Iskra 1:0 Novo

• autor: kolek-1987, 2015-10-31 21:20

Na zakończenie rundy także porażka! W meczu zamykającą pierwszą część sezonu 2015/16 A klasy ekipa Novo uległa na wyjeździe Iskrze Narzym 0:1 (0:0). Strzelcem jedynego gola został P. Szczepański.

Ekipa Novo na ostatnią delegację w 2015 roku udała się do Narzymia, aby stanąć w szranki z miejscową Iskrą. Od pierwszego gwizdka arbitra G. Rudzińskiego optyczną przewagę osiągnęli narzymiach, a goście z Mszanowa nastawili się na kontry.

W pierwszej odsłonie gospodarze 2-3 razy poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez M. Lendzionowskiego, ale tego popołudnia nasz portero miało sporo szczęścia i tę część potyczki mógł zakończyć z czystym kontem.

Tuż przed przerwą swoją szansę mieli także podopieczni trenera Mederskiego. Najpierw po rzucie rożnym groźnie główkował M. Oelberg, a chwilę później kilku centymetrów zabrakło S. Raciborskiemu, aby dopaść do ostrej piłki zagranej wzdłuż bramki Iskry.

Po zmianie stron spotkanie miało raczej wyrównany charakter, a wydarzenia boiskowe skupiały się generalnie w środkowej strefie boiska. Dopiero akcja z 63’ wyrwała miejscowych kibiców z A klasowego marazmu. Płaskie uderzenie po długim rogu  w wykonaniu P. Szczepańskiego w końcu przechytrzyło popularnego „Perma” i gospodarze nareszcie mogli cieszyć się z prowadzenia.

Goście chcieli wziąć szybki odwet, ale wielka nieporadność  w ofensywie nie mogła zakończyć się powodzeniem.

Narzymiacy dowieźli korzystny wynik do samego końca i rundę jesienną sezonu 2015/16 zakończyli wygraną nad Novoplastem.