Zapowiedź 20. kolejki

• autor: suzik84, 2010-06-04 14:15

Długi weekend piłkarski trwa dalej!!! W czwartek nasi odpoczywali, natomiast już w sobotę ruszają do Kisielic na mecz z aspirującą do awansu Olimpią.

Dosyć ciekawie zapowiada się ten weekend na a-klasowych boiskach. Nasi najbliżsi rywale w czwartek grali zaległe spotkanie z Wikielcem a już w sobotę podejmą naszą drużynę. Czy dwa dni na regenerację sił wystarczy? Już raz w tym sezonie udowodnili, że w takim krótkim czasie jest to możliwe i odnieśli dwa cenne zwycięstwa (20.05.czwartek: Zamek - Olimpia 0:1, 22.05.sobota: Olimpia - Rybno 3:2).
Ale jak dobrze wiemy w Boże Ciało podopieczni Piotra Jakubczyka dosyć sensacyjnie przegrali na własnym stadionie 2:3 i tym samym nie wykorzystali szansy objęcia fotelu lidera. Ta porażka nie przekreśla definitywnie szans Kisielic na awans do okręgówki ale znacznie ją zmniejszyła.
Patrząc obiektywnie wszystko może się jeszcze zdarzyć. Nie ulega wątpliwości, że Olimpia będzie chciała za wszelką cenę wygrać sobotnie spotkanie. My ze swojej strony możemy zapewnić, że nasi łatwo skóry nie sprzedadzą i będą walczyć jak równy z równym.
W pierwszym historycznym meczu z Olimpia zapłaciliśmy "frycowe" i doświadczeni w boju rywale zaaplikowali nam 5 bramek tracąc tylko jedną. W rewanżu na wiosnę zeszłego roku przegraliśmy po walce już tylko skromnie 0:1. Jesień tego sezonu znowu pokazała, że nie mamy recepty na piłkarzy z Kisielic, którzy wygrali na naszym stadionie pewnie 4:2.

Jeśli postaramy się o niespodziankę w tym meczu i urwiemy punkty gospodarzom to na pewno zadowoli to kibiców Polonii. Iłowianie grają także w sobotę i nie powinni mieć problemów z ograniem Iskry. Drużyna ze Smykówka, podobnie jak Olimpia ma tylko dwa dni odpoczynku między meczami, tak więc będzie im bardzo ciężko tym bardziej, że to ich drugie wyjazdowe spotkanie pod rząd.
W niedzielnych pojedynkach grają zespoły, które depczą nam po piętach i ciągle jeszcze rywalizują z nami o 4. miejsce w tabeli. W meczu rezerw Wikielec podejmie u siebie Zamek, natomiast ostatnio ukarane zespoły przez wmzpn zagrają między sobą (Kormoran jak i Czarni otrzymali karę minus 3 punktów za długi finansowe wobec związku).
W ostaniej niewymienionej parze Radomniak gra z ostatnią drużyną w tabeli. Już tylko cud może uratować ekipę z Szymbarka w rozgrywkach A-klasy. Może tym cudem będzie brak degradacji z naszej, bądź co bądź, najmniej licznej grupy??? Zobaczymy co odpowie na to związek podczas zatwierdzeń awansów i spadków pod koniec miesiąca.

Rozkład 20. kolejki:

sobota:
16:00 Polonia Iłowo - Iskra Smykówko
16:00 Olimpia Kisielice - Finishparkiet Mszanowo

niedziela:
14:00 GKS II Wikielec - Zamek II Kurzętnik
14:00 Radomniak Radomno - GKS LZS Szymbark *
15:00 Kormoran Ruszkowo - Czarni Rudzienice

pauzuje:
GSZS Rybno

* - mecz na stadionie Welu Bratian

autor: ~Mszanowiak2 2010-06-04 16:45:05

avatar Z tego co mi wiadomo do meczu z Kisielicami przystąpimy znacznie osłabieni - bez Piotra (wiadomo kontuzja), ale też bez Michała Szwechowicza i Marcina Podlaszewskiego. Mam nadzieje, że nasza młodzież pojawi się na meczu i godnie zastąpi bardziej doświadczonych kolegów. Pozdro.