Zapowiedź 18. kolejki

• autor: suzik84/lendri, 2015-05-21 15:00

Już w sobotę możemy poznać pierwszego beniaminka V ligi. Warunek? Wygrana Delfina w Mszanowie oraz strata punktowa Osy z KSM. Ciekawe widowisko szykuje się także w Rudzienicach (Czarni vs Gmina). W lidze typera obstawia Marcin Licznerski, kierownik Lidera Złotowo.

Tak jak pisaliśmy na wstępie, awans drużyny z powiatu działdowskiego będzie możliwy w tę sobotę przy zdobyciu 3 punktów w meczu z Novoplastem, który traciłby już wtedy 13 oczek do lidera. Gdyby Osa i Gmina również wygrały swoje pojedynki, wtedy przewaga "Delfinów" nad tą dwójką wyniosłaby 12 punktów, więc równo tyle, ile można zdobyć w pozostałych 4. kolejkach sezonu. W bezpośrednich pojedynkach GSZS jest lepszy od Gminy (2:2 w Kozłowie, 2:1 w Rybnie) oraz ma bardzo dużą zaliczkę z rundy jesiennej przed rewanżem z Osą (6:0 w Ząbrowie).

Oczywiście Piłkarze Novo nie składają przysłowiowej "broni" i liczymy na to, że pokażą się w tym meczu z najlepszej strony, zamazując niemiłe wspomnienia z poprzedniej potyczki w Rybnie.

Na ligowych boiskach znowu zobaczymy dwie panie arbiter: ponownie Patrycję Rybacką, która tym razem uda się do Ząbrowa, a także Magdalenę Węgrowską debiutującą w naszej A-klasie w Tyrowie razem z Wojciechem Krztoniem, byłym arbitrem ekstraklasowym (sic!).

HISTORIA MECZÓW LIGOWYCH DRUŻYN Z RYBNA I MSZANOWA

data gospodarze   goście wynik
27.09.2008 Finishparkiet Mszanowo - GSZS Rybno 1:1
17.05.2009 GSZS Rybno - Finishparkiet Mszanowo 4:0
31.10.2009 Finishparkiet Mszanowo - GSZS Rybno 2:1
20.06.2010 GSZS Rybno - Finishparkiet Mszanowo 4:2
04.09.2010 Finishparkiet Mszanowo - GSZS Rybno 1:4
01.05.2011 GSZS Rybno - Finishparkiet Mszanowo 2:0
04.10.2014 GSZS Rybno - Novoplast Mszanowo 4:0

A poniżej multimedia z ostatniego pojedynku rozegranego jesienią na stadionie w Rybnie:

fb.com/Novoplast

NA 18. KOLEJKĘ ZAPRASZA MARCIN LICZNERSKI - KIEROWNIK LIDERA ZŁOTOWO:

Novo - Delfin: Bardzo ważny mecz dla układu tabeli. Jeśli w ataku "Delfinów" zagra duet Jabłonowski-Łożyński, ekipa z Rybna powinna zrobić poważny krok w stronę okręgówki. Typuję 1:3.

Ossa - Zamek: Derby powiatu nowomiejskiego, które jeszcze pare lat temu odbywały się jeden poziom ligowy wyżej, będą bardzo zacięte i zakończą się podziałem punktów. Mój typ to 1:1.

Osa - KSM: Mecze Ząbrowa i Mroczna są zawsze zacięte. Powrót Elvisa do składu zapewne wzmocni morale gości, ale to gospodarze zejdą z boiska w sobotę jako zwycięzcy. Typuję 2:1.

Czarni - Gmina: Drugi sobotni bardzo ciekawy mecz, także kluczowy w skali sezonu. Gospodarze powinni stanąć na wysokości zadania i wygrać. Mam nadzieję, że uczynią to bez pomocy sędziego Tomasza Grysza z Iławy, którego oddelegowanie na tak ważny mecz przez Kolegium Sedziów jest poprostu nietaktem. Mój typ to 2:0.

Olimpia - Iskra: Mecz drużyn walczących o ligowe życie. Gospodarze już praktycznie są jedną nogą w "Bundeslidze", ale pokażą swój waleczny charakter. Z remisu będą się cieszyć goście. Typuję 2:2.

LKS - GKS II: Gospodarze powinni w końcu się przełamać, coś za dużo ostatnio ekipa z Tyrowa schodziła z boiska pokonana, głównie przez brak szczęścia. Teraz ono powinno się do nich uśmiechnąć. Mój typ to 3:2.

ROZKŁAD 18. KOLEJKI PLUS OBSADA SĘDZIOWSKA:

kiedy? kto z kim? sędzia główny sędzia liniowy I sędzia liniowy II
sb 16:30 Novo - Delfin SADŁOWSKI T GREMBOCKI T WIERZCHOWSKI J
sb 17:00 Ossa - Zamek MAŁKOWSKI K BOCHNO D WOŹNIAK P