Podsumowanie sezonu 2014/15

• autor: kolek-1987/suzik84, 2015-08-15 11:30

Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek nowego sezonu jesteśmy Wam winni jeszcze podsumowanie starego. Na tydzień przed wznowieniem A-klasowych rozgrywek zapraszamy na nasze cykliczne streszczenie ostatniego roku piłkarskiego w telegraficznym skrócie.

JEDENASTKA SEZONU WG REDAKCJI:

Lendzionowski Jakub - po zaprzestaniu gry w drugiej części sezonu przez niezwykle doświadczonego Andrzeja Lewandowskiego na pierwsze miejsce wśród A-klasowych bramkarzy wskoczył właśnie kapitan Novo. Wychowanek nowomiejskiej Drwęcy na przestrzeni całego sezonu prezentował niezwykle wysoki i równy poziom, który wzbudzał respekt wśród wszystkich ligowych napastników. Jego dobra postawa zaowocowała transferem do wyższej ligi.

Wrześniak Krystian - na miano najlepszego prawego defensora zasłużył podopieczny trenera Zakierskiego. Czarni przez cały sezon grali naprawdę dobrze w destrukcji, dlatego strzelenie im gola wcale nie było łatwą sprawą. Duża w tym zasługa wychowanka Jezioraka.

Dzwonkowski Michał - defensor, od które trener Wasielewski rozpoczynał kompletowanie bloku obronnego swojego zespołu. Stabilność i solidność Michała była jednym z kluczy do sukcesu osiągniętego przez Delfin.

Kowalski Remigiusz - środek obrony to niezwykle ważna pozycja na boisku. Trenerzy w roli stopera zazwyczaj widzą jakiegoś doświadczonego i ogranego zawodnika, który dzięki swojej piłkarskiej mądrości będzie potrafił odpowiednio zareagować na boiskowe wydarzenia. Wyjątkiem tej reguły jest młodzian rodem z Bratiana, który mimo tego, że nie ma ukończonych jeszcze 20 lat od dłuższego czasu jest najjaśniejszym punktem defensywy klubu z Mszanowa.

Szulc Marcin - lewy obrońca obronił miejsce w wyjściowym składzie. Wiosna nie obfitowała w jakieś wielkie fajerwerki z jego strony, ale lepszego kandydata do obsady tej pozycji jakoś nie udało nam się znaleźć.

Rutkowski  Michał - kapitan tyrowiaków jest wiodącą postacią swojej ekipy już od dłuższego czasu. Trener oraz kibice LKS-u  po raz kolejny mogli przypomnieć sobie o fakcie posiadania w swoich szeregach jakże wyjątkowego zawodnika w sytuacji, gdy przez dłuższy czas z powodu kontuzji pauzować musiał nieoceniony Przemek Różycki. W tym czasie Michał wziął na swoje barki odpowiedzialność za drużynę i trzeba przyznać, że ze swojego zadania wywiązał się kapitalnie.

Jabłonowski Bazyli - mający na karku ponad trzydzieści wiosen gracz, który przez dłuższy czas był wiodącą postacią III-ligowego Motoru Lubawa, swoje wielkie piłkarskie doświadczenie przekuł na sukces w Rybnie. Popularny "Bazyl" był jednym z asów w talii trenera Wasilewskiego. W dużej mierze dzięki postawie właśnie tego futbolisty Delfin mógł cieszyć się z awansu do V ligi.

Zakierski Tomasz - człowiek orkiestra w ekipie Czarnych. Grający trener chcąc wykorzystać swoje ogranie i wielkie doświadczenie zdobyte chociażby na boiskach II ligi grał wszędzie tam, gdzie akurat był potrzebny. Naszym zadaniem popularny "Zakier" najlepiej spisywał się jednak w środku pola, gdzie kapitalnie rozrzucał piłki po skrzydłach i regulował tempo gry późniejszych mistrzów ligi.

Słupski Tomasz - po pierwszej części sezonu Tomek zasiadł na ławce rezerwowych. Wiosną postawa blondwłosego  pomocnika (jak i całego) Zamku zrobiła na nas duże wrażenie, dlatego decyzja o jego awansie do "podstawy" dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem.

Wiśniewski Rafał - wiosną ex-zawodnik Drwęcy był postrachem każdej defensywy w A klasie. Na jego widok sztywniały nogi chyba każdemu defensorowi, który musiał się z nim mierzyć. Wielka forma Rafała przełożyła się na 22 trafienia i tytuł wicekróla strzelców.

Łożyński Mateusz - mimo młodego wielu zawodnik Delfina potrafił utrzymać wysoką skuteczność przez całą ligę i bez większych problemów wywalczył koronę króla strzelców. Szkoda, że popularnemu "Pentkowi" przytrafiła się kontuzja na finiszu rozgrywek, bo w przeciwnym razie jego strzeleckie dokonania byłyby jeszcze lepsze, aniżeli 23 gole.

ŁAWKA REZERWOWYCH:

Wiśniewski Mariusz - niezwykle doświadczony bramkarz, który w stanie jest uratować swój zespół nawet w beznadziejnej sytuacji.

Falkowski Damian - popularny "Fala" to ostoja defensywy Osy, obdarzona dodatkowo potężnym młotkiem w prawej nodze.

Osasiuk Krzysztof - silny i twardo grający defensor, który potrafi odnaleźć się również pod bramką przeciwnika.

Sobotka Robert - dzieli i rządzi w środku pola Kozłowa.

Szwaracki Bartosz - najjaśniejsza postać Biskupca, bez którego Ossa mogłaby znaleźć się w katastrofalnym położeniu.

Konicz Arkadiusz - napastnik, który robi różnicę. Już błyszczy na boiskach V ligi.

Wasielewski Radosław - bez wątpienia trener tego sezonu, wielka nadzieja wśród młodej myśli szkoleniowej naszego regionu piłkarskiego. Trenerze! Sukcesów w V lidze, a może nawet wyżej!

TOP 10 NAJŁADNIEJSZYCH GOLI SEZONU WG YOUTUBERÓW:

Najlepsze emocje z boiska, które nie wszyscy kibice naszej ligi mogli śledzić na żywo, prawie zawsze mogą obejrzeć na youtube'ie. Największa w tym zasługa naszej czwórki zapaleńców, czyli Grabowca, Lendriego, Kołka i Suzika, którzy jak tylko mogą pojawiają się na różnych meczach i "kręcą coś na boku" a później to wrzucają do sieci ;) Dlatego też w tym roku to my, youtuberzy, zdecydowaliśmy o najładniejszych golach zeszłego sezonu, każdy z nas wytypował swoje TOP 5 goli i tak powstał wspólny ranking 10. najpiękniejszych bramek sezonu. Zatem oto TOP 10 goli z poprzedniego roku:

Numer 10: Radosław Buczkowski NOVO (na 3:0 z OLM)

Numer 9: Kacper Strzelecki KSM (na 2:1 z GSZS)

Numer 8: Tomasz Tadajewski CZR (na 4:1 z LKS)

Numer 7: Jakub Jaroszewski OSSA (na 2:1 z OSĄ)

Numer 6: Andrzej Podlaszewski NOVO (na 1:3 z LKS)

Numer 5: Cezary Dedek OSA (na 2:0 z NOVO)

Numer 4: Bazyli Jabłonowski DEL (na 2:0 z KSM)

Numer 3: Sylwester Sawczuk OSA (na 1:0 z OSSĄ)

Numer 2: Andrzej Podlaszewski NOVO (na 4:3 z OSSĄ)

Numer 1: Mateusz Łożyński DEL (na 3:0 z ZAM)