Novo 7:2 Żak

• autor: Damian Jankowski, 2016-03-13 18:25

W sparingowych derbach gminy nowomiejskiej górą Mszanowo! Zawodnicy Novo w kolejnej grze kontrolnej pokonali wysoko Żaków z Jamielnika 7:2 (3:0). Najlepszym i zarazem najstarszym na boisku był, bez cienia wątpliwości, strzelec hat-tricka - Michał Szwechowicz.

Od samego początku mecz przebiegał pod dyktando Novoplastu, lecz mimo wyraźnej przewagi klub z Mszanowa nie potrafił udokumentować jej bramką. Sytuacje mieli D. Jankowski i P. Kamiński, ale ich strzały powędrowały nad bramką drużyny z Jamielnika, a także M. Raciborski, w którego przypadku piłka zatrzymała się na poprzeczce. Strzelanie bramek rozpoczęło się w 20 minucie - po akcji lewą stroną boiska zakończoną dośrodkowaniem w podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się M. Szwechowicz i sprytnym strzałem pokonał bramkarza. Bramkę na 2-0 zdobył S. Bukowski, którym już w kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko potrafił znaleźć się w odpowiednim miejscu, by tylko przyłożyć nogę do piłki na 5 metrze pola karnego. Kolejna bramka to zwieńczenie kontry Novoplastu – do odbitej od słupka piłki uderzonej przez S. Bukowskiego dopadł M. Szwechowicz i wpakował do bramki.

Szwechowicz M. (3-0) Novo-Żak

Czy sędzia nie popełnił błędu uznając bramkę? ;)

Opublikowany przez LZS Novoplast Mszanowo na 13 marca 2016

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

W drugiej odsłonie drużyna z Mszanowa wciąż nie zwalniała tempa i na 4-0 podwyższył M. Raciborski. Kolejną bramkową sytuację zapoczątkował świetny odbiór piłki w środku pola bardzo dobrze spisującego się tego dnia R. Pełki, który dograł do D. Jankowskiego, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Wysokie prowadzenie rozluźniło zespół Plastikowych, a w szczególności bramkarza, który mając tego dnia niewiele pracy popełnił błąd i po jednej z nielicznych akcji piłkarzy Jamielnika padła bramka na 5-1. Na odpowiedź Novoplastu nie trzeba było długo czekać i po sprawnym rozegraniu piłki na prawej flance oraz dokładnym dograniu H. Świątkowskiego na 6-1 podwyższył P. Kamiński. Ostatniego słowa także nie powiedział jeszcze Żak i w następnej akcji niezdecydowanie obrońców wykorzystał napastnik z Jamielnika zdobywając drugą bramkę. Kropkę nad „i” tego dnia postawił ten, który strzelanie rozpoczął, a mianowicie M. Szwechowicz, który wykorzystał świetne dośrodkowanie z lewej strony boiska S. Raciborskiego. Wynik końcowy 7-2.

fb.com/Novoplast

Skład wyjściowy Novo: Dzwonkowski - Świątkowski, Banacki, Podlaszewski, Taranowski - Jankowski, Kamiński, Pełka, Skrzypczak - Raciborski M., Kołakowski.

Zmiany hokejowe: Bukowski, Ewertowski, Lendzionowski M., Raciborski S., Szwechowicz.