Mateusz Fahl ż, Sebastian Szczepański – Bartosz Grzela, Robert Sobotka, Adrian Żmijewski (85' zmiana Jacek Świtkowski), Jakub Wiśniewski (68' zmiana Piotr Góralewski) – Kamil Kowalik ż  (60' zmiana Jakub Cegielski), Łukasz Mańka.

Iskra: Grzegorz Sobczak – Paweł Gierwatowski, Tomasz Gorzki ż, Kacper Gierwatowski, Mateusz Kordalski – Mateusz Rynkowski, Józef Stramski, Tomasz Nadarzyński (65' zmiana Krzysztof Bęcławski), Patryk Szczepański – Damian Ambroziak, Krzysztof Nadarzyński.

Na boisku w Kozłowie spotkały się ekipy, które wiosną jeszcze nie wygrały. Złą passę przerwali gospodarze, którzy wykorzystali atut własnego boiska i pobili narzymiaków różnicą dwóch bramek. Pierwszy gol padł już w 6’, a w notesie sędziego zapisał się rosły defensor - R. Kęcik. Gmina tuż przed przerwą mogła zwiększyć przewagę, ale golkiper Iskry wyczuł intencje strzelca i w znakomitym stylu obronił rzut karny. Co się odwlecze to nie uciecze – mówi jedno z powiedzeń. W 55’ miejscowi dopięli swego i zdobyli drugiego gola tego popołudnia. Precyzyjnym kopnięciem popisał się tym razem K. Kowalik. Podopieczni trenera Sobotki mogli dobić rywala, ale znakomita interwencja M. Kordalskiego na linii bramkowej uratowała Iskrę przed stratą kolejnego gola. Wynik 2:0 to najniższy wymiar kary jaki mógł spotkać gości z powiatu działdowskiego.