22. maja

boisko w Złotowie

Symulacja awansów i spadków WMZPN

• autor: suzik84, 2018-05-13 19:00

Wzorem roku poprzedniego kontynuujemy naszą analizę sytuacji w poszczególnych ligach WMZPN-u. W naszym zestawieniu będziemy rozważać awanse i spadki od II ligi aż po B-klasę. Co tydzień przedstawimy zmiany jakie zaszły po minionym weekendzie.

Na początek musimy rozpocząć naszą analizę od podstawowych założeń:

1) wszystkie drużyny z obecnego sezonu wystąpią również w następnym (korektę kto się zgłosił, a kogo należy wykreślić ze struktur WMZPN-u zrobimy po ??.06.2018 - deadline zgłaszania drużyn)

2) hipotetycznych beniaminków/spadkowiczów przydzielaliśmy terytorialnie z uwzględnieniem km

3) zgodnie z regulaminem drużyny, które nie dokończyły sezonu przesuwamy o 2 klasy

4) zgodnie z regulaminem drużyny mogą posiadać rezerwy do max 2 klas rozgrywkowych niżej
(od nowego sezonu 2018/19 Olimpia II Elbląg dołączy do rozgrywek IV ligi)

5) drużyny oznaczone:

* klub wycofany przed startem rozgrywek, ale nie jest brany pod uwagę do spadku,

** klub wycofany w trakcie trwania rozgrywek, jego wyniki anulowano, bo rozegrał poniżej 50% meczów, ale jest brany pod uwagę do spadku,

*** klub wycofany po rundzie jesiennej albo później, zagrał minimum 50% meczów i jego wyniki zachowano, też jest brany pod uwagę do spadku.

Interpretacja klubu * lub ** zgodnie z zeszłoroczną opinią WMZPN dotyczącą podobnej sytuacji: "Sokół Łęcze przystąpił do rozgrywek i wycofał się po 6 kolejce. Zgodnie z regulaminem zostaje sklasyfikowany na ostatnim miejscu w tabeli. Gdyby wycofanie było przed rozpoczęciem ligi i ta grupa A klasy wystartowała w 11-drużynowym składzie - wtedy spadałyby drużyny z 10 i 11 miejsca. W tej sytuacji mamy jednak spadek Miłakowa i Łęcz."

6) niebieską czcionką zaznaczono kluby z makroregionu mazowieckiego (II liga) i z WMZPN (III liga)

Stan faktyczny na 13/16.05 (weekend + środa)

Na miesiąc przed końcem rozgrywek mamy następującą sytuację w poszczególnych ligach WMZPN-u:

- z IV ligi pewny awans ma już Znicz BP, do ligi dołączą rezerwy Olimpii E i dwóch spadkowiczów z III ligi: Sokół i GKS, co wymusza spadek aż 6 zespołów, a 2 poprzez baraże z 2 wicemistrzami V ligi.

- z V ligi pewny awans już ma Jeziorak z gr II, blisko tego są również Czarni z gr I, z okręgówki trzeba spuścić 10 klubów, w tym 4 poprzez baraże z 4 wicemistrzami A-klasy.

- z A-klasy żaden klub nie ma jeszcze pewnego awansu, z ligi będzie trzeba zdegradować 9 zespołów, po 2 kluby licząc od końca tabeli w każdej grupie plus jeden z dwustopniowych barażów klubów trzecich od końca w swojej grupie: Reduta vs Jastrząb, Burza vs Wicher, przegrani tych meczów zagrają jeszcze raz o wolne miejsce (uwzględniono kilometrówkę)

- z B-klasy pewny awans ma Tęcza II z gr I, bardzo blisko tego jest Pomowiec z gr II (brak 4 pkt).

Stan faktyczny na 20/23.05 (weekend + środa)

W porównaniu z poprzednim tygodniem dochodzi do jednej istotnej zmiany: z III ligi spada dodatkowo Finishparkiet Drwęca NML, co wywołuje następujące skutki:

- z IV ligi spada także 12. ekipa MKS Korsze, 10 i 11. klub w tabeli baraż z V ligą

- w V lidze baraże z A-klasą grają drużyny z miejsc 11-12 (tydzień temu były to ekipy z miejsc 12-13), dochodzi dodatkowy baraż między 13-stymi ekipami V ligi o utrzymanie: Żagiel vs Radomniak

- w A-klasie 4 kluby, trzecie od końca grają ze sobą baraże o utrzymanie, o dwa miejsca (tydzień temu były 3 wolne miejsca): Reduta vs Barkas, Burza vs Wicher (uwzględniono kilometrówkę).

autor: ~kibic 2018-05-17 08:48:21

avatar Jak zwykle bardzo dobra robota,gratulacje,wszystko dokładnie widać co i jak.Mam tylko małą uwagę,wydaje mi się że gdy czytałem regulamin to w barażach o okręgówkę grupy a-klasy 1 i 3 są przypisane geograficznie do grupy pierwszej okręgówki a 2i4 do drugiej grupy okręgówki.Pozdrawiam:)

autor: maliniak995 2018-05-25 08:16:28

Profil maliniak995 w Futbolowo A - klasa, grupa 2 - według mnie, Wałsza spadek. Natomiast Jastrząb baraż. Godkowo można uwzględnić jako spadkowicza, pewnie się mylę.

autor: maliniak995 2018-05-25 08:19:22

Profil maliniak995 w Futbolowo Mój błąd :D