Podsumowanie Jesieni 2009

• autor: suzik84, 2009-11-06 10:57

Runda jesienna już za nami więc czas już na pierwsze podsumowania. W wielkim skrócie postanowiliśmy wyróżnić najlepszych, także wspomnieć o tych, którym w tej rundzie nie poszło. Jednym słowem: "Piłkarskie Oskary i Maliny" rozdane !!!

Mistrz Jeseni: Olimpia Kisielice

Zdecydowanie najrówniej grająca drużyna tej jesieni. Chyba sami piłkarze Olimpii nie wierzyli w to, że to oni właśnie zostaną mistrzem jesieni i liderem A-klasy co najmniej do wiosny. Jeszcze przed ostatnią kolejką byli na trzecim miejscu z takim samym dorobkiem punktowym co cała "pierwsza trójka". Jednak jako jedyni z czołówki zdobyli komplet punktów i niespodziewanie powrócili na fotel lidera. Jedyne do czego można się przyczepić "Olimpijczykom" to mała wpadka 2:7 w Iłowie i u siebie 0:1 z Czarnymi ale poza tym nic nie mamy do zarzucenia piłkarzom z Kisielic. Jak utrzymają taką formę to prawdopodobnie po 5-letniej przerwie powrócą do ligi okręgowej.

Outslider Jesieni: GKS LZS Szymbark

Choć zespół z Szymabrka nie jest w ostatnich latach wymieniany w roli faworytów to jednak ta runda jest najsłabszą w ich wykonaniu w historii.  Zaledwie dwa punkciki i ostatnie miejsce w lidze. Miejmy jednak nadzieję, że tak zasłużona drużyna nie opuści naszego grona i poprawi swoją sytuację na wiosnę. Z drugiej strony ktoś musi spaść z ligi...  A może WMZPN zlituje się i nie zdegraduje żadnej drużyny z bądź co bądź najmniej licznej grupy A-klasy? Zobaczymy w czerwcu!

Rewelacja Jesieni: Radomniak Radomno

A to ci wielka niespodzianka! Radomnianie bedąc na wielkiej fali po bezapelacyjnej wygranej w zeszłym sezonie w B-klasie w tej rundzie bez żadnych kompleksów bili wszystkich doświadczonych starych A-klasowiczów. Co tu wiele gadać! Byli naprawdę rewelacyjni! Konia z rzędem temu kto wierzył, że przed startem ligi Radomniak będzie jednym z faworytów do awansu do okręgówki!!! Nam przyjaciołom zza miedzy nie pozostało nic więcej jak tylko pogratulować i życzyć dalszych sukcesów!!!

Rozczarowanie Jesieni: Finishparkiet Mszanowo

O ile w tamtym sezonie to my byliśmy rewelacją sezonu to za tą rundę należy nam się wielka bura!!! Choć nie brakowało ambicji i woli walki w meczach to jednak coś pękło w zespole. Inni rywale byli zaskoczeni bardzo i mówili wprost, że nie przypominamy juz tej drużyny z tamtego sezonu. Czy zmiana na stanowisku trenera była słuszna i wogóle coś dała? Może to chwilowa zadyszka i dopiero na wiosnę pokażemy lwi pazur? Pożyjemy, zobaczymy. A jak narazie wielkie dzięki chłopaki za to co ugraliście w tej rundzie. Choć jednak wielki niedosyt pozostał tymbardziej, że mierzyliśmy znacznie wyżej niż tylko w 9. miejsce.

Zawodnik Jesieni: Przemysław Górzyński

To czego dokonał zawodnik Radomniaka w meczu z Iskrą Smykówko nie zdarza się często nawet na boiskach A-klasy! Radomianin ustrzelił rywalowi podwójnego hat-tricka czyli zdobył aż 6 bramek!!! Wyczyn naprawdę wielki tymbardziej, że Przemek ma dopiero... 18 lat!!! Razem z dwójka innych graczy (Janicki-Polonia, Grzybowski-Ruszkowo) z dorobkiem 13 bramek współlideruje klasyfikacji króla strzelców A-klasy. Nam także Przemek dał się we znaki i dwukrotnie pokonał naszego bramkarza w meczu derbowym. Oby w rewanżu okazał litość... :)

Najlepszy mecz Jesieni: GSZS Rybno - Olimpia Kisielice 4:5

O tym meczu można by wiele pisać i mówić. Rybianie zaczęli mecz w ósemkę i nic dziwnego, że byli na straconej pozycji. W miarę upływu czasu tracili bramki ale za to dojeżdali na mecz spóźnieni zawodnicy. Przy stanie 1:4 już w jedenastu zaczęli odrabiać straty i udało się wyjść na 4:4. Niestety los w tym przypadku był przewrotny i cały wysiłek Rybian poszedł na marne. Z resztą sami przeczytajcie o tym meczu tutaj albo tu.

Bonus!!! Bramka Jesieni 2008:

Ze względu na to, że żaden z klubów z naszej grupy nie umieszcza na swoich stronach bramek swoich ulubieńców (sami z resztą jak narazie jeden jedyny raz nagraliśmy bramki naszych w meczu jeszcze w poprzednim sezonie ze Zwierzewem) to nie możemy wybrać bramki tej rundy. Oczywiście moglibyśmy opowiedzieć słowami jaką to wspaniałego gola strzelił ten a ten w tamtym czy innym meczu ale nie oszukujmy się, nikt z nas nie jest Tomaszem Zimochem:] Za to proponujemy Wam bramkę rundy jesiennej 2008 A-klasy. Gol pochodzi z meczu A-klasy WMZPN grupa 3 pomiędzy Kormoranem Purda a Fortuną Gągławki (tam gdzie gra obecnie GLKS Jonkowo). Zdobyta bramka obiła się szerokim echem w piłkarskim światku a bodajże słynny niemiecki magazyn "BILD" uznał ją za jedną z najgłubszych strzelonych bramek w historii futbolu:] Z resztą oceńcie sami:

autor: ~zawodnik 2009-11-06 11:37:50

avatar Świetnie Suzik. Napracowałeś się, ale fajnie się czyta:)

autor: Sebek963 2009-11-06 19:47:45

Profil Sebek963 w Futbolowo Super podsumowanie. Szacunek. Pozdr z Kisielic

autor: ~iłowo 2009-11-07 19:06:07

avatar super////////

autor: ~Polonista 2009-11-09 20:54:45

avatar Fajne podsumowanie. Co do piłkarzy z Mszanowa to tylko ta ekipa pokazała naprawdę fajny poziom piłkarski w Iłowie i naprawdę nie wiem dlaczego w całokształcie wynik jest tak średni. No może wiosna przyniesie zmiany. Powodzenia

autor: ~frednowy 2009-11-13 11:27:10

avatar bardzo fajne podsumowanie, brawo dla administratora tej stronki!!!!