17. kwietnia

Avista Łążyn 1:0 Wicher Gwiździny

Mszanowo 1:3 Orzeł

• autor: mariusz19x, 2017-05-13 19:00

Kolejny z tych meczów o 6 punktów i kolejny przegrany. Ulnowo stanęło na wysokości zadania i pokonali wyżej notowanych rywali na ich boisku. Dzięki takiemu wynikowi ich szanse na uniknięcie barażów "drastycznie" wzrosły.

Mecz chyba należy określić jako mecz straconych okazji zarówno jednej jak i drugiej strony. Tak jak można było się spodziewać to gospodarze ruszyli od początku do ataku, a piłkarze z Ulnowa skupili się na rozbijaniu akcji i szukaniu swych szans w kontratakach. Ich taktyka szybko legła w gruzach, bo już w 7 min Michał Raciborski po błędzie bramkarza umieścił piłkę w siatce.

Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem i w zasadzie poszli...W szeregach gospodarzy od początku była ogromna siła w ofensywie, bo chyba po raz pierwszy w tym sezonie w wyjściowej jedenastce znalazło się aż 3 napastników: Kołakowski, Bukowski i M.Raciborski. To co miało być kwestią czasu (czyli kolejne bramki) nie nadchodziło, mimo iż kolejne szanse marnowali wyżej wymienieni (albo brakowało nieco szczęścia, albo dobrze spisywał się bramkarz przyjezdnych). Natomiast coraz odważniej zaczęli poczynać sobie goście, ale i ich akcje nie przyniosły zmiany rezultatu, aż do 43 min, gdzie to w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Piotr Misiak i skierował piłkę do naszej siatki. Wynik do przerwy 1-1.

Druga połowa zaczęła się od zmasowanych ataków LZS Mszanowo, tylko, że jak w pierwszej połowie - brakowało tego czegoś dzisiejszego dnia. Śmiało można naliczyć co najmniej 10 akcji niemal sam na sam z bramkarzem przyjezdnych. Piłkarskie przysłowie mówi, że niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić i tak było w tym przypadku. Najpierw po zagraniu ręką Podlaszewskiego (do tej pory twierdzi, że jej nie było) sędzia Podliński wskazał wapno, a pewnym egzekutorem okazał się po raz drugi tego dnia Misiak. Gospodarze ruszyli do ataku w celu odrabiania strat i to stworzyło więcej przestrzeni dla piłkarzy Orła, którzy również tego dnia zmarnowali ze 3 sytuacje sam na sam, z których to obronną ręką wyszedł golkiper gospodarzy Korol. W 73 min sędzia Podliński dopatrzył faulu w polu karnym. Sprawcą był Podlaszewski, a pewnym strzelcem tym razem okazał się Połeć. Piłkarze z Mszanowa ruszyli do zmasowanych ataków, ale bramka przyjezdnych jak zaczarowana tego dnia, nie chciała przyjąć piłki uderzanej przez gospodarzy i tym samym mecz zakończył się wynikiem 1-3 dla Ulnowa. No cóż, zdarza się, teraz pozostała walka o kolejne punkty, ale już z bardziej wymagającymi przeciwnikami, co wydaje się o wiele trudniejsze.

LZS Mszanowo 1:3 (1:1) Orzeł Ulnowo

Gole: Michał Raciborski 7' - Piotr Misiak 43' 65', Radosław Połeć 76'.

Skład: Michał Korol - Henryk Świątkowski, Sławomir Raciborski, Andrzej Podlaszewski, Dawid Ewertowski - Sebastian Lange, Mateusz Nowiński, Sylwester Bukowski (70' Tomasz Harfelder), Wojciech Banacki  (68' Mariusz Bartkowski) - Michał Raciborski, Mateusz Kołakowski (80' Michał Szwechowicz).

Wel LidzbarkLZS Mszanowo
Wel Lidzbark   LZS Mszanowo