Zapowiedź finałów baraży

• autor: suzik84, 2015-07-07 12:30

Jeszcze sześć drużyn z WMZPN jest cały czas w ligowej "próżni". Dopóki nie rozegrają finałów baraży, nie będą wiedzieli, od którego poziomu ligowego rozpoczną grę w nowym sezonie. Zapraszamy na naszą analizę terytorialnego podziału na grupy A-klasy.

Analiza podziału grup A-klasy WMZPN przed finałami baraży

Zapewne wielu kibiców "Serie A" zastanawia się jak będzie wyglądać nasza liga od nowego sezonu, a konkretnie jaki będzie skład poszczególnych grup. Wybiegając naprzeciw waszym oczekiwaniom postanowiliśmy sami przeanalizować tę sytuację. Na wstępie chcemy uprzedzić, że zrobiliśmy to zdecydowanie lepiej i rzetelniej niż WMZPN w tamtym roku, na mapach google odszukaliśmy dokładne położenie boiska danego klubu, dzięki temu poniższe wyliczenia kilometrowe są bardzo precyzyjne. Dlatego też GKS II Wikielec jest umiejscowiony w miejscowości Frednowy, Grunwald Gierzwałd we Frygnowie, Gmina Braniewo w Lipowinie, Leśnik Nowe Ramuki w Nowej Wsi. Wstępna przynależność do grup została szablonowo przeniesiona z minionego sezonu, beniaminkowie analogicznie podporządkowani do tych samych grup (np. mistrz i vice-mistrz B-klasy gr. 1 do A-klasy gr. 1 itd.), spadkowicze z V ligi do swoich terytorialnych odpowiedników: Kłobuk Mikołajki (gr. 1), Danpol Knopin i MKS Jeziorany (gr. 3) oraz Grunwald Gierzwałd (gr. 4).

Grupa 1 - okręg wschód (kolor brązowy)

Analiza kilometrowa, jak i również położenie na mapie województwa wskazuje na to, że zwycięzca barażu grup wschodnich zagra od nowego sezonu w grupie 1 A-klasy. Do tego klubu oraz dziesiątki oczekujących (7 ekip z poprzedniej rundy, 2 beniaminków i 1 spadkowicz) powinien zostać dołączony jeszcze jeden zespół ze starego okręgu olsztyńskiego, który już dwukrotnie występował w grupie wschodniej (2004/05 i 2006/07): GKS Dźwierzuty (czerwona pinezka nad Szczytnem).

Grupa 2 - okręg Olsztyn (kolor pomarańczowy)

Po wstępnej selekcji drużyn do okręgu stolicy województwa wyszło nam, że w tej grupie powinno znaleźć się łącznie 13 klubów: Orzeł Czerwonka, GKS Dźwierzuty, 10 teamów zaznaczonych na pomarańczowo (2 z nich nachodzą się na siebie na mapie: GLKS i Jonkovia - kluby z Jonkowa korzystające z tego samego stadionu gminnego) oraz Danpol Knopin (drugi zespół na czerwono pod Dobrym Miastem). O ile dwa pierwsze wymienione zespoły z automatu przesunęliśmy do okręgu wschodniego, o tyle los i przynależność ostatniego jest uzależniona od powodzenia Huraganu II Morąg w barażu z Jeziorakiem. W przypadku porażki rezerw i co za tym idzie wygranej dwóch klubów z okręgu Iława w barażach, klub z Knopina powinien zostać dołączony do okręgu Elbląg, natomiast brakujące dwie drużyny zostaną dokooptowane ze wspomnianej grupy iławskiej.

Grupa 3 - okręg Elbląg (kolor zielony)

Po przegranych w półfinałach baraży Magdalenki Markusy i Granicy Zagaje (te zespoły zaznaczono na czarno), o swoje być albo nie być w A-klasie w okręgu elbląskim walczą już tylko wymienione wyżej rezerwy III-ligowego Huraganu. W przypadku powodzenia w niedzielnym meczu, klub z Morąga uzupełni stawkę ligowców (11 zielonych pinezek), jeśli natomiast przegra, jego miejsce powinien zająć team leżący na północny zachód od Olsztyna, najbliżej tego okręgu: Danpol Knopin.

Grupa 4 - okręg Iława (kolor niebieski)

Kiedy zakończyliśmy sezon sytuacja w naszej grupie nr 4 wyglądała na bardzo klarowną. Skład ligi na nowy sezon wydawał się bardzo oczywisty: 9 zespołów z minionego sezonu plus dwójka beniaminków (Orzeł Ulnowo i Lider Złotowo) oraz jeden spadkowicz z V ligi (Grunwald Gierzwałd) co dawało dwunastkę, potrzebną do skompletowania grupy. Wprowadzenie przez WMZPN dodatkowych meczów o udział w A-klasie oraz skład finałów tych baraży spowoduje, że co najmniej jeden klub z naszego okręgu je wygra (Olimpia vs Płomień) i nastąpią przymusowe przesunięcia do grupy olsztyńskiej. Jeśli zwycięsko z baraży wyjdzie też Jeziorak, wtedy z okręgiem iławskim będą musiały się pożegnać dwa kluby. Jeżeli dobrze pamiętacie zeszłoroczne zamieszanie ze składem naszej grupy, kiedy to WMZPN zastanawiał się kogo przesunąć pod okręg Olsztyn po barażu w V lidze: Leśnik vs Grunwald, w przypadku porażki tych drugich, czy Tyrowo, czy Gierzwałd, to mówimy wam krótko, że sprawa ta wróciła jak bumerang. Poniżej prezentujemy nasze wyliczenia "kilometrówek". Przypominamy, że zrobiliśmy je z dokładnym umiejscowieniem na mapie boiska, na którym dany klub gra (WMZPN w tamtym roku umieścił Grunwald w Gierzwałdzie, GKS II w Wikielcu).

GRUPA 3 Tyrowo Turznica Frygnowo

km w sezonie * *** 1004 916 1118
km w sezonie ** 1036 B klasa 1092
km w sezonie *** 944 864 1026

W grupie 3 "km w sezonie" oznaczają kilometry z drużyną Danpolu (11 ekip co daje "zielone światło" gry w tej grupie dla LKS), a w drugim wierszu bez tej drużyny (10 ekip i dwa "zielone światła" dla LKS i Grunwaldu). W grupie 4 "km w sezonie" oznaczają w odpowiednich wierszach: ligę z Jeziorakiem i Olimpią, z Jeziorakiem i Płomieniem, tylko z Olimpią, tylko z Płomieniem.

Jak widać po wyliczeniach, rozdzielenie drużyn tylko na podstawie "kilometrówek" jest bardzo trudne i związek będzie miał trudny orzech do zgryzienia. Paradoksalnie może dojść do rozdzielenia dwóch klubów do różnych grup, których odległość między boiskami wynosi zaledwie 4km, mamy tu na myśli ekipy Płomienia i Tyrowa, a to wszystko przez to, jeśli Jeziorak wygra baraż w Morągu...

ROZKŁAD FINAŁÓW BARAŻY PLUS OBSADA SĘDZIOWSKA:

kiedy? kto z kim? sędzia główny sędzia liniowy I sędzia liniowy II
nd 17:00 Granica II - Orzeł ??? ??? ???
nd 17:00 Olimpia K - Płomień ??? ??? ???
nd 17:00 Huragan II - Jeziorak ??? ??? ???