Novo 4:3 Lider

• autor: kolek-1987, 2016-03-26 17:10

Wygrana Novo w sparingu dwóch A klasowiczów! W wigilię świąt Wielkanocnych Novoplast pokonał na stadionie w Bratianie Lidera Złotowo 4:3 (3:1). Gole dla Mszanowa zdobywali: S. Bukowski x2, M. Szwechowicz oraz M. Oelberg.

W przeddzień świąt Wielkiej Nocy ekipy z Mszanowa i Złotowa spotkały się na stadionie w Bratianie, aby doskonalić formę przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą rewanżową w A klasie.

Zawody lepiej rozpoczęli przedstawiciele ziemi lubawskiej, gdyż po zaledwie 7 minutach gry objęli prowadzenie. Jeden z złotowian huknął bardzo mocno z dystansu. Bramkarzowi Novo udało się odbić piłkę, ale wobec dobitki z niedużej odległości był już bezradny.

Reakcja "Plastikowych" na straconą bramkę była błyskawiczna. Kilka chwil później z bardzo dobrej strony pokazał się doświadczony M. Szwechowicz i z olimpijskim spokojem doprowadził do remisu.

Nominalni gospodarze sobotniego sparingu poszli za ciosem i przed przerwą jeszcze dwukrotnie znaleźli sposób na przechytrzenie defensywy złotowian. Najpierw z bliskiej odległości trafił S. Bukowski, który wykorzystał świetne wstrzelenie futbolówki z bocznego sektora boiska przez M. Lendzionowskiego.

Tuż przed zejściem obu ekip na przerwę gola na 3:1 zdobył M. Oelberg. Nasz środkowy pomocnik skorzystał z asysty M. Kołakowskiego i mocnym strzałem pod poprzeczkę z niewielkiego kąta nie dał najmniejszych  szans portero Lidera.

Po zmianie stron w szeregach Novo wdarło się duże rozprężenie wynikające z korzystnego rezultatu i przez to Lider stawał się groźniejszy z każdą koleją minutą. Goście skrzętnie wykorzystali bierną postawę mszanowiaków i na przestrzeni kilkunastu minut doprowadzili do remisu.

Na nasze szczęście zawody zakończyły się po myśli team'u dowodzonego przez T. Halfeldera. O losach potyczki zadecydowało trafienie S. Bukowskiego, który mocnym strzałem z ok. 11 metrów umieścił futbolówkę w siatce Lidera.

Skład: Dzwonkowski - Świątkowski, Podlaszewski, Banacki, Ewertowski - Jankowski, Kamiński, Pełka, Skrzypczak - Raciborski, Szwechowicz

Grali też: Bukowski, Kołakowski, Oelberg, Nowiński, Jabłoński, Sas, Lendzionowski