www A-klasa

Aktualności

Raport z 5. kolejki

• autor: kolek-1987/suzik84, 2016-09-21 19:00

W 5. serii spotkań goli i emocji do ostatnich minut nie brakowało. Wszystkie wiadomości z A-klasowych boisk przyćmiewa jednak informacja o śmierci Marka Zybowskiego - gracza Osy Ząbrowo. Całe lokalne środowisko piłkarskie pogrążone jest w głębokim smutku.

[*] [*] [*] R. I. P. Marek Zybowski 1970-2016 [*] [*] [*]

Nie sądziliśmy, że od takiej informacji rozpoczniemy nasz magazyn... Spoczywaj w pokoju Marku! ;(

Gmina 0:1 Novo

0:1 Radosław Pełka 28'

Szybką relację z meczu znajdziecie pod tym LINKIEM, niestety tym razem bez multimediów.

Osa 0:5 Jeziorak

0:1 Wojciech Figurski 5'
0:2 Aleksander Krajewski 36'
0:3 Wojciech Figurski 66'
0:4 Daniel Madej 73'
0:5 Dominik Ćwikliński 81'

Kolejną ostrą strzelaninę urządziła sobie ekipa Jezioraka. Tym razem w derbach powiatu iławskiego podopieczni trenera Figurskiego rozgromili na wyjeździe Osę Ząbrowo aż 0:5. Festiwal strzelecki rozpoczął już w 5' grający trener iławian, który wykorzystał centrę z bocznego sektora boiska i silną główką pokonał golkipera gospodarzy. Pół godziny później padła druga bramka dla Jezioraka, a w protokole meczowym zapisał się A. Krajewski finalizując szarżę kolegi na prawej flance. Trzecia bramka była efektem dużej niefrasobliwości w szeregach obronnych Osy z czego skrzętnie skorzystał W. Figurski. Na 0:4 podwyższył D. Madej wykorzystując prostopadłe podanie ze środkowej strefy boiska i w sytuacji 1 na 1 nie dając najmniejszych szans bramkarzowi Ząbrowa. Dzieła zniszczenia dokończył D. Ćwikliński uderzeniem "na raty". W 88' na boisku poraz ostatni zameldował się Marek Zybowski... "Zybek"! Jeśli nas słyszysz: jeszcze zagramy razem w jednej drużynie gdzieś tam na górze!

Orzeł 0:1 Grunwald

0:1 Dawid Komorowski 88

Długimi minutami kibice zgromadzeni na stadionie w Ulnowie nie mogli doczekać się skutecznej akcji żadnej ze stron. Gdy wydawało się, że zawody pomiędzy Orłem a Grunwaldem zakończą się bezbramkowym remisem i podziałem punktów to na 2 minuty przed końcem decydujący cios zadał D. Komorowski. Dzięki temu trafieniu spadkowicz z V ligi zainkasował komplet punktów gwarantujący mu przodownictwo w ligowej tabeli.

Lider 1:1 Wel

1:0 Łukasz Mróz 9'
1:1 Adrian Bąbalicki 90'+2

Bliski zwycięstwa nad innym ze spadkowiczów był Lider Złotowo. Reprezentanci gminy Lubawa prowadzenie objęli za sprawą Ł. Mroza w 9' starcia (bramka od 8 minuty skrótu) i bardzo długo utrzymywali korzystny rezultat. Starania gości przyniosły efekt dopiero w doliczonym czasie gry i prawdziwym rzutem na taśmę udało im się wyrównać. Jeden punkt dla Lidzbarka uratował A. Bąbalicki (gol od 25 minuty drugiego filmiku).

4:1 Przemysław Roszkowski 89'

W 5. serii spotkań większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli futboliści z Kurzętnika, którzy przy Betoniarskiej gładko poradzili sobie z GKS II. Wynik spotkania otworzył K. Jaworski trafiając do bramki frednowiaków po niespełna 20 minutach gry. Do przerwy futbolówka zatrzepotała w sieci raz jeszcze, bo na 2:0 podwyższył R. Wiśniewski. Po zmianie stron swoje popisy dalej kontynuował najlepszy snajper Zamku celnie przymierzając w 56' i 78'. Honor gościom z ziemi iławskiej uratował P. Roszkowski na kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem arbitra.

Iskra 3:1 Ossa

1:0 Kamil Browarek 20'
2:0 Dawid Arczewski 45'+2
3:0 Patryk Szczepański 63'
3:1 Patryk Lewandowski 67'

W jedynym niedzielnym meczu Iskra podejmowała na własnym terenie Ossę z Biskupca. Gospodarze bardzo dobrze weszli w to spotkanie, ponieważ w 20' gry objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się K. Browarek. Miejscowi zwiększyli prowadzenie jeszcze przed przerwą. Gola do szatni strzelił reprezentantom powiatu nowomiejskiego D. Arczewski. Po zmianie stron Iskra nie straciła kontroli nad spotkaniem, wręcz przeciwnie dołożyła trzeciego gola. Jego autorem został P. Szczepański. Gości stać było tylko na honorowe trafienie. Wynik zawodów na 3:1 ustalił P. Lewandowski.