GOL Magazyn B-klasy 1. kolejka

• autor: suzik84, 2017-08-23 21:00

Pomijając jeden bezbramkowy remis w pozostałych trzech premierowych meczach nowego sezonu B-klasy wpadło aż 21 goli. Pierwszym liderem tabeli zostały Frednowy, które rozgromiły beniaminka z Bratiana 11:0! Za trzy punktowały także kluby Olimpii i Jordana.

Olimpia 4:1 Iskra

1:0 Marcin Trzeciak 27'
2:0 Mateusz Michalski 48'
3:0 Marcin Trzeciak 66'
3:1 Patryk Mroczkowski 83'
4:1 Adam Korzeniak 90'

Inauguracja B-klasy nastąpiła w zeszłą sobotę w Kisielicach. W jedynych zawodach tego dnia miejscowa Olimpia podejmowała Iskrę ze Smykówka. Obie ekipy pamiętają swoje pojedynki jeszcze za czasów A-klasy i trudno uwierzyć, że był to już 24. oficjalnym mecz obu jedenastek. Statystyki jednak nie kłamią (dostępne w zapowiedzi kolejki) i w tym wypadku nie trudno było wskazać zwycięzcę tego spotkania. Dwa gole Marcina Trzeciaka, po jednej Mateusza Michalskiego i Adama Korzeniaka złożyły się na pewną wiktorię 4:1 "Olimpijczyków z Łęgowa" (tam grali od lat 50' XXw.). Jeśli nic złego się nie stanie w kadrze drużyny z powiatu iławskiego, powinni oni nawiązać do walki o awans, tak jak to miało miejsce w zeszłym sezonie, gdzie byli tuż za plecami Avisty i Jordana.

Zamek 0:0 Mewa

Trudno jest zdawać relację lub pisać z meczu, w którym nie wpadła żadna bramka. Nie będziemy wymyślać, że było to porywające widowisko, gdyż prowadzący te zawody Arkadiusz Wierzbowski nie miał w nich dużo do roboty, bo na przestrzeni całego spotkania był zmuszony tylko raz wyciągnąć żółty kartonik, aby napomnieć zawodnika gości Macieja Łopackiego za niesportowe zachowanie. Na ławkach rezerwowych po obu stronach nadal możemy wypatrzeć "legendy" klubów, których zapał i miłość do futbolu pozwala, że ciągle oglądamy i w Szymbarku i w Smykowie piłkę kopaną. Tymi zasłużonymi są Waldemar Lasch po stronie miejscowych i jego vis-a-vis Zbigniew Wójcik. Warto zwrócić uwagę, że do kadry gospodarzy powrócił Tomasz Borkowy, który zeszły sezon spędził po pół sezonu w dwóch tegorocznych beniaminkach okręgówki: w Osie na jesieni i w Jezioraku na wiosnę.

11:0 Marek Kopczewski 89'

Oj nie powiódł się powrót po 9 latach przerwy na piłkarską mapę Polski drużyny naszych sąsiadów zza miedzy. Bratiański Wel na dzień dobry musiał przełknąć gorycz pierwszej porażki, a nawet dwu-cyfrówki i to z nie byli kim, bo z innym beniaminkiem, który jest de facto spadkobiercą historii rezerw Wikielca i spadkowiczem z A-klasy. Od pierwszych minut zaznaczyła się przewaga po stronie LZS Frednowy. W 13 minucie po faulu zawodnika z grodu Brata Jana w polu karnym, pewnie z 11-metra strzelił Piotr Dymowski. Goście mieli swoje 2 okazje, ale ich nie wykorzystali. W 32 minucie OHI wyszło na 2 bramkowe prowadzenie po strzale S.Kucińskiego i wynik do przerwy, ku uciesze gości, się nie zmienił. Druga część meczu to już koncert strzelecki drużyny z Frednow. Goście opadli z sił, a drużyna gospodarzy wbiła im aż 9 goli. Strzelcy tych bramek to: S. Kuciński x4 (48' 53' 84' 85'), D. Kruczkowski x2 (58' 63'), M. Kopczewski x2 (51' 89') oraz G.Makar (67').

LZS Fijewo 2:3 Jordan

0:1 Bartosz Modrzewski 25'
0:2 Krystian Opałka 45'
1:2 Szymon Łożyński 85'
1:3 Artur Modrzewski 88'
2:3 Szymon Łożyński 89'

Los sprawił, że Jordan, który liże jeszcze przysłowiowe rany po straconym awansie w końcówce minionego sezonu, musiał rozpocząć sezon od elektryzujących derbów gminy Lubawa. Choć mecz odbył się wyjątkowo na A-klasowym boisku w Złotowie to formalny gospodarz zawodów, beniaminek i aktualny mistrz gminnej C-klasy nie ma się czego wstydzić, bo pokazał się z bardzo dobrej strony w swoim debiucie w popularnej Bundeslidze. Pierwsza połowa przebiegła po myśli i pod dyktando gości. Najpierw Bartosz Modrzewski wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 25', a na sekundy przed przerwą po raz drugi Rafała Raduszewskiego pokonał Krystian Opałka. Prawdziwe emocje rozpoczęły się dopiero w ostatnich 5' niedzielnych derbów. Szymon Łożyński był tym, który zdrowo nadszarpał nerwy kibicom z Kazanic. To jego dwa gole w 85' i 89' zmniejszyły dwukrotnie straty do rywali do jednej bramki różnicy. Jednak między bramkami napastnika z Fijewa goście ukąsili jeszcze raz za sprawą Artura Modrzewskiego w 88' i z wymiany na ciosy to oni wyszli zwycięsko.