24. października

Avista Łążyn 1:7 Lider Złotowo

LZS Mszanowo 2017/2018

• autor: lendri, 2017-08-13 01:55

Pora odkryć karty! Zgodnie z obietnicą przedstawiamy kolejne klubowe transfery oraz szczegóły dotyczące okresu przygotowawczego. Czy będzie to dobry sezon dla klubu z Mszanowa? Pierwsza odpowiedź już w następną niedzielę w Łążynie, gdzie zainaugurujemy rozgrywki.

Nadeszła pora na odsłonięcie wszystkich kart. W związku z nadchodzącym wielkimi krokami sezonem przedstawiamy szczegóły dotyczące LZS Mszanowa. Jak wiadomo, nasz zespół przeszedł ogromne przebudowania, które mają na celu pozwolić na rywalizację z ligową czołówką. Na początku lipca doszło do zmiany trenera, a ruch ten pozwolił na poszerzenie kadry oraz ściągnięcie zawodników, którzy zdecydowanie podniosą poziom oraz zwiększą rywalizację w zespole. W nielicznych przypadkach zostały do załatwienia sprawy papierkowe, lecz wszystkie z podanych nazwisk będą reprezentować klub w najbliższym sezonie. Zanim podamy jednak wszystkie informacje, przypomnijmy jak zespół wypadł w przygotowujących do sezonu sparingach włącznie ze strzelcami, którzy nie są już zawodnikami testowanymi.

LZS Mszanowo 4:7 GSZS Delfin Rybno
Bramki: K. Kowalski x2, Bukowski, Jabłoński
LKS Tyrowo 1:6 LZS Mszanowo
Bramki: Bukowski x3, K. Kowalski, Łukaszewski, Skrzypczak
LZS Świedziebnia 0:1 LZS Mszanowo
Bramka: Flaszyński
LZS Mszanowo 6:2 KS Drwęca U-19
Bramki: Skonieczka x3, K. Kowalski, Kraśnicki, Skrzypczak
Zamek Kurzętnik 1:7 LZS Mszanowo
Bramki: Skonieczka x2, K. Kowalski, Bartkowski, Grabowski, Jankowski, Lendzionowski

Bilans: 4-0-1, 24-11

Strzelcy:
Skonieczka - 5
K. Kowalski - 5
Bukowski - 4
Skrzypczak - 2
Bartkowski, Jankowski, Grabowski, Kraśnicki, Flaszyński, Łukaszewski, Jabłoński, Lendzionowski - 1

Okres przygotowawczy:
Najmniejsza liczba osób na treningu - 10
Największa liczba osób na treningu - 21
Średnia osób na treningu - 16

Poniżej prezentujemy zawodników, którzy dołączyli do zespołu w ostatnim czasie:

Krystian Kowalski (Radomniak Radomno) - ostatni sezon spędził w Gwiździnach, w których był pierwszoplanową postacią i poprowadził zespół do awansu. W 21 meczach zdobył 27 bramek oraz zanotował 19 asyst, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Zawodnika cechuje świetny drybling oraz przegląd pola, dzięki czemu bardzo często otwiera swoim kolegom drogę do bramki. W samych sparingach zdobył 5 bramek i popisał się kilkoma podaniami, które pozwoliły innym na kierowanie piłek do siatki.

Jarosław Skonieczka (Wicher Gwiździny) - Z różnych przyczyn wziął udział tylko w 12 spotkaniach poprzedniego sezonu, w których zdobył 4 bramki. Po zmianie barw klubowych "Jaro" zdecydowanie odżył, bowiem w trzech spotkaniach sparingowych, w których wziął udział, zdobył 5 bramek, a mogło być ich jeszcze więcej. Wychowanka KS Drwęcy charakteryzuje szybkość i bardzo dobre uderzenie, dzięki czemu klub na pewno będzie miał z niego wielki pożytek.

Przemysław Grabowski (Radomniak Radomno) - tego zawodnika w a-klasie nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ofensywny zawodnik grając jeszcze w Radomnie, razem z Przemkiem Górzyńskim prowadzili swój zespół od zwycięstwa do zwycięstwa, dzięki czemu udało się awansować do okręgówki. Ogromna ilość bramek i asyst w ostatnich latach sprawia, że wielu defensorów na pewno pamięta jeszcze tego zawodnika, a szybkość, drybling i piękne bramki to specjalność tego gracza, o czym przekonaliśmy się między innymi w Kurzętniku.

Krystian Osicki (KS Drwęca U-19) - transfer, który udało się załatwić rzutem na metę i mimo zainteresowania kilku klubów to my zostaliśmy szczęśliwcami, dla których zdecydował się grać. Uniwersalny zawodnik mogący grać na prawie każdej pozycji i posiadający status młodzieżowca to ogromny atut dla naszego klubu. Gracz o bardzo dobrych warunkach fizycznych i dużej szybkości na pewno dorzuci swoją cegiełkę przy osiąganiu jak najlepszych wyników klubu.

Patryk Świątkowski (KS Drwęca U-19) - kolejny młodzieżowiec, który zdecydował się wzmocnić nasz zespół w letnim okienku. Zawodnik cechuje się odpowiednim charakterem do tego sportu, waleczny i nie odstawiający nogi od pierwszych do ostatnich minut spędzonych na boisku. Za każdym razem zostawia serducho na murawie, a to sprawia, że rywale na pewno nie będą mieli z tym graczem łatwego życia.

Transfery:

Jakub Lendzionowski (B) - GSZS Delfin Rybno -> LZS Mszanowo
Piotr Kraśnicki (O/P) - GSZS Delfin Rybno -> LZS Mszanowo
Mariusz Markuszewski (P) - GSZS Delfin Rybno -> LZS Mszanowo
Remigiusz Kowalski (O) - Radomniak Radomno -> LZS Mszanowo (powrót z wypożyczenia)
Krystian Kowalski (P)- Radomniak Radomno -> LZS Mszanowo (ostatni sezon Wicher Gwiździny)
Przemysław Grabowski (P) - Radomniak Radomno -> LZS Mszanowo
Krystian Osicki (P/N)- KS Drwęca U-19 -> LZS Mszanowo