Jordan Kazanice 0:2 Czarni Rudzienice
Polonia Iłowo 1:1 KS Mroczno

LZS Mszanowo 2:10 Delfin

• autor: suzik84, 2018-03-04 22:30

Co się odwlecze, to nie uciecze! Miał odbyć się tydzień wcześniej, ale z powodu braków kadrowych naszej ekipy musieliśmy go odwołać. Choć szanse, że zagramy ze sobą jeszcze w tym pre-sezonie były znikome, to zrządzenie losu sprawiło, że mecz z Delfinem doszedł do skutku!

Na ostatnią sobotę trener Kuba Lendzionowski miał zaplanowany sparing z Jamielnikiem, natomiast jego vis-à-vis z Rybna, Radek Wasielewski ustalił już wcześniej, że zagra z Tyrowem na sztucznej nawierzchni w Ostródzie. Niestety obaj szkoleniowcy nie doszli do porozumienia z rywalami co do szczegółów meczów i widmo drugiego weekendu z przymusową pauzą zajrzało w oczy obu panom. Na szczęście obaj znają się bardzo dobrze, więc kwestia dogadania się była tylko czystą formalnością.

Termin był trochę z przymusu, z przyczyn pogodowych wchodziło w grę tylko sztuczne boisko, a jedyny dogodny termin udało się znaleźć w Iławie w niedzielę, początkowo na 9:00, później przełożono go na 10:00, aby jednak ostatecznie zagrać od 10:30 z powodu przedłużonego treningu kadry WMZPN-u 14-latków, którzy w tym czasie przebywali na obiektach Jezioraka.

W niedzielny poranek w końcu mrozy odpuściły, na termometrach próżno było szukać dwucyfrowego wyniku, gdyż temperatura oscylowała wokół 0 stopni, natomiast chyba mało kto się spodziewał, że wspomnianą "dwu-cyfrówkę" w tym dniu zobaczymy na tablicy wyników, a jednak...

Mecz rozpoczął się od szybkiej bramki dla Rybna oraz jeszcze szybszej odpowiedzi klubu z Mszanowa. Premierową bramkę w naszych barwach zdobył zawodnik Welu Bratian, Filip Tymecki, który jest przymierzany do kadry mszanowskiego zespołu na rundę wiosenną.

Po 7 minutach mieliśmy remis 1:1 i wydawało się, że będzie to wyrównane widowisko, lecz z minuty na minutę swoją przewagę na boisku dokumentowały coraz odważniejszymi atakami bardziej doświadczone "Delfiny", które są zupełnie na innym etapie przygotowań niż nasza drużyna. Dla przypomnienia dodamy tylko, że okręgówka startuje już 17. marca, czyli za niecałe 2 tygodnie, a rozgrywki A-klasy inaugurację będą miały 3 tygodnie później, 7. kwietnia.

W mszanowskiej bramce nie zobaczyliśmy tym razem podstawowego golkipera Kuby Lendzionowskiego, który z powodu nie do końca wyleczonej kontuzji wolał nie ryzykować i pozostał przy swojej głównej roli w zespole, czyli kierowaniu drużyną z ławki trenerskiej. Dzięki temu między słupkami od pierwszych minut mogliśmy znowu podziwiać Łukasza Piórkowskiego, który w zeszłym sezonie 2016/17 reprezentował nasze barwy na A-klasowych boiskach.

Trzeba przyznać szczerze, że gdyby nie wspomniany "Pajda" rezultat niedzielnych zawodów byłby zdecydowanie wyższy, dlatego też kierujemy lekkie sprostowanie w stronę trenera Rybna: Radku! To nie zawodnicy z pola razili nieskutecznością, to "Pajda" bronił lekko jak "Piórko"! Miej to na uwadze przy ustalaniu wyjściowego składu na pierwszy ligowy mecz z Czarnymi! ;)

Wracając do meczu, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1, a ustaliły go dwie szybkie bramki w 29' i 30', przy tej drugiej ewidentnie zawinił Andrzej Podlaszewski gubiąc piłkę w polu karnym.

Szanse na dobry rezultat odżyły zaraz po wznowieniu drugiej połowy meczu. Kontaktowego gola dla LZS-u zdobył Krystian Kowalski kończąc długą akcję pozycyjną całej drużyny.

Niestety to były "miłe złego początki, lecz koniec był żałosny". Słowa Ignacego Krasickiego pasują do tej sytuacji jak ulał, gdyż przez resztę część spotkania to rywale z Rybna wykorzystywali praktycznie wszystko co mogli. Aby nie przedłużać i zanudzać zapraszamy do obejrzenia obszernego skrótu.

Gole: Tymecki, K. Kowalski - Łożyński x5, Orzechowski x2, Rozentalski, Kłosowski, Łukaszewski.

LZS M: Piórkowski (Leśniewski) - He. Świątkowski, R. Kowalski, Podlaszewski, Stępień - Lange, K. Kowalski, Mówiński, Tymecki, zawodnik testowany - Grabowski

Grali także: zawodnik testowany, Hu. Świątkowski, Kraśnicki

Delfin: Leśniewski (Piórkowski) - Ksiuk, Choma, Zasadzki, Kłosowski - Łukaszewski, Drzewiński, Jabłonowski, Rozentalski, Orzechowski - Łożyński

Wyniki B klasa