Raport z 3. kolejki

• autor: kolek-1987/suzik84, 2015-09-08 09:00

Niespodzianki w meczach lidera i w derbach! Ossa przegrała na wyjeździe, Osa została rozbita przez przyjaciół z Frednow, a Zamek uległ KSM-owi. Dodatkowo piłkarze z grodu koguta zostali ukarani walkowerem za mecz w Turznicy, więc nowym liderem został Płomień.

Novo 1:4 Orzeł

0:1 Piotr Misiak 39'
0:2 Maciej Wilczak 68'
1:2 Maciej Oelberg 73'
1:3 Paweł Klimek 84'
1:4 Paweł Klimek 90'+2

Więcej o meczu starego i aktualnego mistrza B-klasy tutaj. Poniżej bramki i galerie ze spotkania:

0:6 Sylwester Kuciński 87'

Derby ziemi iławskiej zakończyły się wysoką wiktorią gości z Frednowy, ale wynik ten może nieco mydlić obraz meczu bezstronnemu kibicowi. Owszem, początek spotkania należał do gości, którzy swoją przewagę udokumentowali po 15 minutach gry za sprawą celnego uderzenia D. Demczaka, ale później przez długie minuty lepiej prezentowali się ząbrowiacy. Po stracie gola Osa od razu rzuciła się do odrabiania strat i wyrównać mogła już w 30', ale rzutu karnego nie potrafił wykorzystać M. Szczypiński, który fatalnie się pomylił. Do końca pierwszej połowy dominacja miejscowych nie podlegała dyskusji, lecz w żaden sposób nie chciała przełożyć się ona na bramkę. Po przerwie podopieczni trenera Dymowskiego zagrali odważniej i szybko wybili gospodarzom myśli o korzystnym rezultacie. Na 0:2 podwyższył M. Kopczewski (58'), a dwie minuty później trzeciego gola na rezerw dołożył S. Kuciński. W ostatnim kwadransie zawodów rozbici mentalnie futboliści Osy dali wbić sobie kolejne trzy gole. Dwa trafienia dołożył jeszcze S. Kuciński oraz jedno D. Demczak.

LKS 2:3 Gmina

1:0 Michał Rutkowski 26'
1:1 Robert Sobotka 39'
2:1 Andrzej Pasiut 83'
2:2 Robert Sobotka 86'
2:3 Tomasz Lesiński 90'+2

Emocje i napięcie do ostatnich sekund meczu towarzyszyło kibicom na stadionie w Tyrowie, którzy zebrali się, aby na własne oczy śledzić losy potyczki pomiędzy miejscowym LKS-em, a Gminą Kozłowo. Tyrowiacy bardzo dobrze weszli w spotkanie i po zaledwie 26 minutach objęli prowadzenie, dzięki skutecznemu uderzeniu M. Rutkowskiego. Reprezentanci ziemi nidzickiej wyrównali tuż przed przerwą,a do siatki P. Chamery trafił R. Sobotka. Po zmianie stron nie brakowało okazji strzeleckich, ale piłkarzy obu ekip zawodziła precyzja. Niektórzy kibice sądzili zapewne, że potyczka jest już rozstrzygnięta. Nic z tego! W 83' dobrym zagraniem wykazał się A. Pasiut i LKS ponownie wyszedł na prowadzenie. Miejscowi długo jednak nie cieszyli się z korzystnego rezultatu, bo ledwie 180 sekund później do kolejnego remisu doprowadził R. Sobotka. Losy starcia rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry. Decydujący cios zadał T. Lesiński i 3 "oczka" dojechały do Kozłowa.

kstyrowo.futbolowo.pl

Zamek 0:1 KSM

0:1 Błażej Sławiński 28'

