GOL Magazyn A klasy 6. kolejka

• autor: suzik84/kolek-1987, 2017-09-27 11:55

Wel Lidzbark nie dał rady pokonać w meczu wyjazdowym Avisty Łążyn i jego przewaga nad grupą pościgową znacznie zmalała. Teraz wynosi ona zaledwie 2 punkty. W innych spotkaniach 6. kolejki obyło się bez większych niespodzianek.

Gmina 3:2 Zamek

1:0 Łukasz Mańka 18'
2:0 Przemysław Szczepański 23'
2:1 Rafał Wiśniewski 37'
2:2 Kamil Mejka 47'
3:2 Adrian Żmijewski 86'

Emocji do samego końca nie brakowało w Kozłowie, gdzie miejscowa Gmina podejmowała Zamek Kurzętnik. Podopieczni trenera Sobotki szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, bo celne trafienia zanotowali odpowiednio: Ł. Mańka oraz P. Szczepański. Taki wynik mógł satysfakcjonować miejscowych. Nadzieję na korzystny rezultat wśród gości rozpalił jednak R. Wiśniewski, który bramkarza rywala pokonał na kilka chwil przed zejściem na przerwę. Gdy zaraz po zmianie stron do remisu doprowadził K. Mejka kwestia zwycięstwa w tym pojedynku znów stała się otwarta. Obie ekipy miały swoje szanse, ale długimi fragmentami drugiej odsłony futbolówka nie chciała wylądować w żadnej z bramek. Dopiero w 86' A. Żmijewski oddał skuteczny strzał, który zagwarantował gospodarzom trzecią wiktorię w obecnej kampanii.

Start 4:0 KSM

1:0 Dominik Bróździński 34'
2:0 Kamil Godlewski 43'
3:0 Kamil Godlewski 56'
4:0 Kamil Michalski 65'

Pojedynek dwóch spadkowiczów rozpoczął się pod dyktando Startu. To piłkarze z Nidzicy osiągnęli znaczącą przewagę, ale ze względu za rozregulowane celowniki nie potrafili przełożyć jej na gole. KSM osłabione brakiem w składzie M. Kamińskiego liczyło na szybkie kontry w wykonaniu J. Elgerta i B. Kamińskiego. Wspomnianym zawodnikom udało się 1-2 zagrozić bramce rywala, ale po upływie dwóch kwadransów gry to Start wyszedł na prowadzenie. Fatalny w skutkach kiks obrońcy KSM spowodował, że na czystej pozycji znalazł się D. Bróździński. Zawodnik gospodarzy nie miał litości i pewnym uderzeniem posłał piłkę do siatki. Tuż przed przerwą zawodnicy z Nidzicy podnieśli rezultat, bo atomowym i przy okazji skutecznym uderzeniem z dystansu popisał się K. Godlewski. Ten sam zawodnik zdobył także 3. gola tego popołudnia. Wobec precyzyjnego strzału z linii pola karnego bramkarz Mroczna - C. Kamiński mógł niewiele zrobić (56'). Wynik meczu w 65' ustalił K. Michalski, który wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła i płaskim uderzeniem wbił przysłowiowy gwóźdź do trumny reprezentantów gminy Grodziczno.

Ossa 4:1 Lider

1:0 Dominik Korzeniak 10'
2:0 Dominik Korzeniak 39'
3:0 Bartosz Szwaracki 73'
3:1 Łukasz Mróz 79'
4:1 Dominik Jęczewski 90'+7

Wszystko wskazuje na to, że do formy z zeszłego sezonu wrócili piłkarze z Biskupca. Minionego weekendu Ossa pokonała kolejnego rywala i zgarnęła pełną pulę. Tym razem w pokonanym polu pozostała ekipa Lidera Złotowo, która musiała przełknąć gorzką pigułkę w postaci czterech straconych goli. Strzelanie w pierwszej połowie rozpoczął D. Korzeniak dwukrotnie pokonując portero rywala. W drugiej połowie Ossa dorzuciła kolejne dwa gole, a ich autorami zostali: B. Szwaracki oraz D. Jęczewski. Piłkarzy spod Lubawy stać było tego popołudnia tylko na jednego gola. W notesie arbitra w rubryce "bramki dla gości" zapisał się Ł. Mróz.

gksossabiskupiec.futbolowo.pl

LZS M 3:1 Iskra

1:0 Przemysław Grabowski 28'
2:0 Przemysław Grabowski 30'
2:1 Dawid Arczewski 44' (k)
3:1 Jarosław Skonieczka 78'

Naszą relację opisową z meczu z Iskrą Narzym znajdziecie tutaj, poniżej gole z meczu.

Wicher 3:1 Grunwald

1:0 Adrian Urbański 19'
2:0 Kamil Urbański 27'
3:0 Kamil Urbański 57'
3:1 Przemysław Pliszka 61'

Po serii 3 porażek z rzędu smaku zwycięstwa ponownie posmakował Wicher. W sobotnie popołudnie Orange Team, dzięki doskonałej postawie braci Urbańskich, odprawił z kwitkiem Grunwald Gierzwałd. Miejscowi już po pierwszej połowie wypracowali sobie solidną przewagę, ponieważ po jednym golu na swoim koncie zapisał zarówno Adrian, jak i Kamil. W 57' swojego drugiego gola dorzucił młodszy z braci i sprawa zwycięstwa została praktycznie przesądzona. Przyjezdni do ostatniego gwizdka arbitra nie składali broni, ale tylko raz udało im się znaleźć skuteczny sposób na przechytrzenie defensywy Gwiździn. Gola honorowego dla Grunwaldu zdobył P. Pliszka.

Avista 3:2 Wel

1:0 Patryk Borkowski 13'
1:1 Kacper Wiśniewski 30'
1:2 Adrian Bąbalicki 31'
2:2 Patryk Kempkowski 46'
3:2 Marek Wierzbowski 62'

Do największej niespodzianki weekendu doszło w Łążynie. Tam miejscowa Avista po zaciętym meczu pokonała lidera tabeli - Wel Lidzbark. Pojedynek doskonale rozpoczął się dla gospodarzy, którzy jeszcze w pierwszym kwadransie wyszli na prowadzenie, dzięki celnemu uderzeniu P. Borkowskiego. Kopacze z Lidzbarka bardzo szybko jednak odrobili stratę i to z nawiązką. Najpierw w 30' do wyrównania doprowadził K. Wiśniewski, a ledwie 60 sekund później było już 1:2. Gości na prowadzenie wyprowadził A. Bąbalicki, który w swoim stylu wygrał pojedynek powietrzny z obrońcą rywala i celną główką skierował futbolówkę do bramki. Reprezentanci ziemi lubawskiej gola na 2:2 strzelili kilka sekund po przerwie. Fatalny kiks obrońcy z zimną krwią wykorzystał P. Kempkowski i na twarzach miejscowych kibiców znów pojawił się uśmiech. Podopieczni trenera Malinowskiego poszli za ciosem. Pierwszej doskonałej sytuacji jeszcze nie udało się wykorzystać (zmarnowany rzut karny), ale za drugim razem M. Wierzbowski wykończył bez problemu zespołową akcję i Avista ponownie znalazła się na prowadzeniu. Przyjezdni rzucili się do huraganowych ataków, ale do końca zawodów nie znaleźli sposobu na sforsowanie mądrze broniącej się ekipy Łążyna.