www A-klasa

Aktualności

Raport z 15. kolejki

• autor: Grzesiek18ab/suzik84, 2016-05-05 14:45

Trzy drużyny z ostatnich miejsc w lidze wygrały swoje pojedynki, przez co zmniejszyły znacznie swoje starty do środka tabeli. Podział punktów w hicie kolejki w Brzoziu. Prawdziwy dreszczowiec przeżyli kibice w Tyrowie, gdzie gole wpadały w ostatnich fragmentach meczu.

Novo 1:0 Osa

1:0 Michał Raciborski 15'

Opis meczu Novo vs Osa znajdziecie tutaj. Poniżej multimedialny zapis zawodów od Kołka:

fb.com/Novoplast

LKS 2:2 Ossa

1:0 Michał Rutkowski 80'
2:0 Przemysław Różycki 83'
2:1 Karol Rosa 90'
2:2 Kamil Karski 90+2'

Najciekawsze mecze tylko z udziałem chłopaków spod Ostródy!!! Po 80. minutach rywalizacji z OSSĄ, miejscowi kibice już pewnie pomału opuszczali zawody po bezbarwnej grze jednych jak i drugich , gdy nagle się stało coś za co kochamy piłkę nożną, wpadły bramki. Składna dwójkowa akcja Różycki - Rutkowski zakończona strzałem bramką Michała i mamy 1:0. Goście ledwo co wznowili grę a już mogło być 2:0. Maciek Kozioł w stylu Lionela Messiego wpadł w pole karne jednak zabrakło celnego strzału. Napędzeni gospodarze podwyższyli wynik za sprawą Przemysława Różyckiego. Minuta 90, sędzia doliczył 3. minuty, rzut wolny ze środkowej części placu gry. Mocna wrzutka w pole karne i Karol Rosa zdobywa bramkę kontaktową. Nerwowa końcówka , wybić 2x piłkę za drogą i będzie koniec meczu. Nic z tego. Ponownie rzut wolny dla Biskupczan. Wszyscy w polu karnym Karbowskiego, wrzutka.... i bramka! Kto strzelił, mniej ważne, ważne, że to bramka, która daje remis w tym spotkaniu. Strzelcem oczywiście Kamil Karski.

Lider 3:2 Orzeł

1:0 Łukasz Mróz 2'
2:0 Mateusz Żmijewski 21'
3:0 Robert Kaczyński 61'
3:1 Michał Tomczyk 80'
3:2 Piotr Misiak 85' (k)

Jedyne niedzielne spotkanie podczas "majóweczki" zgromadziło liczną rzeszę kibiców w Złotowie. Pędzący jak Pendolino Lider minął już stację Narzym, Kozłowo i Biskupiec, czas na kolejny przystanek zwany Orzeł Ulnowo. 2. minuta, "corner" dla Złotowian i od razu bramka, Łukasz Mróz strzałem głową otwiera wynik spotkania. 21. minuta i 2:0!!! Mateusz Żmijewski w trudnej pozycji umieszcza piłkę w siatkę. Gospodarze pierwszą częśc gry zagrali bardzo dobrze, nie pozwolili przyjezdnym na dużo. Po przerwie znowu stroną przeważającą jest Lider, co udokumentował w 61. minucie Robert Kaczyński, 3:0. Koniec meczu? Nie nie, nie z Ulnowem! Dobra piłka do Michała Tomczyka i już tylko 1:3. Nerwów w szeregach Lidera nie utrzymał Adrian Andrzejczyk, brutalnie faulując przeciwnika za co dostał czerwoną kartkę.  Zapewne odpocznie kilka weekendów. W końcówce Orzeł zdołał jeszcze zdobyć jedną bramkę, Piotr Misiak z rzutu karnego. Na szczęśliwy "happy and" zabrakło niestety czasu. Tak więc Lider po 4 meczach wiosny ma już 12 punktów!!! Brawo!!!

