Finishparkiet 0:2 Radomniak

• autor: kolek-1987, 2009-10-04 00:25

W gminie rządzi Radomniak!!! Derby gminy Nowe Miasto Lubawskie pomiędzy Finishparkietem a Radomniakiem zakończyły się pewną wygraną ekipy z Radomna 0:2 (0:1).

Dzisiejszego popołudnia byliśmy światkami historycznego wydarzenia. Na stadionie w Mszanowie rozegrane zostały pierwsze w dziejach derby gminy NML pomiędzy Finishparkiem a Radomniakiem w ramach rozgrywek A-klasy.

Mecz z wysokiego C rozpoczęła drużyna przyjezdnych. Po jednym z wybić piłki poza boisko, piłkarze z Radomna szybko wznowili grę sprytnym wyrzutem futbolówki z autu, nasza obrona biernie przyglądała się poczynaniom gości aż w końcu piłka wylądowała w siatce i było 0:1. Cała sytuacja miała miejsce  w 6.min. spotkania, napastnik Radomniaka lewą nogą oddał techniczny strzał w długi róg bramki strzeżonej przez J. Draszewskiego i tym samym wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ekipa z Radomna postanowiła pójść za ciosem i chwilę po zdobyciu pierwszej bramki miała kolejną znakomitą okazję, lecz tym razem świetną interwencją popisał się nasz bramkarz.

Śmiałe a przede wszystkim dynamiczne ataki piłkarzy J. Skocznia mocno zaskoczyły naszych piłkarzy. Wraz z upływem minut wydawało się jednak, że Finisz po błyskawicznym knockdown’ie jakim był szybko stracony gol, podniósł się z desek i zaczął przejmować inicjatywę.

Bliski skutecznej odpowiedzi był M. Szwechowicz. W 16.min spotkania „zagotowało” się pod bramką Radomna. Piłka trafiła pod nogi naszego napastnika ustawionego 11 metrów od bramki przeciwnika, lecz w niewiadomy nam sposób futbolówka minęła lewy słupek bramki. Pewnie sam Michał przez dłuższy czas zastanawiał się jak mógł zmarnować tak dogodną okazję!

Pojedynki derbowe mają to do siebie, że podczas takich meczów kibice nie zawsze mogą delektować się wieloma okazjami podbramkowymi i piękną grą, gdyż ta ustępuje miejsca twardej i męskiej walce. Tak też było i dziś, a dobitnie doświadczył tego R. Buczkowski. W wyniku jednego ze starć byłemu zawodnikowi Tessy Tuszewo zrobiło się ciemno przed oczami i bliski był utraty świadomości. Oj "Czarny" napędził wszystkim niezłego stracha. Na całe szczęście środkowy pomocnik szybko doszedł do siebie i mógł dalej kontynuować grę.

Należy odnotować, że w pierwszej połowie meczu obie ekipy stworzyły sobie po jeszcze jednej dogodnej okazji. Najpierw w 27.min spotkania groźną kontrę zakończaną kąśliwym strzałem wyprowadzili piłkarze Radomniaka, a sześć minut później doskonałą okazję na wyrównanie miał Finishparkiet. Po jednym z rzutów rożnych ponownie zrobiło się gorąco pod bramką gości. Początkowo szczęśliwie interweniował bramkarz z Radomna, a chwilę później z odsieczą przybył kolega z drużyny, który po raz kolejny wybił piłkę poza boisko.

Do końca tej części spotkania żadnej z drużyn nie udało się już pokonać bramkarza przeciwnika i na regulaminową przerwę z jednobramkową przewagą schodziła ekipa gości.

Na samym początku drugiej części spotkania o dużym szczęściu mogą mówić piłkarze z Mszanowa. Fatalny kiks D. Ewretowskiego o mało nie skończył się bramką samobójczą. Nasz bramkarz byłby bez najmniejszych szans:)

Na kolejną akcję godną odnotowania zmuszeni byliśmy poczekać do 68.min spotkania. Podczas wyprowadzania jednej z kontr strzelec jak dotąd jedynej bramki wykazał się znakomitą szybkością i ponownie mógł zmierzyć się z J. Draszewskim.Tym razem jednak "Mycha" znakomicie interweniował i nie dopuścił do utraty drugiej bramki.

W 72.min spotkania to M. Szwechowicz znalazł się w dogodnej sytuacji, ale po raz kolejny nasz napastnik fatalnie przestrzelił. To co nie udało się Michałowi udało się piłkarzowi z Radomna w 86.min meczu. Szybką wyminę piłki pomiędzy zawodnikami gości sfinalizował jeden z napastników i było 0:2.

Pomimo usilnych starań Finishparkietowi nie udało się zdobyć choćby honorowego gola i tym samym pierwsze derby gminy NML w A-klasie pomiędzy Mszanowem i Radomnem zakończyły się zwycięstwem piłkarzy Radomniaka.

Finishparkiet 0:2 Radomniak

Skład: Draszewski – Ewertowski, Podwojewski, Kozicki, Jagodziewski – Świątkowski, Laskowski,Buczkowski - Podlaszewski A., Podlaszewski M., Szwechowicz

Grali też: Błaszkowski

autor: ~radomniak 2009-10-04 01:11:58

avatar Dobre mecz w duchu "fair play" oby takich wiecej :]

autor: ~Sebek963 2009-10-04 09:53:35

avatar Kto strzelał dla Radomniaka

autor: ~hul 2009-10-04 10:23:01

avatar Przemek Górzyński

autor: ~przemo 2009-10-04 12:26:18

avatar chłopaki głowa do góry ,mam nadzieje że resztę meczy wygracie.pozdro

autor: ~mela 2009-10-04 16:21:14

avatar co sie dzieje

autor: ~adam 2009-10-05 21:19:16

avatar po prostu nie ma komu strzelac

autor: ~fan - klub ;p 2009-10-06 19:57:05

avatar radomniak mistrzem a-klasy  hhehe ;p

autor: ~za 2 lata. 2009-10-06 21:13:51

avatar Za 2 lata może tak.. w tym roku Olimpia za rok Polonia albo odwrotnie.

autor: ~kibic 2009-10-07 12:57:42

avatar

CO JEST Z MSZANOWEM ,MIELI TAKI DOBRY SKŁAD , A TERAZ CO SIĘ DZIEJE? POZDRO NA PRZYSZŁOŚĆ

autor: ~ziomal 2009-10-07 14:59:16

avatar kibic przyjdz na mecz to zobaczysz co się dzieje

autor: ~kibic 2009-10-07 21:05:38

avatar do ziomala , przyjdę ale możesz się rozwinąć. pozdro dla ciebie

autor: ~ziomal 2009-10-08 14:50:22

avatar kibic to dobrze ze bedziesz,mowiac krotka nie ma ludków i zaplecza   oraz  jakiegoś strzelca oczywiście nic nie odejmując Michalowi ale sam nic nie wskóra z przodu

autor: ~kibic 2009-10-08 23:15:07

avatar to szkoda , bo na początku sezonu mocno stawiałem na chłopaków.Trzymajcię si i głowa do góry przed Iłowem.