Lider 3:1 Novo

• autor: kolek-1987, 2016-08-21 15:00

Porażka na starcie nowego sezonu! W pierwszym meczu kampanii 2016/17 ekipa Novoplastu udała się do Złotowa, gdzie musiała uznać wyższość miejscowego Lidera przegrywając 1:3 (0:1). Honorowe trafienie dla mszanowiaków zaliczył Radek Pełka.

Działacze z Olsztyna zadecydowali, że pierwszy mecz nowego sezonu popularni 'Plastikowi" rozegrają na ziemi lubawskiej z zawsze groźnym Liderem Złotowo.

Całkiem niedawno obie "jedenastki" rozegrały między sobą spotkanie sparingowe, które zakończyło się remisem. Mecz o punkty potoczył się jednak według innego scenariusze i finalnie to kopacze ze Złotowa zainkasowali komplet "oczek" na inaugurację.

Zgromadzeni kibice w pierwszej odsłonie zawodów zobaczyli tylko jednego gola. Jego autorem został były trener Novo - A. Mederski, który mimo rozpaczliwej interwencji Ł. Piórkowskiego umieścił futbolówkę w siatce.

Do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

Ponownie serca miejscowych fanów mocniej zabiły dopiero na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wtedy to prowadzenie Lidera zwiększył D. Kempkowski, który znów znalazł drogę futbolówki do bramki gości.

Mszanowiacy błyskawicznie złapali kontakt za sprawą celnego zagrania R. Pełki (71'), ale ostateczne słowo i tak należało do podopiecznych trenera Jurkiewicza. W 75' wynik zawodów ustalił D. Kempkowski strzelając swojego drugiego gola tego popołudnia.

Skład: Piórkowski - Ewertowski, Podlaszewski, Szwarc, Świątkowski - Skrzypczak, Nowiński, Pełka, Żądłowski - Kamiński, Szwechowicz

Grali też: Raciborski, Halfelder