Novoplast 4:5 Tyrowo

• autor: kolek-1987, 2015-05-31 19:00

Tyrowo lepsze po strzelaninie!!! Bez punktów zakończyli 19. kolejkę piłkarze Novoplastu, którzy na własnym terenie ulegli ekipie Tyrowa 4:5 (2:2). Wiktorię gościom w samej końcówce zawodów zapewnił M. Rutkowski.

Przed pojedynkiem z reprezentantami ziemi ostródzkiej trener Novo miał nie lada orzech do zgryzienia. Notoryczne kontuzje oraz liczne kartki są zmorą naszego team'u w tym sezonie, dlatego zestawienie optymalnego składu nie jest proste.  Po meczu z LKS-em sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, bo do grona kontuzjowanych dołączył P. Pruchniewski, a w pojedynku z Czarnymi przymusową pauzę odbyć będzie musiał H. Świątkowski.

Od pierwszego gwizdka arbitra potyczka miała bardzo wyrównany charakter, a obie drużyny starały się prowadzić otwartą grę. Sytuacji podbramkowych nie brakowało pod żadną z bramek, dlatego kibice zasiadający na trybunach Mszanowskiej Areny nie mogli narzekać na nudę.

Jako pierwszy futbolówkę w bramce przeciwnika umieścił M. Oelberg, który w 24' popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego. Mimo rozpaczliwej interwencji portero tyrowiaków - P. Chamera był  bez szans.

Gospodarze z korzystnego rezultatu cieszyli się ledwie kilka chwil, bo w 28' do remisu doprowadził niezawodny P. Różycki. Kiler z Tyrowa wykorzystując swoją szybkość ubiegł naszych obrońców oraz wybiegającego z bramki M. Buko i delikatnym uderzeniem skierował piłkę do siatki. 1:1. Niedzielne zawody dla doświadczonego golkipera były debiutem w barwach Novo, który jak później się okazało zakończył się ostatecznie niepowodzeniem.

W 35' zrobiło się 1:2 dla gości. Po uderzeniu P. Langowskiego z rzutu wolnego futbolówka trafiła w poprzeczkę naszej bramki, a później szczęśliwie spadła pod nogi A. Pasiuta. Rosły defensor wiele się nie zastanawiał, skrzętnie skorzystał z nadarzającej się okazji i bez problemu kopnął do celu.

Pierwsza odsłona zakończyła się jednak remisem, ponieważ w 42' do bramki P. Chamery trafił A. Konicz. Gracz z "9" na plecach wpadł w pole karne rywala, ładnym zwodem minął jednego z obrońców i mocnym uderzeniem lewą nogą ulokował piłkę w sieci.

Wydawało się, że początek drugiej połowy znakomicie ułożył się dla popularnych "Plastikowych". W 50' ponownie dał znać o sobie A. Konicz, który ładnym uderzeniem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

Niestety, kilka chwil później dwa błędy naszej defensywy (na przestrzeni 90 sekund!) sprawiły, że kopacze spod Ostródy wbili M. Buko dwa gole. Najpierw do równowagi doprowadził P. Różycki.

Gola na 3:4 strzelił natomiast P. Langowski.

Niekorzystny obrót spraw nie podłamał Novo, a w szczególności A. Konicza, który tego dnia miał nomen omen "dzień konia". Nasz najlepszy strzelec otrzymał podanie od A. Banackiego, które potrafił odpowiednio spożytkować. Wobec soczystego uderzenia tuż przy słupku "1" Tyrowa znów była bezradna.

Zawody rozstrzygnęły się w samej końcówce, a ich bohaterem został M. Rutkowski. Kapitan LKS-u po indywidualnej szarży zdecydował się na płaskie uderzenie po długim słupku, które ostatecznie wylądowało za plecami M. Buko. 4:5.

Radość w obozie gości, ponieważ passa 5 porażek z rzędu w końcu została zakończona. Nam pozostaje natomiast gorzki smak porażki.

Skład: Buko - Świątkowski, Buczkowski, Kowalski R., Pruchniewski - Banacki, Oelberg, Kowalski K., Dembiński - Stępień, Konicz

Grali też: Raciborski S., Raciborski M., Kowalski J., Pełka