Zapowiedź 13. kolejki

• autor: kolek-1987, 2010-05-31 16:43

W najbliższy czwartek ciąg dalszy odrabiania ligowych zaległości!!! Finishparkiet w tej serii spotkań będzie odpoczywać, ale wiać nudą z A-klasowych boisk nie powinno.

Nieparzysta ilość zespołów w naszej grupie (11) wymusza konieczność pauzy jednej z ekip w każdej kolejce. 13 seria spotkań to przymusowy odpoczynek dla podopiecznych Jerzego Korzeniaka. Oznacza to, że drużyna Finishparkietu ma równy tydzień na regenerację sił po bolesnym starciu z Polonią Iłowo oraz na przygotowanie się do sobotniego meczu z Olimpią Kisielice (wyjazd, godz. 16:00).

Zawodnicy z Mszanowa pauzują w tej kolejce, więc wyjątkowo pokusimy się o krótką zapowiedź wszystkich spotkań, które rozegrane zostaną w Boże Ciało.

Olimpia vs Wikielec II

Czy po tej kolejce nastąpi zmiana lidera? To pytanie zadają sobie chyba wszyscy sympatycy, piłkarze i działacze zarówno w Iłowie jak i Kisielicach. Iłowianie zrobili już swoje, pewnie pokonali Radomniak Radomno 2:0 (mecz odbył się 28 kwietnia br.) Wszystko zależy, więc od podopiecznych Pana Piotra Jakubczyka - warunek jest jeden: zawodnicy Olimpii w derbach powiatu iławskiego muszą pokonać drugą drużynę GKS Wikielec. Zważywszy na formę jaką prezentują piłkarze z Kisielic (5 ligowych zwycięstw z rzędu) faworyt tego spotkania jest jeden – Olimpia. Nie można zapominać jednak, że to są derby oraz, że każda seria ma swój początek ale i koniec.

Czarni vs Iskra

Będzie to pojedynek ekip, które po ostatnim weekendzie musiały przełknąć gorycz porażki. Iskra dostała srogą lekcję futbolu od Radomniaka (1:6 na własnym boisku, jedną z bramek dla Radomna strzelił były zawodnik Finishu - Radek Buczkowski). Czarni natomiast nieznacznie ulegli na własnym boisku Olimpii Kisielice (1:2), ale wciąż w niesamowitej formie znajduje się Piotr Kowalski i na tego zawodnika Iskra musi uważać przede wszystkim. Najlepszy snajper Rudzienic w ostatnią niedzielę zdobył swoją 18. bramkę w tym sezonie. Naszym zdaniem piłkarzy ze Smykówka czeka jednak Mission: Impossible i scenariusz z meczu z Radomnem jest wielce prawdopodobny.

Rybno vs Szymbark

Do Rybna przyjedzie czerwona latarnia ligi, czyli GKS LZS Szymbark. Reprezentanci ziemi iławskiej mają już iluzoryczne szanse na utrzymanie, ale nie poddają się. Przykładem tego jest mecz ostatniej kolejki, gdzie piłkarze GKS-u po zaciętym meczu  z Wikielcem II stracili 3 punkty dopiero w doliczonym czasie  gry (1:1). Ekipa z Rybna jest niespodzianką in minus rudny wiosennej i gra poniżej swoich możliwości (tylko jedno zwycięstwo z Iskrą 0:6), ale dzięki przewadze własnego boiska z Szymbarkiem powinna poradzić sobie bez większych problemów.

Kormoran vs Zamek II

Teoretycznie wydaje się, że drużyna Kormorana Ruszkowo nie powinna mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad słabo spisującymi się na wyjazdach piłkarzami Zamka II Kurzętnik. Praktycznie spawa jednak nie jest już tak oczywista. Przedstawiciele powiatu działdowskiego nie wygrali od 5 spotkań (4 porażki i remis) wydaje się więc, że wynik spotkania z piłkarzami Kazimierza Studnika jest sprawą otwartą.

autor: ~tabela 2010-06-01 21:15:30

avatar witam. podobno Czarni Rudzienice mają w tabeli minus 3 pkt za jakieś kary.pozdrawiam i atakujemy od soboty pozycję w tabeli nr 4 !!!

autor: ~Seju1989 2010-06-01 23:01:18

avatar ale to jest pewne ze oni dostana -3pkt??

autor: ~TABELA 2010-06-02 07:13:18

avatar SEJU JA CZYTAŁEM U NICH NA STRONIE, I PODOBNO FAKTYCZNIE . Niestety w ostatnich dniach na klub LZS Czarni Rudzienice zostały nałożone kary, między innymi odjęcie 3 punktów w ligowej tabeli A klasy, sankcje podyktowane są za nieuregulowanie z WMZPN spraw finansowych.

autor: ~Seju1989 2010-06-02 10:09:50

avatar No to elegancko ... jest szansa na 4 miejsce wiec trzeba działac :) Do soboty pany ...

autor: ~tabela 2010-06-02 20:13:13

avatar właśnie trzeba grać ale Grysz to chyba w Kisielicach dostanie honorowego obywatela oni bez niego to nie wygrają meczu to jest układ//////

autor: suzik84 2010-06-02 23:11:53

Profil suzik84 w Futbolowo Co do drużyn Czarnych i Ruszkowa to ciągle jest niejasny mecz pomiędzy nimi z jesieni z 9. kolejki. W meczu był remis 3:3 a na stronce wmzpn.pl widnieje nadal obustronny walkower. Prawdopodobnie błąd osoby, która aktualizowała wyniki. Z drugiej strony przy obustronnym walkowerze nie dostaje sie punków a na stronce wmzpn od jesieni w tabeli Czarni mieli jeden punkt więcej.

autor: suzik84 2010-06-02 23:13:35

Profil suzik84 w Futbolowo Z tego co wynika za mecze z dnia 19.05. Czarni jak i Kormoran zostali ukarani odjęciem punktów po 3, które zdobyli w tych pojedynkach (Finish - Czarni 0:2, Szymabrk - Kormoran 0:3) za długi wobec wmzpn. Pisali o tym wcześniej na stonce związku. Tak więc prawidłowa tabela jest taka jak u nas na stronce.

autor: suzik84 2010-06-02 23:21:12

Profil suzik84 w Futbolowo tabela: 4.Czarni 26pkt. 5.Finish 25pkt. 6.Wikielec 22 pkt. 6.Ruszkowo 20pkt. Jeśli naprawdę był obustronny walkower między Czarnymi a Ruszkowem to wtedy należy odjąć im po punkcie.

autor: Sebek963 2010-06-03 09:03:06

Profil Sebek963 w Futbolowo Według moich informacji w meczu Kormoran-Czarni został przyznany obustronny walkower czyli odliczamy po 1pkt. Czarni i Kormoran zostali także ukarani kolejnym odjęciem punktów tym razem po 3pkt. Więc sumując drużyna Czarnych powinna mieć 25pkt, a Kormoran 19pkt Pozdrawiam

autor: Sebek963 2010-06-03 09:07:56

Profil Sebek963 w Futbolowo Zobaczcie na strone 90Minut tam jest dobrze tylko od tej tabeli musimy odliczyć ostatnią karę -3pkt dla obu drużyn

autor: suzik84 2010-06-03 10:24:48

Profil suzik84 w Futbolowo OK! Przyjmujemy wersję z obustronnym walkowerem w meczu Czarni-Kormoran oraz z karą dla obu drużyn po -3 pkt. Dane w tabeli już są zaktualizowane.