Raport z baraży

• autor: kolek-1987/suzik84, 2017-06-25 12:40

Choć terminarz turnieju barażowego o A-klasę był rozpisany na cały tydzień, to już w środę poznaliśmy najważniejszą odpowiedź: do B-klasy spada Start Kozłowo, który przegrał po raz drugi. W elektryzującym pojedynku o okręgówkę w Gągławkach lepsi piłkarze ze Szczytna.

Dzień Dawcy Szpiku dla Kazika i innych

Tego Pana na plakacie poniżej chyba nie musimy nikomu przestawiać. Dla jednych Pan, dla drugich znajomy, kolega, dla jeszcze bliższych zwyczajnie Kazik! Jako redakcja mszanowskiej drużyny i za pośrednictwem naszego magazynu GOL postanowiliśmy wziąć udział w szlachetnej akcji, która ma wspomóc grającego trenera KS Zamek - Kazimierza Jaworskiego. Mamy nadzieję, że również przyłączycie się do tej pomocy, a więcej informacji przeczytanie na stronie fundacji DKMS.

Start 2:3 Iskra

0:1 Paweł Gierwatowski 7'
1:1 Tomasz Brzostek 25'
2:1 Wojciech Nadrowski 56'
2:2 Krzysztof Bęcławski 63' (k)
2:3 Łukasz Lewalski 71'

Iskra bardzo blisko utrzymania w A klasie! Koledzy z Narzymia odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo nad Startem Kozłowo w pierwszym meczu barażowym i w znacznym stopniu oddalili od siebie widmo spadku do B klasy. Pierwszy mecz barażowy odbył się w sobotę. Po jego zakończeniu więcej powodów do entuzjazmu mają futboliści z Narzymia, którzy po bardzo ciężkim meczu pokonali swojego rywala - Start Kozłowo 3:2, mimo prowadzenia gospodarzy 2:1. Sukces narzymiakom zapewniły trafienia: P. Gierwatowskiego, K. Bęcławskiego z rzutu karnego oraz Ł. Lewalskiego.

SKS 2:2 Fortuna

1:0 Cezary Trzebieciński 11'
2:0 Jakub Kulesik 13'
2:1 Paweł Oleśkiewicz 38' (k)
2:2 Łukasz Michnik 59'

(Opis z sks-szczytno.futbolowo.pl): Zaczęło się energicznie. W 11', Cezary Trzebieciński zdążył wpisać się na listę strzelców. Piękną akcją może się pochwalić Banasiak - strzelił na bramkę, bramkarz odbił strzał i Trzebieciński wykorzystał okazję, by dobić z główki. Kilka minut później, Miłek rzuca piłkę w pole karne, wprost na nogę Kulesika. Ten wbija piłę w bramkę (14'). Te szybkie akcje wywołały szał na trybunach. SKS prowadził zrównoważoną grę i kilka razy zagroził bramce przeciwnika. Jednak piłka za każdym razem została przechwytywana przez bramkarza przeciwników. W 38', piłkarz KS Fortuna wykonuje rzut rożny. Nasz bramkarz lekko fauluje przeciwnika, sędzia dyktuje rzut karny. Przeciwnik zdobywa bramkę (Paweł Oleśkiewicz). Do przerwy: 2:1 dla nas. Później, skoro obie drużyny uświadomiły sobie, o co grają, dążyły za wszelką cenę do podwyższenia wyniku. Dochodziło do wielu faulów. Kulesik został sfaulowany w polu karnym, jednak sędzia nie odnotował tego faktu. KS Fortuna strzela nam drugą bramkę. Od tego momentu to zespół z Gągławek, stwarzał więcej sytuacji podbramkowych. Maciej Nasiadko, sfaulowany przez przeciwnika, odpowiada tym samym. Nasiadko opuszcza boisko z czerwoną kartką. Gramy w 10. Piękną przewrotką popisuje się Kamil Miłek, jednak bramkarz zdołał obronić jego strzał. Zyśk fauluje, za co sędzia nagradza go żółtą kartką. Sytuacji w tym meczu było wiele, nie wszystkie zdołał zauważyć sędzia, nie wszystkie zauważone uznał.

sks-szczytno.futbolowo.pl

GKS 5:1 Start

1:0 Kamil Kulkowski 21'
2:0 Robert Malinowski 32'
3:0 Kamil Kulkowski 37'
4:0 Robert Malinowski 46'
4:1 Robert Ambroziak 51'
5:1 Kamil Kulkowski 87'

W drugim meczu turnieju barażowego o A-klasę rozgrywanym w środę w Unieszewie miejscowy GKS Gietrzwałd nie dał szans kozłowskiemu Startowi wygrywając gładko 5:1. Jak nam napisał trener gospodarzy Cezary Serafin: "Mimo tak wysokiego wyniku, goście grali bardzo dobrze w piłkę, nam tym razem dopisywało szczęście, którego brakowało w lidze". Środowy rezultat oznacza, że z A-klasą żegna się Start, przez co ostatni mecz decyzją WGiE prawdopodobnie zostanie odwołany.

Fortuna 1:2 SKS

0:1 Arkadiusz Wnuk 11'
0:2 Mariusz Miłek 45' (k)
1:2 Paweł Oleśkiewicz 50' (k)

Rewanżowy pojedynek w Gągławkach rozpoczął się jak ten pierwszy w Szczytnie, czyli od dwóch bramek dla SKS-u. Pierwszego gola goście zdobyli w 11' dzięki skutecznemu strzale Arkadiusza Wnuka, który wykorzystał idealne podanie od kolegi i bierność bramkarza. Ten sam zawodnik był bohaterem kolejnej akcji krótko przed przerwą. To on został popchnięty w nieprzepisowy sposób w polu karnym gospodarzy, więc arbiter Marcin Szczerbowicz bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę po faulu na Arkadiuszu Wnuku pewnie wykorzystał Mariusz Miłek. Tuż po przerwie Fortuna zmniejszyła straty w 50'. Podobnie jak to miało miejsce w sobotę w Szczytnie kontaktowego gola piłkarze z Gągławek zdobyli z karnego za sprawą Pawła Oleśkiewicza. Na więcej jednak nie pozwoliła im tego dnia dobrze grająca defensywa SKS-u, więc okręgówka na co najmniej następny sezon pozostanie w Szczytnie! Fortuna zagra natomiast w grupie 3 A-klasy.

dwadozera.pl

Iskra vs GKS - odwołany

Według naszych wcześniejszych przypuszczeń ostatni mecz barażowy został odwołany.

Tabela końcowa

M Nazwa drużyny M Pkt W R P Br Bil