Podsumowanie sezonu 2015/16

• autor: suzik84, 2016-12-06 18:00

Skoro dzisiaj Mikołajki to czas na cykliczne podsumowanie minionej rundy! Zanim jednak rozpoczniemy coroczny konkurs na najlepszych i tych gorszych w naszej lidze (nie mylić z gorszym sortem:) jesteśmy Wam winni jeszcze szybkie streszczenie starego sezonu!

Mistrz & Rewelacja Sezonu: KS Mroczno

Po kiepskim starcie sezonu (11. miejsce po 6. kolejkach), chyba mało osób stawiało, że to właśnie KS Mroczno może zostać mistrzem ligi i uzyskać awans do okręgówki, tym bardziej, że poprzedni o mało nie skończył się spadkiem do B-klasy. Marsz w górę ligowej tabeli nastąpił w połowie rundy jesiennej i od tamtego czasu KSM zanotował 13. wygranych i 2. remisy, dzięki czemu mógł jechać do Złotowa na ostatni mecz sezonu odebrać należne mu pochwały i tytuły. Mamy nadzieję, że klub z Mroczna zagości na dłużej w V lidze i wzorem Radomniaka będzie bił się o najwyższe lokaty.

Rozczarowanie & Autsajder Sezonu: Novoplast Mszanowo

Z wielkim bólem musimy przyznać, że w minionym sezonie najbardziej zawiedli zawodnicy z Mszanowa. Po udanym powrocie do A-klasy, drugi sezon w wyższej lidze o mało nie skończył się degradacją do "Bundesligi". Słaba runda jesienna spowodowała, że schedę po A. Mederskim przejął T. Harfelder, który trzeba przyznać, że miał bardzo trudne zadanie. Największą bolączką drużyny z logo Novo na koszulkach był częsty brak nominalnego bramkarza, głównie w kluczowych meczach sezonu. Na szczęście na lipcowy baraż udało się zmobilizować siły i w prawie optymalnych składzie "Plastikowi" pokonując Leśnika uratowali A-klasę dla Mszanowa na co najmniej następne 365 dni.

Jedenastka Sezonu

W naszym statystycznym zestawieniu dokonaliśmy małych, kosmetycznych zmian w porównaniu z podobnymi rankingami sprzed lat. Otóż postanowiliśmy bardziej docenić tych, którzy spędzają na boisku najwięcej czasu, dlatego też za każde 90 minut daliśmy zawodnikom 2 pkt, a nie jak poprzednio 1pkt. Kadra za miniony sezon 2015/16 jest dosyć zróżnicowana, swoich przedstawicieli mają również kluby z niższych miejsc, łącznie 17. osób z 9. drużyn (KSM x3, LKS x3 GKS x2, ZAM x2, OSA x2, GMN x1, LID x1, ORZ x1, PŁO x1, ISK x1).

Podstawa: A. Pruchniewski KSM - R. Sobotka GMN, M. Szczypiński OSA, Ł. Mróz LID, A. Gęstwicki LKS - B. Sławiński KSM, S. Marciniak OSA, P. Dymowski GKS, T. Słupski ZAM - S. Kuciński GKS, R. Wiśniewski ZAM. Rezerwa: P. Chamera LKS - A. Wardowski KSM, Ł. Kujawski LKS - P. Misiak ORZ, M. Solis PŁO - D. Arczewski ISK.

Najpiękniejsza Obsada Sędziowska Sezonu

W kultowym komentarzu z meczu Broendby vs Widzew Tomasz Zimoch powiedział: "eleganckie kobiety w pięknych tutaj toaletach, a jednak nie będzie radości..." Gdybyśmy przełożyli to na nasze ligowe podwórko to możemy potwierdzić, że tej radości z pięknych pań po sezonie 2015/16 jest co raz mniej, a szkoda wielka!... Od wiosny 2015 (pora roku chyba nieprzypadkowa:) mieliśmy prawdziwy "wysyp" pań arbiter w naszej, jak i pozostałych ligach WMZPN-u. Nie mogło umknąć to naszej i waszej uwadze, gdyż jesienią 2015 oddaliście bardzo dużo głosów na płeć piękną w naszym podsumowaniu rundy. Cała nominowana czwórka Pań: Magda Węgrzynowska, Patrycja Rybacka, Kamila Wiśniewska oraz Emilia Królikowska zmiotła swoich kolegów po fachu w pojedynku na głosy. Trzeba jednak przyznać, że ruda, blondynka, szatynka i brunetka to kwartet iście wybuchowy! :)

TOP 10 Najładniejszych Goli Sezonu

Numer 10: Robert Kaczyński LID 3:0 ORZ