Mroczno do derbów powiatu nowomiejskiego z ekipą Kurzętnika podeszło z bardzo defensywnym nastawieniem. Nowy stary trener Bromberg desygnował do gry aż 5 obrońców z czego rola "czyściciela" przedpola bramki A. Pruchniewskiego przypadłą niezwykle doświadczonemu J. Elgertowi. Obrana taktyka okazał się niezwykle skuteczna, ponieważ faworyzowana drużyna Zamku kompletnie nie potrafiła poradzić sobie z tak grającym rywalem. Gdy w 28', po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, gola dla przyjezdnych zdobył B. Sławiński sytuacja ludzi trenera Jaworskiego stała się bardzo trudna. Gospodarze chwytali się różnych sposobów, aby doprowadzić do remisu, ale tego dnia niebiosa przychylne były reprezentantom gminy Grodziczno. Warto nadmienić, że popularnego "Lamę" raz uratowała poprzeczka, a raz błąd doświadczonego portero naprawił D. Waruszewski, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

3:2 Adrian Andrzejczak 90'+1

Emocji nie zabrakło również w Złotowie, gdzie Lider podejmował rozpędzoną Ossę Biskupiec.Od pierwszego gwizdka arbitra optyczną przewagę posiadali goście, którzy szybko ją potwierdzili strzelonym golem. W notesie sędziego zapisał się B. Szwaracki, który celnie przymierzył w 11' spotkania. Kilka chwil później kopacze z Biskupca cieszyli się z drugiego gola, bo do własnej bramki futbolówkę skierował zawodnik beniaminka - R. Szulc. Gospodarze ambitnie walczyli o zmianę rezultatu i swój cel realizowali tuż po przerwie. Gola kontaktowego strzelił M. Andrzejczak i w szeregi Lidera momentalnie wstąpiła nowa siła. Do remisu miejscowi doprowadzili w 73' za sprawą D. Kempkowskigo, a historyczne zwycięstwo w A klasie stało się faktem dzięki bramce strzelonej przez A. Andrzejczaka w doliczonym czasie gry.

Płomień 2:1 Iskra

0:1 Dawid Arczewski 16'
1:1 Maciej Klimecki 19'
2:1 Adrian Sadowski 67'

W miniony weekend swoje zwycięstwo zanotował także ostatni z beniaminków, czyli Płomień Turznica. Początek spotkania nie napawał jednak optymizmem, gdyż jako pierwsi bramkę strzelili narzymiacy, a konkretnie uczynił to młody D. Arczewski (16'). "Strażacy" nie zamierzali być dłużni i swoją odpowiedź dali rywalom błyskawicznie. W 19' ładne uderzenie w swoim wykonaniu zaprezentował M. Klimecki i na tablicy wyników pojawił się remis 1:1. Przez następne fragmenty meczu zgromadzeni kibice oglądali dość interesujące widowisko, ale kolejne bramki jakoś nie chciały padać. Sytuacja zmieniła się w 67, gdy piłka w końcu wylądowała w siatce. Gospodarze wzorowo rozegrali rzut rożny i A. Sadowski strzelił gola, który jak później się okazało, zdecydował o wygranej gospodarzy.

1 (+1) Marek Kopczewski GKS II 1   Mateusz Pukalski Zamek

Weryfikacja meczu 1. kolejki: Płomień 3:0 vo Zamek (było 2:8)

No i klops! Grającemu trenerowi K. Jaworskiemu zapewne długo będzie się śniło ostatnie pięć minut w Turznicy. Opiekun Zamkowych był już na ławce rezerwowych od 72', kiedy wszedł za niego M. Galiński, lecz zmiany, które później dokonał były opłakane w skutkach. W 80' zdjął z boiska pierwszego z młodzieżowców O. Brzuszczaka, a drugiego M. Szpakowskiego w 85'. Niestety trzeci z tego grona P. Kozłowski pozostał do końca meczu na ławce rezerwowych. Tak więc goście przez ostatnie 5' nie zagrali z wymaganym min. 1 zawodnikiem do 21 roku życia (rocznik 1995 i młodsi), więc Wydział Dyscypliny działający przy WMZPN-ie podjął decyzje o walkowerze dla Płomienia.