5:0 Tomasz Słupski 90'

Mecz jeszcze się dobrze nie zaczął a już można było dopisać 3pkt dla ekipy Kazimierza Jaworskiego. Gdy po 10. minutach było już 3:0, przewaga Zamka oscylowała przy dwucyfrowym wyniku, skończyło się tylko na 5:0. Zamek godnie zrehabilitował się za poprzednią porażkę 1:6. Niestety pojedynek zakończył się fatalnie dla bohatera tych zawodów, Oskara Brzuszczaka, który odniósł bardzo bolesną i groźną kontuzję. Jak informują koledzy z Kurzętnika brutalny faul Grzegorza Gutkowskiego został oceniony przez arbitra bardzo pobłażliwie, gdyż prowadzący te zawody pan Kazimierz Małkowski ukarał defensora gości tylko i aż żółtą kartką. Mamy wielką nadzieję, że młodzian reprezentujący barwy drużyny z grodu koguta szybko powróci do pełni sił! Oskar! Jesteśmy z Tobą!!!

3:3 Jacek Elgert 88' (k)

Hitowe starcie w Brzoziu Lubawskim na "szóstkę". Obie ekipy nie kalkulowały, zagrały ofensywny futbol przez co zobaczyliśmy dużo bramek. A zaczął Damian Demczak strzałem z rzutu wolnego. Najgroźniejszym graczem wśród KS był bez wątpienia "Elvis" Maciej Kamiński, a u gości Kuciński Sylwester. Obaj panowie strzelili po 2 bramki i są non stop w świetnej formie. W 77' gdy wpadła bramka na 2:3, (silny strzał "Kuciniaka" przy słupku zza 16-stki), 3 pkt już jechały do Frednowy , jednak w 87' mamy ewidentne przewinienie w polu karnym i rzut karny żółto-niebieskich. Do piłki podszedł doświadczony Jacek Elgert i pewnym strzałem ustalił wynik meczu na 3:3.

Płomień 3:2 Gmina

0:1 Jacek Świtkowski 12'
1:1 Grzegorz Brodziński 31'
1:2 Bartosz Grzela 60'
2:2 Jakub Bojarowski 72'
3:2 Adrian Sadowski 78'

Szybka relacja z fanpage'a Gminy: "Jak się okazało przed samym meczem, nie 3, a 5ciu graczy z podstawowej jedenastki nie pojechało na mecz do Turznicy. Mimo okrojonego składu nasza drużyna dzielnie walczyła, jednak to nie wystarczyło na to, aby wywieźć z Turznicy chociaż jeden punkt. Pierwsze minuty to wyrównana gra. Z naszej strony strzały A. Piotrkowskiego i S. Szczepańskiego, które jednak nie potrafiły znaleźć drogi do bramki. Drużyna gospodarzy również zagroziła strzałem, jednak D. Adamkowski świetnie broni. W 12' minucie podanie otrzymuje J. Świtkowski i strzałem przy słupku wyprowadza naszą drużynę na prowadzenie. Po tej bramce do głosu zaczęła dochodzić drużyna gospodarzy. Groźne ataki skrzydłowych z trudem wybijają obrońcy GKSu. Z lewej strony szczególnie groźny był R. Teliszewski, który dał się we znaki B. Grzeli. W 31' dośrodkowanie z rzutu rożnego. Bramkarz naszej drużyny mija się z piłką i G. Brodziński strzela bramkę na 1:1. Takim rezultatem kończy się I połowa. Druga połowa to dalsze ataki gospodarzy. Błędy naszej drużyny w kryciu, powodowały zagrożenie pod naszą bramką. W 60' kontra naszego zespołu. K. Kowalik dobrze zagrywa ze środka pola do wychodzącego B. Grzeli, który lobuje bramkarza gospodarzy z 20m. Niestety, kilka minut nieuwagi i tracimy 2 gole. Najpierw w 72' J. Bojarowski trafia z rzutu wolnego, a w 78' A. Sadowski ustala wynik spotkania. Zawodnicy z Turznicy po 3 spotkaniach bez punktu, zdobyli wreszcie pełną pulę. My natomiast przegrywamy kolejny mecz, po którym powinniśmy wywieźć chociaż jedno oczko."