Novo 1:0 Osa

• autor: kolek-1987, 2016-04-30 18:28

Trudne, ale zwycięskie starcie z Osą 1:0 (1:0) !!! Piłkarze Mszanowa przełamali fatalną passę i po raz pierwszy w historii ograli ekipę Ząbrowa w meczu o punkty. Bohaterem Novo został Michał Raciborski – strzelec decydującego gola.

Historia spotkań Mszanowa z Ząbrowem sięga dobrych kilku lat. Jest to bardzo niewygodny rywal, z którym mieliśmy zawsze ogromne problemy. Ba, w meczu o stawkę nigdy nie potrafiliśmy go pokonać, aż do ostatniego dnia kwietnia 2016.

Pierwsze minuty zawodów stały pod znakiem lepszej gry miejscowych. Pod bramką Osy zrobiło się niebezpiecznie najpierw za sprawą szarży D. Jankowskiego zakończonej zblokowanym uderzeniem M. Raciborskiego, a kilka chwil później A. Podlaszewskiego, którego strzał końcami palców na rzut rożny sparował A. Maliszewski.

Defensywa przyjezdnych zaspała także w 15 min., gdy prostopadłe podanie pomiędzy obrońcami posłał R. Pełka. Adresatem zagrania był M. Raciborski, który dzięki dobremu ustawieniu stanął „oko w oko” z portero Osy. Gracz z „7” na plecach zachował olimpijski spokój i precyzyjnym kopnięciem piłki tuż obok nogi wychodzącego z bramki Maliszewskiego dał mszanowiakom prowadzenie.

Po strzelonym golu podopieczni trenera Halfeldera oddali rywalowi inicjatywę. Kopacze z Ząbrowa, napędzani przed doświadczonego J. Zagórnego, osiągnęli optyczną przewagę. Mądrze ustawieni w defensywie gospodarze radzili sobie jednak z akcjami rywala. W ostateczności na posterunku znajdował się także G. Dzwonkowski, który wysokie umiejętności pokazał choćby po jednym z rzutów wolnych zbijając do boku mocne uderzenie S. Marciniaka.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Osa wciąż przeważała, a Novo skupiało się na rozbijaniu ataków przeciwnika i wyprowadzaniu szybkich kontr.

Goście ze wszystkich sił dążyli do zmiany rezultatu. Z akcji trudno było im zaskoczyć G. Dzwonkowskiego, dlatego wielkie nadzieje pokładali w stałych fragmentach gry. Defensywa „Plastikowych” z tego elementu także jednak nie chciała dać się zaskoczyć.

Ząbrowiacy najbliżej szczęścia byli po mocnym strzale M. Śliżewskiego z 11 metrów, ale futbolówka ostatecznie poszybowała nad poprzeczką. W odpowiedzi groźnie uderzył M. Raciborski, lecz jego uderzenie o centymetry minęło prawy słupek Osy.

Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie i spotkanie finalnie zakończyło się wiktorią Novoplastu.

fb.com/Novoplast

Skład: Dzwonkowski – Świątkowski, Podlaszewski, Banacki, Ewertowski – Jabłoński, Kamiński, Pełka, Jankowski – Raciborski, Bukowski.

Grali też: Nowiński, Stępień, Skrzypczak.