Avista 3:0 Zamek

1:0 Krzysztof Marchelek 32' (k)
2:0 Konrad Weinar 34'
3:0 Miłosz Krajewski 63'

Powrót Avisty do Bundesligi okazał się dla nich zderzeniem z B-klasową rzeczywistością. Nie chodzi nam tutaj o brak morale i ambicji do walki wynikających po spadku, a raczej o obsadę sędziowską, która na mecze w najniższej lidze w WMZPN-ie jest najmniejsza z możliwych, czyli w liczbie jednego arbitra. W sobotnie popołudnie obie jedenastki długo czekały na przybycie wyznaczonego przez centralę "sprawiedliwego", jednak pan Rabczyński doznał kontuzji nogi, o czym niestety nie powiadomił na czas zainteresowane strony. Po długim okresie oczekiwania zebrani w Łążynie zdecydowali, że rzut monetą zdecyduje, który z przedstawicieli obu klubów "awaryjnie" posędziuje mecz. Los wskazał na kibica gości, który w asyście dwójki miejscowych sympatyków na liniach wspólnymi siłami poprowadził te zawody. Patrząc po wyniku i przebiegu spotkania arbiter z wyboru stanął na wysokości zadania będąc bardzo obiektywnym rozjemcą. Pierwszą swoją próbę zdał w 32' kiedy wskazał "na wapno" dyktując jedenastkę dla miejscowych. Z szansy na gola skorzystał Krzysztof Marchelek pewnie egzekwując rzut karny. Chwilę po tym zdarzeniu sędzia ponownie pokazał na środek boiska, gdyż następnego gola dla Avisty zdobył Konrad Weinar. Na kolejną bramkę miejscowi kibice musieli poczekać do drugiej połowy, a konkretnie do 63', kiedy to Miłosz Krajewski po raz trzeci zmusił do kapitulacji bramkarza Zamku, ustalając przy tym wynik pojedynku na 3:0.

Wel 2:3 Start II

0:1 Mateusz Rogoziński 6'
1:1 Remigiusz Nowakowski 32' (k)
1:2 Adrian Mydlarz 50'
2:2 Michał Kuciński 60'
2:3 Robert Stasiulewicz 88'

Bratiński Wel był bliski sprawienia niespodzianki. Przed własną publicznością nasi koledzy zza miedzy podejmowali drugi skład V-ligowca i trzeba przyznać, że walczyli jak równy z równym, bo dwukrotnie w tym spotkaniu doprowadzali do remisu. W pierwszej połowie na gola Mateusza Rogozińskiego z 6' "Welowcy" odpowiedzieli pewnie wykorzystaną jedenastką przez Remigiusza Nowakowskiego z 32' (bramka poniżej). Po zmianie stron po godzinie gry ripostował tym razem Michał Kuciński, a była to reakcja na straconą bramkę w 50', której autorem był Adrian Mydlarz. Dobre humory zniknęły z twarzy gospodarzy w samej końcówce, kiedy szalę na stronę gości z Nidzicy przechylił Robert Stasiuleiwcz.

2:7 Sebastian Falkiewicz 90'

Dlaczego krasnoludki wiecznie się śmieją idąc przez las? Bo ich mech łaskocze po... po wiadomo której części ciała!!! ;) Na boisku w Smykowie przyjaciołom królewny Śnieżki na pewno nie byłoby do śmiechu, gdyż w tym gąszczu raczej by się zgubili. A tak na serio dla gospodarzy tych zawodów należy się wielka bura! Mamy nadzieję, że taka sytuacja już więcej się nie powtórzy, tym bardziej, że stan murawy nie był sprzymierzeńcem dla miejscowych, co powinno dać im dużo do myślenia. Wynik do przerwy brzmiał 0:6 dla Olimpii. Strzelanie rozpoczęło się od dwóch trafień Adama Korzeniaka, po pół godzinie gry było 0:3 po golu Alana Laszkowskiego. Następnie dwie bramki pod rząd zdobył Sebastian Falkiewicz, a 3' przed zmianą stron wynik podwyższył Sylwester Ciepliński. Wielkie rozluźnienie wkradło się w szeregi gości wraz z początkiem drugiej połowy co spowodowało, że w 46' stracili niespodziewanie gola. Jego autorem był Szymon Majewski. Gdyby dawano punkty za rozegrane połowy to Mewa zyskałaby komplet za drugie 45'. W 70' drugą bramkę dla Mew zdobył Jacek Eidtner. "Honor" Olimpii po przerwie uratował w samej końcówce Sebastian Falkiewicz kompletując hat-tricka w całym spotkaniu.

Iskra 3:2 LZS F

0:1 Daniel Osmański 5'
0:2 Maciej Rykaczewski 17'
1:2 Marcin Kostiok 19'
2:2 Marcin Kostiok 55'
3:2 Marcin Kostiok 90'

Wydawało się, że bardzo szybko zdobyte bramki przez piłkarzy z Fijewa ustawią mecz i dojdzie, co by nie było, do małej sensacji w Smykówku. Jednak na nic zdały się gole z 5' Daniela Osmańskiego i z 17' Macieja Rykaczewskiego, gdyż po drugiej stronie boiska w szeregach gospodarzy gra zawodnik z numerem "7" na plecach. Nie jest to bynajmniej "CR7", ale nie trudno zgadnąć, że "Krystyna" jest idolem Marcina Kostioka, który w tym meczu jak najbardziej na poziomie słynnego Portugalczyka strzelając hat-tricka

Wicher 1:3 MKS

1:0 Adrian Urbański 20' (k)
1:1 Norbert Blank 23'
1:2 Adam Pawlaczyk 65'
1:3 Bartosz Sobotka 87'

Żak 1:2 Sokół II

0:1 Konrad Rybicki 60'
0:2 Paweł Muszyński 68;