19. września

Iskra Narzym 1:2 Gmina Kozłowo

LZS Mszanowo 2:2 Wel Lidzbark

• autor: kolek-187, 2017-09-09 23:00

Zwycięstwo znów było o krok!!! Prawdziwe deja vu przeżyli podopieczni trenera Lendzionowskiego, bo w pojedynku z Welem Lidzbark ponownie stracili komplet punktów w doliczonym czasie gry po świetnym uderzeniu A. Ciesielskiego z rzutu wolnego.

Zgodnie z założeniami trenera sobotni pojedynek mszanowiacy rozpoczęli bardzo ostrożnie. Oddaliśmy inicjatywę rywalom i schowani za podwójną gardą spokojnie czekaliśmy na ruch ze strony przyjezdnych. Goście wiele się nie zastanawiali, ochoczo zabrali się za rozgrywanie piłki i szukanie sposobu na przedarcie się w okolice "szesnastki" LZS-u. Dobrze zorganizowana i odpowiednio współpracująca z linią pomocy mszanowska defensywa nie pozwalała jednak piłkarzom Welu na choćby minimalne zagrożenie pod bramką J. Lendzionowskiego.

Po upływie kwadransa gra się wyrównała. Miejscowi zaczęli coraz odważniej atakować bramkę strzeżoną przez niepokonanego w pierwszych meczach sezonu golkipera Lidzbarka - M. Dobuckiego. Do siatki udało się trafić nawet D. Jankowskiemu, ale arbiter boczny machnął chorągiewką na znak pozycji spalonej naszego skrzydłowego i trafienie ostatecznie nie zostało zaliczone.

Uczciwie trzeba powiedzieć, że klarownych okazji brakowało z obu stron, dlatego na przerwę obie "jedenastki" udały się przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na Mszanowskiej Arenie nie oglądali już piłkarskich szachów, jak to było wcześniej. Mecz się otworzył, boiskowe wydarzenia nabrały sporych rumieńców, a na trybunach zauważalna była zwiększona ekscytacja. Duża w tym zasługa S. Bukowskiego, który w 49' zerwał się obrońcom Welu i uderzeniem na raty w końcu otworzył wynik tego pojedynku.

Radość wśród miejscowych była wielka, ale niestety nie trwała ona zbyt długo. Lider szybko wstał z kolan i kilka chwil później skutecznie odpowiedział. Do centry z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył niepilnowany P. Gerlej i celną główką nie dał najmniejszych szans na dobrą interwencję J. Lendzionowskiemu.

Podopieczni trenera Mostka po strzeleniu gola wyrównującego uwierzyli, że pojedynek na ziemi nowomiejskiej nie jest dla nich stracony. Odważniej ruszyli na bramkę strzeżoną przez J. Lendzionowskiego, ale szybko nadziali się na skuteczny atak sfinalizowany ponownie przez S. Bukowskiego. W 62' popularny "Buła" skorzystał z błędu jednego ze stoperów rywala i w sytuacji "oko w oko" z M. Dobuckim nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w sieci.

Po tym golu ekipa Welu otworzyła się jeszcze bardziej. W okolicy naszego pola karnego zaczęła pojawiać się coraz większa ilość graczy w niebieskich koszulkach. Para stoperów Kowalski - Szwarc szybko i pewnie kasowała jednak wszelkie niebezpieczeństwo.

Spora ilość graczy Lidzbarka angażujących się w akcje ofensywne oznaczała, że większą swobodę pod drugą bramką miał S. Bukowski. Gracz z "8" na plecach 2-3 razy znalazł się w znakomitej sytuacji i praktycznie mógł "zabić" mecz strzelając trzeciego gola, ale tym razem zabrakło trochę szczęścia.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w doliczonym czasie gry. Arbiter główny podjął dość kontrowersyjną decyzję o rzucie wolnym w odległości ok. 20 metrów od bramki J. Lendzionowskiego. Do piłki podszedł A. Ciesielski i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą doprowadził do remisu. Tym samym powtórzyła się historia sprzed tygodnia i mszanowiacy znów stracili zwycięstwo w ostatniej chwili.

Skład: Lendzionowski - Świątkowski H., Szwarc, Kowalski, Kraśnicki - Jankowski, Podlaszewski, Pełka, Świątkowski P. - Skonieczka, Bukowski

Grali też: Nowiński, Jabłoński, Szwechowicz

Poniżej retransmisja pojedynku. Autorami są koledzy z Lidzbarka.

Mszanowo.tv

LZS MszanowoIskra Narzym