www A-klasa

Aktualności

GOL Magazyn B-klasy 2. kolejka

• autor: suzik84, 2017-08-30 21:30

9 lat, 3 miesiące i 2 dni - tyle czasu minęło od ostatniego ligowego meczu bratiańskiego Welu przed własną publicznością. Co ciekawe odnotowano ten sam wynik co wtedy, porażka 0:4. Cenne punkty z Jamielnika po wygranej w hicie kolejki wywiozła Olimpia.

2:5 Mariusz Ignatjuk 66'

Mecz w Smykowie miał 2 oblicza. W pierwszej połowie ogromna przewaga przyjezdnych. W 7 min. goście wychodzą na prowadzenie po tym jak K. Osiecki zamyka dośrodkowanie z prawej strony i wykańcza akcję bramką. W 12 min. prostopadłe podanie otrzymał S. Kuciński i podwyższył wynik spotkania. W 23 min. dośrodkowanie z rzutu rożnego i nie pilnowany P. Roszkowski zdobywa bramkę na 3:0. Jedna z akcji gospodarzy kończy się golem, błąd w ustawieniu defensywy gości bardzo dobrze wykańcza gracz Mewy i mamy 3:1. Stracony gol podziałał bardzo motywująco dla zawodników z Frednow, gdyż po wznowieniu strzelili bramkę na 4:1 autorem tej bramki S. Kuciński. W 37 min. piękna akcja OHI i drugiego gola w tym meczu strzela K. Osiecki, który dopełnił formalności zdobywając bramkę z najbliższej odległości. W drugiej części meczu optymalna przewagę przez 20 min. mieli gospodarze co udokumentowali bramką. Zasłużona wygrana LZS Frednowy.

Wel 0:4 Jordan

0:1 Krystian Opałka 17'
0:2 Przemysław Gerka 21'
0:3 Łukasz Graduszewski 41'
0:4 Bartosz Modrzewski 47'

Po dziewięciu "chudych latach" ligowa piłka znowu zawitała do Bratiana! Prawdą jest, że bratiański obiekt gościł w tym czasie ligowców, gdyż nie licząc towarzyskich potyczek mszanowskiego temu to w sezonie 2013/14 swoje mecze gościnnie rozgrywał tutaj ówczesny B-klasowy Wicher Gwiździny, a w na przełomie lat 2009/10 "gospodarzem" stadionu był nawet A-klasowiec Radomniak Radomno. Jednak na co to wszystko lokalnym kibicom, skoro na boisku nie biegają reprezentanci ich miejscowości? ;) No właśnie! Dlatego też w tym miejscu należą się wielkie brawa za determinację i sukces w reaktywacji futbolu głównie dwóm panom: Waldemarowi Nowakowskiemu (reprezentował barwy Welu w latach 1997-2008) oraz Adam Przybyszewski (on z kolei zapewne bardzo dobrze pamięta występy LZS Bratian na przełomie lat 70/80 ubiegłego wieku). Mamy nadzieję, że drużyna z czasem się ogra i zacznie budzić postrach na lokalnym podwórku, a co do ostatniego meczu, no cóż... Można stwierdzić, że już widać postępy, po zeszłotygodniowym blamażu 0:11 we Frednowach, jest "minimalne" 0:4 z zawsze nieobliczalnym Jordanem. Bohaterami gości z Kazanic był znany kwartet zawodników: Opałka, Gerka, Graduszewski i Modrzewski, którzy strzelając solidarnie po 1 golu ustalili wynik zawodów już w drugiej minucie zaraz po zmianie stron boiska.

Iskra 3:0 Zamek

1:0 Marcin Kostiok 27'
2:0 Radosław Cieszyński 58'
3:0 Marcin Kostiok 90'+3

Drugi reprezentant gminy Ostróda, ten bardziej doświadczony grą w wyższej lidze, postanowił zamazać złe wspomnienia sprzed tygodnia w Kisielicach i odbić sobie straty bramkowe jakie poniósł na stadionie Olimpii. Plan się powiódł, bo Iskry ze Smykówka wbiły rywalom aż 3 bramki nie tracąc żadnej. Bohaterem miejscowych został Marcin Kostiok, który otworzył wynik niedzielnych zawodów, a także je ustalił w 3 minucie doliczonego czasu. Na listę strzelców wpisał się także Radosław Cieszyński, który uczynił to krótko przed upływem godziny gry. Wszystko wskazuje, że podopieczni grającego trenera Jakuba Liberackiego (przybył wraz z innym zawodnikiem Płomienia Turznica Arkadiuszem Ziółkowskim) powinni być także brani pod uwagę, jeśli chodzi o najwyższe cele w lidze.

Żak 1:2 Olimpia

1:0 Paweł Wybult 50'
1:1 Marcin Trzeciak 56'
1:2 Marcin Trzeciak 61'

W Jamielniku i w Kisielicach zapewne tęsknią bardzo za meczami w A-klasie, dlatego też obie drużyny przystąpiły do tego sezonu bardzo zmobilizowane i z jasnym celem: awans za wszelką cenę, nawet z drugiego miejsca, bo pierwsze według powszechnej opinii raczej jest zarezerwowane dla spadkowicza z Frednow. Na ławce trenerskiej miejscowych możemy podziwiać jednego z najbardziej utytułowanych trenerów nowomiejskiej piłki Andrzeja Błaszkowskiego. Niestety premiera nowego sezonu dla "Jamajki" nie wypadła najlepiej, pomimo zdobycia prowadzenia w 50' przez Pawła Wybulta. Po sześciu minutach Marcin Trzeciak wyrównał straty, a po następnych pięciu przechylił szalę na stronę swojego zespołu. Tak więc Olimpijczycy zainkasowali drugi komplet punktów, natomiast Żacy pierwszych "łupów" będą musieli poszukać za tydzień w Szymbarku.